zachmurzenie duże
12°
środa
Reklama
Paweł Militowski z absolutorium za 2019 rok
30 lipca 2020 r. | 13:04
91

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Rędziny, Wójt Paweł Militowski otrzymał absolutorium za 2019 rok. Aż 11 radnych głosowało za udzielenie Militowskiemu absolutorium. Czworo radnych było przeciwnych.

Pozwolę sobie zapytać, co was skłoniło do głosowania za absolutorium dla Pawła Militowskiego?

Mieszkańców informuję, że mam od was dużo sygnałów odnośnie założenia komitetu referendalnego w sprawie odwołania Miltowskiego z funkcji wójta. Wiem, że jesteście już po pierwszych spotkaniach nieformalnych grup w Rędzinach i Rudnikach. Wszystko przed wami.

PAWEŁ GĄSIORSKI91 odpowiedzi na “Paweł Militowski z absolutorium za 2019 rok”

 1. pytanie pisze:

  gdzie ci radni mają oczy?

  30
  2
  • Koniniak pisze:

   Dziwię się pani Sadziak. !!!!
   Konin nie ma kanalizacji. Nowa droga powiatowa też bez kanalizacji. Brak nakładek na innych drogach w Koninie, a pani radna udziela absolutorium wójtowi!!!!. Czy się mylę???!!!

   32
   2
   • Justynka pisze:

    Dla p.Sadziak najważniejszej osiągnięcie to publikacja jej twórczości w Kurierze Rędzińskim.Wyborcami w ogóle się nie przejmuje.
    Najgorsza radna obecnej kadencji zaraz po Blomowej

    42
    1
   • Justynka pisze:

    Pani radna z Konina niech powie czy mijanki to tez jej zasluga ??

    29
    1
    • Koniniak pisze:

     Jak się okaże, że to “zasługa” tej radnej to powinna zwrócić pieniądze do gminy a mijanki zabrać na swoje podworko!!!!!!!!!!!

     26
     1
     • Mieszkanka Konina pisze:

      Witam Cię Koniniaku ! Gdybyś naprawdę był mieszkańcem Konina, to wiedziałbyś, że o mijanki już w poprzedniej kadencji prosili mieszkańcy ul. Szkolnej z Konina. Kiedy niespodziewanie pojawiły się przy posesji Pani, która usilnie o to prosiła, okazało się, że są w najbardziej nietrafionym miejscu. I wtedy rozdzwoniły się wszystkie dzwony w Koninie na alarm. Po interwencji obecnej Pani Radnej , mijanki zostały usunięte. Są teraz zabezpieczone na jednym z obiektów Gminy i prawdopodobnie będą zamontowane w Kościelcu, bo mieszkańcy tej miejscowości bardzo o to wnioskują. Powinniście to wiedzieć, skoro tak interesujecie się naszą wioską, bo tu wszyscy to wiedzą i nie jest żadną tajemnicą , kto występował o mijanki i kto interweniował w ich sprawie. Myślę,że zadowoliłam Waszą ciekawość. Miłej niedzieli !

      2
      27
     • Justynka pisze:

      Dziekuje pani Aniu za udzielenie odpowiedzi .Mamy cie

      27
      1
     • Koniniak pisze:

      Mijanki były tematem dyskusji i oburzenia mieszkańców Konina.Jak można ustawiać urządzenia na drodze, która od bardzo dawna wymaga generalnego remontu.Logika nakazuje , przeprowadzenie najpierw remontu, ewentualnie położenie nakładki, potem dopiero ustawianie znaków drogowych i innego typu urządzeń technicznych.
      Podobnie rzecz się ma z brakiem kanalizacji w tej wiosce.Obecna radna, już raz była w składzie rady gminy.Niech pokaże. jakie wtedy podejmowała działania dla mieszkańców wsi, ile złożyła wniosków, aby spowodować wykonanie kanalizacji lub wykonanie jej planów.
      Ale mieszkańców Konina interesuje jeszcze ważniejszy motyw działania pani radnej.Co było powodem, że udzieliła absolutorium i wotum zaufania wójtowi?
      Nie ma kanalizacji, nie ma planów skanalizowania wsi, nie ma nakładek i remontów na ulicach Konina, Brak zaangażowania właściwych osób z gminy w konserwację placu zabaw oraz boiska sportowego.Ale za to jest absolutorium i wotum zaufania od radnej z Konina.!!!!!
      Czy można ufać człowiekowi, który nie przykłada się należycie do polepszania życia mieszkańców wsi?
      Czy można ufać człowiekowi, który ukrywa przed dziennikarzem dane odnośnie wydania pieniędzy na kancelarie prawne oraz pozostałych prawników.?Czy można ufać człowiekowi, który nie udziela dziennikarzowi informacji publicznej, na temat premii i nagród dla koleżanek w gminie?
      Czy pani radnej to nie przeszkadza?.Przecież kiedyś była nauczycielką i przekazywała uczniom pewnie jakieś wartości, w tym uczyła szacunku, rzetelności, uczciwości, prawdomówności,Czy nie interesuje radnej, ile pieniędzy ( w tym jej pieniędzy) wójt przeznacza na opisane zagadnienia?
      I jeszcze jedna sprawa. Proszę pochylić się nad fatalnie zaprojektowaną oraz wykonaną wysepką opodal szkoły podstawowej.Na tę drogę z naszych podatków wójt (bez konsultacji z nami) przeznaczył kwotę ponad 400 tysięcy złotych.Wysepka ta jest w tej chwili uszkodzona, a droga powiatowa nie została całkowicie ukończona.Czy nikt z projektujących wysepkę oraz osób nadzorujących budowę nie przewidział intensywnego ruchu po tej drodze ciężarówek, przewożących kamień wapienny z kopalni do cementowni?Przecież prace na tej drodze odbywają się codziennie, podobnie jak ruch ciężarówek !!!! Czy nikomu nie przyszło do głowy, że tak zaprojektowana wysepka, po jakimś czasie “musi” ulec degradacji.?

