bezchmurnie
27°
26°
poniedziałek
Reklama
Paweł Militowski to najlepiej zarabiający wójt w Polsce. Zarabia więcej niż Prezydent Krakowa!
22 listopada 2019 r. | 13:25
11

42-letni Paweł Militowski to najlepiej zarabiający wójt w Polsce. Militowski w ubiegłym roku z samego zatrudnienia w Urzędzie Gminy Rędziny, wraz z zasiłkami z ubezpieczenia społecznego, zarobił 241 007,71 zł. To znacznie więcej niż Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk (150 161,71 zł), Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (182 571,30 zł), Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (159 866,54 zł) czy Prezydent Katowic Marcin Krupa (149 538,10 zł).

Co ciekawe, Militowski jest jednym z niewielu włodarzy, któremu radni nie obniżyli wynagrodzenia, mimo wejścia w życie ustawy, która zakładała obniżenie wynagrodzenia włodarzy o 20 procent.

Militowski zarobił 35 902,20 zł za zasiadanie w zarządzie Związku Komunalnym ds. Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie (zasiada tam jako przedstawiciel gminy Rędziny), 2120,14 zł z tytułu praw autorskich oraz z innych źródeł 938,51 zł.

Jego oświadczenie majątkowe możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Paweł Militowski to najlepiej zarabiający wójt w Polsce. Zarabia więcej niż Prezydent Krakowa!”

 1. Skarbnik emeryt pisze:

  Regulamin wynagradzania w samorządach, tabele i widełki, są chore! Wysokości wynagrodzeń uzależniono od wielkości gmin. I to jest chore.
  Czy księgowa w gminie wiejskiej ma mniej sprawozdań i różnorakich “informacji” (często większych od sprawozdań!) od księgowej w gminie miejskiej czy mieście na prawach powiatu? TAK!! MA WIĘCEJ!!! Dlaczego? bo w mieście są wydziały, sztab ludzi, którzy to przygotowują. W gminie wiejskiej często jest JEDEN człowiek. To samo dotyczy skarbników. Gmina na prawach miejskich ma budżet jak zaradna gmina wiejska! Ale pensje mają niższe! Bo mniej mieszkańców!
  Proszę mi powiedzieć jaka jest różnica we wpisywaniu w programach komputerowych kwoty: 5.000 a 50.000??? Jedno zero więcej? A wynagrodzenia znacznie różne!! Odpowiedzialność ta sama!

  17
  4
  • Głos z Osiedla pisze:

   Jak praca w gminie jest za ciężką i sie juz opatrzyła, to nie ma tam sensu siedzieć i stekac.W gminie poszczególne działy obrabia kilkoro pracowników.Samodzielnych stanowisk jest niewielki procent. Można to naocznie sprawdzić w gminie. Inni samorzadowcy moga wam pozazdrościć.

  • Marian pisze:

   Kawał cwaniaka wstyd mi ze mu pomagalem ale mnie oszukal w każdym calu oszust i tyle

 2. kolega pisze:

  Paweł złapałeś fuche życia nic tylko tak zarabiać, szkoda że wszyscy na ciebie płacimy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  18
  1
 3. PYTANIE pisze:

  ZA CO TAKA KASA

  13
  1
  • -ODPOWIEDZ pisze:

   jak to za co kasa, za obiecanki cacanki i radość z festynów i zabaw.
   A ja pytam p.Militowskiego,gdzie jest to lepsze jutro które przyobiecywał ludziom jak kandydował?
   Nie ma, nigdy nie było, i nigdy nie bedzie żadnego lepszego jutra!
   Przypilnujcie lepiej ludzie ulicy Prostej na Mariance i czy bedzie zmieniany tam plan zagospodarowania przestrzennego oraz plan graficzny.Czy przypadkowo nie bedzie ziemia rolna zmieniana na działki budowlane.
   Zainteresujcie się kto tam ma pola orne, które będą graniczyć z ulicą Prostą.

   16
 4. Głos z Osiedla pisze:

  Nie tylko Paweł złapał fuche życia. Wystarczy popatrzeć na zarobki pracownic gminy i porównać z innymi gminami. Tu jest po prostu Bizancjum.

  12
 5. Hędryk pisze:

  Mówta co chceta ja tam naszym wójtem się chwalę ze ma tak kosmiczne zarobki i wszyscy mi zazdraszczają ze ludziom w gminie żyje się na bogato.

  4
  1
 6. ~` na koszt podatnika pisze:

  Zwróćcie państwo uwagę na daty, na oświadczeniu majątkowym oraz na pieczęci dokumentów otrzymanych przez Urząd Wojewódzki w Katowicach.Są tożsame.Ciekawe, czy Paweł tego samego dnia pojechał jeszcze do Katowic, aby przekazać oświadczenie majątkowe?
  Przy