      26
     • Paweł i Gaweł pisze:

      Pani radna Aniu to nie pani interweniowała tylko mieszkaniec Latosówki Pan Kubat i Pan Redaktor. Na sesji Radny z Kościelca poinformował ,że pani mijanki złożono na bazie gzk w Rudnikach. Pani najważniejsze osiągnięcie to publikacja twórczości w Kurierze Rędzińskim.Wyborcami z Konina w ogóle się nie przejmuje.

      29
 2. Krzysztof pisze:

  Radni głosują za bezmyślnie chyba tylko z przyzwyczajenia.
  Oglądając obrady sesji nigdy nie zadają żadnych pytań przypuszczam ,że nie wiedzą o co zapytać !!!
  Muszę zacząć chodzić na posiedzenia komisji czy tam słychać jakieś pytania ,
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!

  31
  1
  • Agusia pisze:

   Zabawna jest ta starsza pani z komisji finansów ,która wkoło powtarza komisja jednogłośnie pozytywnie za.
   Czy ta pani wie ,że jak gmina zbankrutuje to też będzie za

   28
   2
 3. Janko Muzykant pisze:

  Ratują , jak tylko mogą wojta przed referendum. Nie wiedzą tylko, że referendum organizowane jest aby odwołać również radę gminy!!!!!
  Cóż, Titanic tonie , a orkiestra gra w najlepsze.

  31
  1
  • Krzysztof pisze:

   Przed REFERENDUM należy ujawnić wszystkie afery !!! Należy ujawnić wszystkie zmarnotrawione wydatki finansowe przeznaczone na szkolenia i delegacje wójta z ulubionymi urzędniczkami do atrakcyjnych miejsc tak w kraju jak i poza granicami kraju. Należy ujawnić prawdziwe powody dla których dwie urzędniczki pobiły się w pracy na dolnym holu Urzędu Gminy w Rędzinach o względy wiadomo kogo .

   37
   1
 4. Byk rozplodowy pisze:

  Takich cyrków z bójkami urzędniczek w gminie o względy wiadomo kogo, nie ma w żadnej gminie w Polsce!!!
  To wielki wstyd dla mieszkańców i skandal!!!!
  Jak teraz będą nas postrzegać z innych miast i gmin!!!!
  Taczka!!!!
  Taczka!!!!
  Taczka!!!!

  38
  • Paweł i Gaweł pisze:

   Takiego buhaja w Urzędzie Gminy jeszcze nigdy nie było .Zgodnie z hasłem wyborczym PUK !!! PUK !!! PUK !!!
   PUK a wszystko co podejdzie .
   PUK !!!
   PUK !!!
   REFERENDUM !!!
   REFERENDUM !!!

   26
   • WONG pisze:

    Jaki ojciec, taki syn …

    23
    • Mieszkaniec gminy pisze:

     Dokładnie tak można powiedzieć jaki ojciec taki syn.

     14
     • Mieszkaniec pisze:

      PUK !!! PUK !!!
      I skończy jak ojciec żebrząc pod klasztorem na Jasnej Górze siedząc w wózku inwalidzkim !!!
      PUK !!! PUK !!!

      15
     • Wróżbita Maciej? pisze:

      Łeb mi już spuchł…… Syn zebrała, syn alkoholika i żona pierdlarza..
      Czy jeszcze są jakieś niespodzianki w tej gminie, o których nie wiem ?

      14
     • Krynica Mądrości pisze:

      córeczka nie lepsza.Rozbiła w szkole rodzinę swojego nauczyciela, którego potem zostawiła.

      11
 5. Mieszkanka Konina pisze:

  Możecie sobie robić referendum. I odwoływać wójta, jeżeli Wam się to uda. Przyjdzie ktoś inny i co ? nagle z gminy zrobi eldorado ? Powodzenia. A od Radnej Sadziak to lepiej trzymajcie się z daleka, bo nikt tyle w ciągu tak krótkiego czasu nie zrobił dla Konina i jego mieszkańców ,co Pani Radna. Tylko o indywidualnej pomocy nie mówi się głośno, bo nie jest to przedmiot publicznej debaty. Zresztą wszystkich obowiązuje coś takiego jak RODO i nie wolno upubliczniać wielu spraw, a zwłaszcza tych, które dotyczą indywidualnych mieszkańców. Wiele złożonych wniosków i prawie wszystkie załatwione pozytywnie. Druga sprawa, to pomoc dla szkoły. Na ten rok Pani Radna znów wystarała się o pieniądze dla szkoły w kwocie 40000,00 zł. Ktoś powie , tylko tyle ? No cóż dobre i tyle. Jeśli chodzi o kanalizację, to jest to pokłosie poprzednich kadencji. Gdzie byliście, jak były robione projekty ? Przecież na Konin nie ma nawet projektu, Więc jak można budować kanalizację ? Konin nie był w ogóle przewidziany do tego przedsięwzięcia. I dopiero teraz, gdy jest nowa oczyszczalnia, można walczyć najpierw o projekt, a później o kanalizację. I Pani radna o to zabiega. Również o wiele innych rzeczy, do których najważniejszą z dużych inwestycji j należy budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej. A głosowanie ? każdy w państwie demokratycznym ma prawo do swojego zdania. I nikt nie może komuś narzucać, jak ma głosować. Tak jest w parlamencie i wszędzie tam , gdzie obywatele wyrażają swoją wolę, czy to się komuś podoba , czy nie. Miłego dnia.

  6
  31
  • Justynka pisze:

   Tak się zastanawiam czy to nie wpis pani radnej Ani

   24
   1
   • Paweł i Gaweł pisze:

    Pani radna wystarała się o pieniądze dla szkoły. Proszę podać źródło tej informacji.Z tego co jest mi wiadomo to zasługa posłanki PIS Pani Lidii Burzyńskiej a nie radnej z Konina

    24
    3
    • Mieszkanka Konina pisze:

     A co ma wspólnego Pani Poseł Burzyńska z budżetem gminy ? Radna z Konina na wniosek do budżetu na 2020 r. otrzymała z Urzędu Gminy 40000,00 zł na dokończenie remontu w szkole , a w 2019 otrzymała 10000,00 zł., bo nie miała możliwości złożenia wniosku we wrześniu 2018 r. Proszę sobie wszystko sprawdzić. Najlepiej zapytać Panią skarbnik, wójta, Panią sołtys, albo któregokolwiek z radnych. Wszyscy o tym wiedzą. Nawet przewodnicząca Rady Rodziców w Koninie.

     1
     25
     • Cwaniak z Koscielca pisze:

      A po co wy lądujecie w szkole w Koninie tyle kasy , jak tam klasy składają się z paru dzieciaków. Zrobić z tym wreszcie porządek.Teraz każda ulica bedzie mieć swoją szkole??!!

      25
      4
     • Justynka pisze:

      A może tak zapytam panią pani radna Aniu .Przecież te wpisy są pani

      22
      1
     • Justynka pisze:

      Pani radna Aniu nie ośmieszaj się daj kserokopię złożonego wniosku do budżetu z pieczątką potwierdzającą złożony przez ciebie wniosek.Budżet jak co roku przygotowuje wójt bez żadnych wniosków radnych. Wójt realizuje swoje zadania w miejscu zamieszkania.

      24
      1
     • Mieszkanka Konina pisze:

      Cwaniaku z Kościelca, chyba nie wiesz, co mówisz. Spróbuj to powiedzieć rodzicom naszych dzieci, to szybko będziesz szukał drogi do Kościelca. Miłej niedzieli !

      4
      20
     • Cwaniak z Kościelca pisze:

      Proszę mnie nie straszyć rodzicami dzieci.Niech radna z Konina ujawni, ile jest klas w szkole w Koninie i ile dzieciaków liczy każda klasa. Proszę to porównać do kilkunastu lat wstecz.Ilu nauczycieli tam pracuje oraz osób z tzw. personelu wspomagającego. Proszę podać roczne utrzymanie tej szkoły.Razem w pieniędzmi dla zasobów ludzkich.Po prostu wszystko, każdą złotówkę wydaną na tę szkołę. Nie można na siłę utrzymywać tworu tylko dlatego, aby zadowolić garstkę sfrustrowanych rodziców.Niech radna oficjalnie poda te dane o których mowie.Okaże się wtedy, kto ma rację.Konińska szkoła, w porównaniu do obłożenia pozostałych szkół, nie miała i nie ma racji bytu w gminie.Teraz, rzekomo transport GZK powstaje z kolan, więc nie będzie problemu z przewozem milusińskich do szkół w Rudnikach i Rędzinach, a potem do domów.A gdyby taki problem powstał, to wójt zapewne znajdzie lekarstwo.Zwolni parę osób z gminy, obniży zarobki sobie i koleżankom z gminy, nie będzie tyle wydawał na nagrody premie i ciągłe wyjazdy na szkolenia, w kraju jak i poza jego granice. Obniży “pensje” radnym.
      Zrozumcie wreszcie wszyscy.W tej gminie nie ma prawdziwego GOSPODARZA, który uszanowałby pieniądze podatników i działał dla dobra podatników!!!!!!!!!!!!!
      Trzeba to natychmiast zmienić.

      28
     • Justynka pisze:

      Radna z Konina przeczytaj sobie artykuł i dowiedz się w końcu Kto wystarał się o pieniądze dla szkoły w Koninie. Gminy powiatu częstochowskiego skorzystały z tarczy samorządowej, a konkretniej z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Zainicjowana przez prezydenta Andrzeja Dudę tarcza przeznacza z Funduszu Covid-19 aż 5 mld zł dla gmin i 1 mld zł dla powiatów – na dopłaty do inwestycji lokalnych.

      Pieniądze te będzie można wydać na dowolny wybrany cel – szkołę,

      26
      1
 6. Mieszkanka Konina pisze:

  Jeszcze jedno, nie przeszkadzajcie tym, którzy chcą coś dobrego zrobić dla mieszkańców naszej gminy, tak, jak pani Radna z Konina. Każdy ma prawo do krytyki, ale powstrzymajcie się od złośliwości i wypowiedzi pełnych jadu.

  5
  29
  • Koniniak pisze:

   Tak, to święta prawda, z gminy eldorado nowy wójt i rada, nie zrobi, ponieważ gmina jest okropnie zadłużona.Poprzedni wójt (obecny Prezes Chmielarz) zostawił w kasie gminy, ponad 7 milionów złotych nadwyżki budżetowej, które roztrwoniono z kretesem! Gdzie są te pieniądze?To po pierwsze.
   Po drugie.Zasłanianie się brakiem planów na kanalizację w Koninie jest bezprzedmiotowe, gdyż postawić w tym momencie trzeba pytanie, co zrobiła pani radna, jeszcze zanim została namaszczona na tę zaszczytną funkcję.Czy podejmowała jakieś obywatelskie działania w tym względzie.Czy kierowała w imieniu swoim oraz innych mieszkańców Konina, jakieś prośby, wnioski i petycje do władz gminy, w celu podjęcia kroków o wykonanie planów kanalizacyjnych dla Konina.?Mieszkańcy gminy powinni brać czynny udział w tworzeniu wszelkich przedsięwzięć w swoich lokalnych ojczyznach.
   W wypowiedziach w postach powyżej , dostrzec można daleko idącą sprzeczność ze stanem faktycznym.I tak.Skoro wina za brak planów kanalizacji leży po stronie poprzednich władz gminy, to pragnę przypomnieć, że pan Militowski działa już drugą kadencję.Nie uczynił nic, lub niewiele, aby takowe plany dla Konina stworzyć.Powstaje zatem kolejne pytanie.Skoro winą obarcza się poprzedników, z panem wójtem na czele, to z jakiego powodu pani radna głosowała za udzieleniem absolutorium wójtowi.? Dlaczego obdarzyła go zaufaniem, przy udzieleniu wotum zaufania temu samorządowcowi? Jest to o tyle niedorzeczne i logicznie sprzeczne, gdyż to pan Militowski między innymi odpowiada za brak tych planów.Mimo tego pani radna głosuje “ZA”.
   CZYLI ZGADZA SIĘ ZE WSZYSTKIM I POPIERA TO, CO DOTYCHCZAS ZROBIŁ WÓJT W GMINIE?
   CZYLI POPIERA NIEJAKO I TO, ŻE WÓJT NIE ZROBIŁ TYCH PLANÓW DLA KONINA?
   Gdzie tutaj jakaś logika???
   Wreszcie.Co pani radna zrobiła w tej kadencji, aby plany skanalizowania Konina się pojawiły?Fakt budowy niepotrzebnej, nowej oczyszczalni ścieków, ma niewiele wspólnego z koniecznością stworzenia planów w Koninie.To inwestycja ( plany) powinna zostać wykonana obok tamtej w Karolinie. Zrzucanie winy na poprzedników jest o tyle nieetyczne, gdyż to nowi radni winni korygować błędy poprzedników!Czy pani radna te błędy w jakikolwiek sposób korygowała?
   Tak na marginesie.Czy pani radna podejmowała kroki w celu wyjaśnienia zakupu “mijanek” na podziurawionej ulicy Szkolnej w Koninie i czy wyjaśniła z jakiego powodu urządzenie to nagle “znika” z przestrzeni publicznej? Przecież to są niemałe pieniądze podatników i należy je skrupulatnie wydatkować i z równą skrupulatnością, kontrolować ich wydatkowanie!!
   Ale skoro pani radna, rzeczywiście z takimi sukcesami działa na rzecz społeczności lokalnej, to serdecznie zachęcamy ją do podjęcia kroków i wyegzekwowanie od wójta pełnej informacji, w kwestii wydatkowania pieniędzy z budżetu gminy na:
   – premie i nagrody dla pracowników gminy i jednostek podległych gminie,
   – uposażenie dla, mam nadzieje, byłych już doradców wójta,
   – wszystkich prawników i kancelarie prawne,
   – nowe znaki drogowe w gminie i nazwy ulic, mijanki w Koninie,
   – delegacje i szkolenia wójta oraz pracownic gminy ,w rożnych miejscowościach w kraju i poza nim,
   Dziękuję za uwagę.

   30
   2
   • Krzysztof pisze:

    Radnej z Konina zależy tylko na jej twórczości .Osiągnęła swój cel za odpowiednie głosowanie “za ” wójt publikuje jej twórczość w Kurierze Rędzińskim.
    Proszę przeczytać jaka wspaniała twórczość.

    27
    3
    • Siostra Basen pisze:

     Skoro pani radnej zależy tak bardzo na twórczości ludowej, niech swoich sił spróbuje w Cepelii.?

     27
     3
     • Mieszkanka Konina pisze:

      Pisanie ciągle na temat jednej osoby staje się nudne. Może zmienicie melodię? Na temat Konina chyba już wszystko napisaliście. Może gdzieś indziej znajdziecie bardziej atrakcyjny temat? Wszak gminy Rędziny nie tworzy tylko sam Konin.

      3
      25
     • Mieszkaniec Gminy pisze:

      Fakt, radni to spektrum wsi gminnych, ale od zawsze radni z Konina odstawali pod każdym względem od pozostałych samorządowców. No, może poza jednym krzykaczem z Marianki. Zostawcie w spokoju szkole , nie demolujcie budżetu na remonty, bo do klasy chodzi tylko wymagany margines dzieci !!!!

      27
      1
  • Koniniak pisze:

   A, co Pani jeszcze chce dobrego zrobić dla wsi.Wystarczy, że udzieliła pani poparcia w absolutorium i dała wotum zaufania wójtowi.I pani sądzi, że to jest to dobro, którym otacza pani mieszkańców.?
   Była pani kilkanaście lat temu radną i co dobrego pani zrobiła??????/No, proszę napisać, co dobrego???
   Po co te czary mary i udawana troska o dobro wspólnoty?.
   Głosując za wójtem , jest pani za tym samym, co ten ukrywa przed opinią publiczną.Czyli za tym, abyśmy nie dowiedzieli się, ile wydaje pieniędzy na rożne zbędne dla nas rzeczy.Proszę się dowiedzieć, ile wydał na prawników, nagrody i premie dla koleżanek z gminy, delegacje służbowe, mijanki, znaki drogowe dla całej gminy na podziurawionych drogach. Proszę się nie bać i dowiedzieć dlaczego nie remontuje dróg gminnych.Dlaczego z uporem maniaka robi drogi na skraju gminy w polach koło lotniska, dla paru mieszkańców gminy?dlaczego nie robi sieci kanalizacji dla całej wsi, po co wykonuje nową oczyszczalnie, skoro nie będzie szansy podłączenia do niej wszystkich mieszkańców gminy. dlaczego nie remontuje zdewastowanych przez lata jego rządów boisk szkolnych bieżni, placów zabaw, stawów przeciwpożarowych.Dlaczego nie udziela przedstawicielom prasy, reprezentującym wyborców gminy, informacji publicznych na temat działania finansowego.Co ma do ukrycia.?
   dlaczego nie chce ujawnić ile wydał kasy na swoich doradców.Skąd ci doradcy znaleźli się w gminie.Czy mieli powiązania z urzędem miasta w Częstochowie?
   Tutaj pani radna ma pani pełne pole do popisu i wtedy okaże się, czy rzeczywiście reprezentuje pani interesy wyborców i swojej wsi, czy dostała się pani do rady( kolejny raz zresztą ) po to, aby dorobić do emeryturki?

   17
 7. Mieszkanka Konina pisze:

  Koniniaku ! A co zrobiły w sprawie kanalizacji poprzednie radne z kadencji 2010-2018,Pani Mirosława M. i pani Anna P. ? Czy też przez Ciebie zostały rozliczone po 8 latach ? Jeśli zaś chodzi o mijanki w Koninie, to gdybyś obejrzał transmisję z poprzedniej sesji, wiedziałbyś, kto zadał pytanie w ich sprawie a gdybyś śledził też inne sesje, czy komisje, wiedziałbyś, na czyj wniosek zostały z Konina usunięte i jaki jest ich dalszy los. To dobrze, że troszczysz się o los Konina. Ja też się o jego los troszczę, ale trochę obiektywizmu wszystkim nam się przyda .

  2
  28
  • Marek pisze:

   Pani Radna Anna S. również była radną gminną i co zrobiła w sprawie kanalizacji? Tyle że dzisiaj powiat kończy drogę a w jej poboczu kanalizacji brak!

   27
   1
 8. Mieszkanka Konina pisze:

  P.S. Koniniaku, a tak z ciekawości zapytam, co Ty jako obywatel Konina zrobiłeś w sprawie kanalizacji ?
  Dedykuję Ci piękne słowa Prezydenta Stanów Zjednoczonych J.F. Kennediego wypowiedziane kiedyś do narodu : NIE PYTAJ , CO DAŁA CI OJCZYZNA, POWIEDZ, CO TY ZROBIŁEŚ DLA NIEJ. Pozdrawiam .

  3
  28
 9. Koniniak pisze:

  Nagłośnienie podczas sesji rady gminy jest fatalne i nie można dobrze wszystkiego zrozumieć W sumie nie można niczego zrozumieć. Jednak po pantomimicznym zachowaniu radnych , nie widać aby garneli się do wygłaszania swoich kwestii
  Mnie nie interesuje kto i co robił przez 8 ostatnich lat , bo został po części rozliczony. Takim osobom podziękowano za dalsze, wątpliwe działania społeczne podczas wyborow. Mnie w interesuje kto i co robi tu i teraz w Koninie.Pokazalem pewne nie mieszczące się w ramach logiki działanie pani radnej. Wynika z tego działania że wójt dostał od niej głos “za” między innymi za to że nie zrobił planów na kanalizacji może o przepompownie. Za to otrzymał absolutorium od tej radnej. Ponadto dostał też wotum zaufania. Czy do osoby która nie realizuje obietnic wyborczych można mieć zaufanie?
  Zachęcam radna , aby pomogła dziennikarzom uzyskać dane jak władza gminy wydaje pieniądze podatników Gdzie i w jaki sposób pieniądze te są lokowanie
  My nie potrzebujemy ludzi którzy dużo mówią o sobie i przechwalają się rzekomymi dokonaniami tzw. bajkopisarzy. Oczekujemy wyników w pracy. Nie przechwalek.
  Może pani radna uzasadni obecne zadłużenie gminy , które nigdy w historii tej gminy, nie miało miejsca.
  Tutaj bedzie miała ogromne pole do popisu.

  25
 10. Koniniak pisze:

  Szanowna Mieszkanko Konina!
  Jako obywatel Konina złożyłem parę
  wniosków. Poza tym ja nie pcham się do “koryta”, stąd moje zaangażowanie i aktywność jest i musi być mniejsza niż zadeklarowanego radnego czy wójta. Chyba to jest logiczne. ?
  A to powiedzenie JFK zdecydowanie dotyczy osob leniwych i roszczeniowych

  25
  1
 11. Mieszkanka Konina pisze:

  Dobrze Koniniaku, szanuję Twoje zaangażowanie w naprawę świata. No może tego maleńkiego konińskiego. Ale zapewniam Cię że ja też nie siedzę bezczynnie. Mam nadzieję, że przy takiej aktywności, na pewno coś dobrego dla naszego Konina uda się zrobić. Bo jak sam powiedziałeś – może nieładnie, że ktoś się pcha do koryta- może ma w tym jakiś cel, może właśnie chce coś pożytecznego dla mieszkańców dokonać, zrobić coś, czego nie udało się wcześniej.

  2
  25
  • Justynka pisze:

   Pani radna Aniu nie ośmieszaj się znalazłaś sobie nowy pseudonim Mieszkanka Konina już nie piszesz pod swoim imieniem i nazwiskiem ????

   26
 12. Marek pisze:

  Czemu ma być referendum w sprawie odwołania wójta? Odwołać Radę Gminy. Przecież to Rada decyduje począwszy od wynagrodzenia wójta a kończąc na swoich dietach. A to oznacza we wszystkich sprawach. Dać Radzie czerwoną kartkę. Wybrać nowych i oni wtedy będą mieli świadomość że służą mieszkańcom gminy a nie wójtowi.

  28
  1
  • Cwaniak z Koscielca pisze:

   Ale to wójt podsyła radnym papiery w formie projektów uchwal do głosowania.Odwołamy wójta razem z Radą Gminy?

   27
   1
   • Marek pisze:

    Podsyła im? A co oni ubezwłasnowolnieni? Przecież mogą sami przygotowywać projekty uchwał! Te ,, podsyłane,, przez wójta mogą modyfikować! Rada Gminy jest organem stanowiącym i kontrolnym wobec wójta! Nie umieją wykonywać swoich obowiązków za sowitą dietę to ich odwołać!

    27
    1
 13. Wróg ciemnoty pisze:

  Ale o czym my tutaj dywagujemy, skoro przewodnicząca finansów publicznych, z ramienia PSL posiada bodajże tylko szkole powszechną.

  24
  2
 14. Psycholog pisze:

  Czy w świetle przepisów prawa pracy i innych , romans z szefem w pracy jest naturalnym zjawiskiem czy groźną patologią. ?
  Proszę o poważne komentarze.

  25
  • Krzysztof pisze:

   Romans w pracy szefa z podwladna to
   Art. 199 § 1. Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

   25
  • Paweł i Gaweł pisze:

   Romans w pracy szefa , który ma źone , dzieci z podwładnymi pracownicami mężatkami z dziećmi to dla mnie patologia przez duże P.

   26
 15. Justynka pisze:

  Romans wójta z pracownicami kwitł na wspólnych wyjazdach na delegacje i szkolenia wójt bardzo lubił wyjazdy z ulubionymi pracownicami gminy do różnych atrakcyjnych miejscowości w kraju i poza nim.Lubili w szczególności wyjazdy do 3 hoteli w Pyrzowicach było blisko i bezpiecznie jak im się wydawało ale jedna druga wyśledziła. Było tego sporo…….wspólnych wyjazdów można było by długo pisać podatnicy za to płacili oni tylko się bawili naszym kosztem.

  27
 16. Agusia pisze:

  Mam pytanie czy starsza pani z komisji finansów wie o czym mówi ,czy zna się na finansach gminy czy tylko robi dobrą minę do złej gry i chce doprowadzić do bankructwa i ruiny cała gminę wkoło powtarzając jednogłośnie ‘ za’

  26
 17. Paweł i Gaweł pisze:

  Do komisji rewizyjnej rady gminy proszę sprawdzić delegacje wójta i wyjazdy na szkolenia od początku jego kadencji oraz osoby towarzyszące i wtedy zgodnie z art. 199 § 1. Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  24
  • Zaniepokojona sytuacją pisze:

   A, co, jeśli kopulacja osób pozostających w swoich trwałych związkach, posiadających potomstwo, mieszkających w tym samym rejonie, odbywała się za obopólną zgodą, to :
   – czy wówczas możemy mówić o zgniliźnie moralnej, zepsuciu i rozkładzie moralnym, demoralizacji, patologii i gangrenie moralnej, rozwiązłości , ruj, porubstwie, wyuzdaniu, szambie, upodleniu, wynaturzeniu, zarazie moralnej, rozprężeniu moralnym, zgorszeniu i znieprawieniu ?
   – czy takie zachowania mieszczą się w kategorii cudzołóstwa i powodują złamanie Przykazania VI Dziesięciorga Przykazań?

   26
 18. Justynka pisze:

  Pani radna z Konina jako byłe ciało pedagogiczne dyrektorskie ,członek komisji rewizyjnej proszę wyegzekwować od wójta pełną informacje w kwestii wydatkowania pieniędzy z budżetu gminy na:
  – premie i nagrody dla pracowników gminy i jednostek podległych gminie,
  – uposażenie dla doradców wójta,
  – wszystkich prawników i kancelarie prawne,
  – nowe znaki drogowe w gminie i nazwy ulic, mijanki w Koninie,
  – delegacje i szkolenia wójta oraz pracownic gminy ,w rożnych miejscowościach w kraju i poza nim,

  26
  1
  • Człowiek w żelaznej masce pisze:

   Zanim pani radna podniosła rękę za udzieleniem absolutorium wójtowi oraz wotum zaufania, powinna między innymi pochylić się i wyjaśnić właśnie te wszystkie fakty, o których napisała Justynka!
   Ludzie muszą wiedzieć w jaki sposób i na co wydawane są ich ciężko zapracowane pieniądze.Od tego między innymi jest Rada Gminy, Komisja rewizyjna i Komisja Finansów!
   Proszę również zauważyć, iż rada gminy nie jest tworem służalczym wójta lecz ciałem uchwałodawczym (władzą uchwałodawczą) i kontrolującym działania wójta.!
   Pani radna, zanim podniosła rękę “za udzieleniem”, powinna w swoim sumieniu i doświadczeniu zawodowym rozważyć wszystkie aspekty towarzyszące wójtowi w jego działaniu.Ktoś tutaj na forum bezmyślnie napisał, że to jak głosuje radny należy wyłącznie do jego sumienia itp itd.
   Nieprawda, ponieważ radny powinien reprezentować interesy przede wszystkim swoich wyborców.Powinien dbać o spełnienie też złożonych swoich obietnic wyborczych.Powinien strać na straży praworządności w gminie.Patrzeć wójtowi na ręce i rozliczyć go z każdej wydanej złotówki.Tutaj tej woli niestety zabrakło.Pytam panią radną, o motyw takiego działania.

   28
   1
   • Mieszkanka Konina pisze:

    Czy wyście poszaleli ? Pastwicie się już kolejny dzień nad jedną osobą, a macie jeszcze 10 innych. Może do kolejnego głosowania zdążycie . Przydałoby się coś nowego , więc zmieńcie płytę.

    3
    27
 19. Mieszkaniec gminy pisze:

  Do radnej z Konina i 10 pozostałych radnych którzy głosowali za udzieleniem Militowskiemu absolutorium powiem wam jedno wstydu nie macie dla kasy tam jesteście. Głosujecie “za ” udzieleniem absolutorium wójtowi a nie macie żadnego pojęcia o niczym.Siedzicie na sesji jak milczące stado baranów .Blomowa jedynie mordę wydziera co jakiś czas bo nie może prawdy słuchać.
  REFERENDUM !!!

  24
  • Klawisz pisze:

   Czy prawda jest , że małżonek jednej radnej siedział w więzieniu za działania w zorganizowanej grupie przestępczej i defraudacje znacznej ilości środków finansowych. Mówiąc prościej czy kiwal pod celom za uprawianie “”bandytki.”.Ile przesiedział w więzieniu. Czy bywała na “mokrych” widzeniach.? Radny powinien być krystaliczny jak żona Cezara!!

   24
   1
   • Paweł i Gaweł pisze:

    Tak mąż jednej z radnych odbywał karę pozbawienia wolności za współpracę z mafia paliwową Wątpię ,że radna nie wiedziała jako prezes firmy transportowej skąd jest w firmie pawilwo ??? Mąż zapewne się poświęcił dla rodziny i poszedł siedzieć do ZK gdzie był zatrudniony nasz obecny wójt który mówi ,że pracował w ZK jako wychowawca ( nie klawisz) .Żona obecna radna przejęła firmę .

    23
    1
    • Cwaniak z Kościelca pisze:

     Czy, aby wojt posiada stosowne wykształcenie np. na kierunku pedagogika , resocjalizacja lub pokrewne, żeby sprawować funkcje wychowawcy w Zakładzie Karnym? .O ile wiem, wykształcenie budowlane
     nie predysponuje , do sprawowania tej funkcji !!!
     Co najwyżej można stać z CKM-em na kogutku!!!???

     24
    • Mieszkaniec gminy pisze:

     Głośno było o aferze z mafią paliwową. Firma transportowa super działała dorobili się na przekrętach z paliwem.Prasa o tym pisała bębnili też w telewizji przecież to była afera na całą Polskę,

     20
   • Justynka pisze:

    Zapewne bywała na „mokrych” widzeniach u mężusia to napalona baba co sesja nie może spokojnie usiedzieć zawsze się wydziera i tam właśnie poznała obecnego wójta którego broni jak szympansica.

    17
    1
   • Mieszkaniec pisze:

    TAK tak słynna afera paliwowa na całą Polskę Nasza radna pani prezes firmy transportowej która dorobiła się na przekrętach chałupę pobudowała i drugą firmę rozkręciła. Na znerwicowana co ciągle wszystkim przerywa ponieważ boi się ,że o niej zaczną mówić . W zakładzie karnym podczas odwiedzin u męża poznała naszego bossa , Tak się zaprzyjaźnili ,że stała się jego tarczą

    16
 20. Paweł i Gaweł pisze:

  Apel do 11 bezmyślnych radnych co głosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium podnieście się z kolan i zacznijcie w końcu reprezentować swoich wyborców a nie tylko wójta

  24
 21. Paweł i Gaweł pisze:

  Wójt już z absolutorium u wotum zaufania to teraz czas rozliczyć rozróbę w budynku Urzędu Gminy w Rędzinach Chcemy znać nazwiska tych narowistych kobiet i okoliczności tego skandalu gminnego.. Chcemy zbadania tej sprawy i wyciągnięcia wniosków dyscyplinarnych wobec winnych.

  24
 22. Mieszkaniec gminy pisze:

  Mieszkańcy całej gminy chcą poznać prawdę na temat romansów w urzędzie. Czy ta druga uczestniczka rozróby na dolnym holu w Urzędzie Gminy w Rędzinach też już jest po rozwodzie ? Czy jeszcze udaje szczęśliwą mężatkę.Jak długo nie wiadomo.
  Jedna z uczestniczek rozróby już w Urzędzie Gminy w Rędzinach nie pracuje załatwił jej nowe miejsce pracy. .Czy tą drugą jak mu się znudzi też odeśle do Oddziału zamiejscowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego ?

  27
  • Justynka pisze:

   PUK !!! PUK !!! Swoją pierwszą ofiarę Marzenkę znalazł jak sobie spokojnie biegała wzdłuż trasy DK 91 aby odstresować swoje problemy rodzinne.Tak się nią zaopiekował ,że doprowadził do jej rozwodu.
   Wstyd !!! Rozbijać rodzinę swojej pracownicy dla zaspokojenia własnych żądzy .
   PUK!!! PUK !!!

   11
   • Cukiereczek pisze:

    Coś niepojętego…………ten mąż to musiał być jakiś pochwiarz……..ja bym smykowi łeb ukręcił za żonę, przy samej doopie!!!!!!!

    12
 23. Psycholog pisze:

  “Wysadzanie w powietrze” związków małżeńskich to hobby, nienawiść do kobiet, czy ich mężów?
  Proszę o poważne komentarze.

  23
 24. Mieszkaniec gminy pisze:

  Militowski złamał prawo powierzając funkcję sekretarza urzędu Olszewskiej. Sprawę należy jak najszybciej zgłosić do Wojewody jako niezgodnej z prawem, czy mało mają uchylanych uchwał? Szarogęsi się jak na swoim, łamie prawo romansuje ze swoimi urzędniczkami
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!
  może tylko to zmienić, a już czas najwyższy!!!!!!!!!!!!!!

  21
 25. Koniniak pisze:

  Ludzie !!!!! kończcie to posmiewisko w gminie i dalsze zadłużanie. Idźmy na referendum. Nie widzicie, co gość z nami wyprawia od wielu lat.!!!!!!

  20
  • Joasia pisze:

   Kochani. Czy słyszeliście żeby za Pana Prezesa Chmielarza były bójki na górnym lub dolnym holu podległych pracownic. ?
   Porównajcie dokonania obu panów.
   Czy warto było przepędzić pana Chmielarza z gminy, dając władze panu Militowskiemu?.
   Nie, nie było warto!!!
   Czy za pana Chmielarza gmina była zasłużona?
   Nie, bo zostawił na koniec nadwyżkę ponad 7 milionów!!!
   O ile się nie opamiętacie, te gminę może spotkać Armagedon !!!

   21
   1
   • Obserwator pisze:

    No właśnie proszę przypomnieć co takiego wielkiego dokonał Pan Chmielarz? Jakie super inwestycje? Jakie drogi? Jakie oświetlenie? Jakie remonty szkół ? hmm?? nic nie robił to oszczędził trochę pieniędzy. AAA zapomniałem wybudował oczyszczalnię, która już jest za mała dla naszej Gminy…

    21
    • Jarosław Jarosław Jarosław pisze:

     Przypomnij co takiego wielkiego dokonał pan Militowski.Podaj szczegóły. Kanalizacje na dwóch ulicach kończył po panu Chmielarzu.I to byłoby na tyle.
     Ale oświęć nas, bo może mamy bielmo na oczach. ?
     O czym ty chłoptasiu tutaj piszesz. Masz etat za moje podatki to siedz na doopie spokojnie. Przyjdzie nowy wójt gminę przewietrzy

     21
    • Koniniak pisze:

     Obserwator. Jakich sukcesów wójta bronisz.?
     Ich nie ma!!!!!!. Wyjaśnij wszystkim , ile wydajemy na prawników i kancelarie prawne. Ile pieniędzy idzie na niebotyczne premie i nagrody dla koleżanek w gminie.ile wydaje się na delegację wójta i szkolenia Dlaczego nie ma dokończone sieci kanalizacyjnej w pozostałych wsiach. Wójt już działa druga kadencję. Dlaczego nie ma remontów dróg gminnych. Może mnożyć pytania ale nie chce mi się z tobą gadać…..

     21
     • Obserwator pisze:

      A czy ja kogoś bronię swoją wcześniejszą wypowiedzią??
      Prosiłem tylko by przypomnieć wielkie dokonania byłego wójta Chmielarza.
      Co do tego co zadziało się w ostatnich latach to wymieniłbym tak z grubsza:
      wybudowanie nowoczesnego przedszkola w Rędzinach, remont generalny sali gimnastycznej w szkole w Rędzinach (praktycznie nowa sala), wymianę oświetlenia na ledowe na kilku ulicach, kanalizacja na Mariance, przyczynienie się do remontu dróg powiatowych, nowe autobusy dla GZK…

      3
      14
     • Pasibrzuch pisze:

      Obserwator. Tak z grubsza to wielka kicha , a nie dokonania. Wyjaśnij te wszystkie wątki związane z marnotrawieniem pieniędzy o których jest mowa na tym portalu przyjaznym i reprezentującym oszukiwanych
      podatników.. Istota sprawy jest przestrzeganie dyscypliny budżetowej i właściwe wydawanie pieniędzy Wyjaśnij dlaczego mimo zapowiedzi przez wiele lat Militowskiemu nie udało się wykonać całej sieci kanalizacyjnej w gminie.Uwazamy że oczyszczalni a ścieków jest orze inwestowania!!!!
      Udało się natomiadt między innymi wydawać kasę na premie nagrody dla podwładnych. Wyjazdy na szkolenia z pracownikami itp. Wyjaśnij to, bo wtedy po zbilansowaniu wszystkiego wyrobisz sobie zdanie.

      15
 26. Mieszkaniec pisze:

  Wice przewodniczący Rady Gminy Rędziny, młody radny , student prawa w Częstochowie , próbuje błysnąć wiedzą na posiedzeniach sesji ( nagranie z dnia 28 lipca 2020 roku od godz.18,38 i dalej ) i stosuje terminy prawnicze typu” common law ” który jest charakterystyczny dla krajów dla krajów anglosaskich m.in. Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Australii .
  Panie Wiceprzewodniczący ” common law ” to porządek prawny, w którym kluczową rolę odgrywa sędzia. W tym systemie niezwykle istotna jest rola precedensu, czyli indywidualnego rozstrzygnięcia w określonej sprawie, które to rozstrzygnięcie potem powinno być powielane w innych sądach. Innymi słowy – w systemie” common law” prawo tworzy sędzia wydając wyrok.
  Polska w tym Gmina Rędziny jest w systemie prawa kontynentalnego , gdzie porządek prawny który opiera się na skodyfikowanych normach prawnych. Co do zasady, to Parlament jest jedynym prawodawcą, a rola sędziego ogranicza się jedynie do wykładni uchwalonych wcześniej przepisów i ich zastosowania w określonym stanie faktycznym.
  Młody radny broniąc nieudolnych radców prawnych którym nadzór prawny unieważnia praktycznie wszystkie ostatnio podejmowane uchwały ośmiesza się i dlatego panie wice przewodniczący zacytuje pana szczerze mówiąc jest mi za pana WSTYD wielki WSTYD , że ktoś taki został wybrany na przedstawiciela mieszkańców z ulicy Kościuszki . Wiceprzewodniczący Rady Gminy nie potrafi zachować się na posiedzeniach sesji, kręci się nieustannie , rozmawia podczas wypowiedzi innych radnych a później w sposób niegrzeczny poucza innych …. .WSTYD !!!
  Co z ciebie będzie za prawnik ???

  22
  1
 27. Obserwator pisze:

  Do Pasibrzucha
  Dlaczego mam wyjaśniać coś o czym nie mam pojęcia? Przecież nie wiem gdzie, z kim i w jakim celu jeździ wójt – i domyślam się, że większość z tych informacji to zwykłe plotki. Nadal nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że to wielka kicha a nie napisałeś co dokonał Pan Chmielarz.
  Przecież była podobno kontrola finansowa z RIO w Gminie i nie wykazała niegospodarności.
  Co do wyjazdów na szkolenia – rozumiem, że jest to zabronione a jeżeli już wójt jedzie to ma płacić z własnej kieszeni?

  2
  16
  • Pasibrzuch pisze:

   Obserwator. Czy zbadales ile jest tych delegacji służbowych wójta i szkoleń, czy każda jest uzasadniona.? Pewną nadgorliwość w tym względzie zarzucał wójtowi jego zastępca. O ile pamiętam padło tam nawet zdanie o objechaniu kuli ziemskiej przez wòjta. Rządy pana Miliitowskiego cechuje nadmierna rozrzutność.. Najbardziej obciążające jest świadome ukrywanie informacji o nagrodach premiach dla koleżanek z gminy.Wydawanie kasy na, rzeczy zbędne. Dziwna inwestycja budowy na skraju gminy drogi w polach, brak budowy sieci kanalizacyjnej w całej gminie mimo buńczucznych zapowiedzi.Brak remontów dróg wielokrotnie wymienionych na forum. Nieuzasadniony i z nikim nie konsultowany zakup domków campingowych na ul. Bankowej. Budowa oświetlenia na drodze powiatowej. Dokładnie pieniędzy na remonty dróg powiatowych NIeuwzględnienie w drodze powiatowej kanalizacji. Można tak mnożyć. Mądry człowiek zrozumie , ze Militowski nie podołał nadmiarowi obowiązków, które go przygniotly. Nie dał rady. Zadłużył gminę. Człowiek uzależniony od niego, między innymi stanowiskiem , premium, nagrodami, będzie udowadniał, że jest najlepszym wójtem.
   Dyskryminujące dla wójta jest to, że jak nikt dotąd doprowadził do sytuacji gdzie w urzędzie doszlo do bójki jego podwładnych. Wòjt nie poinformował o tym opinii publicznej, a jedną z uczestniczek tego skandalu nadal zatrudnia. Dochodzą głosy, że nawet awansował

   20
 28. dziadek do orzechów pisze:

  – syn żebrzącego na wózku inwalidzkim
  – syn alkoholika gminnego
  – małżonka pierdlarza mafijnego
  Czego jeszcze nie rozumiecie ludzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *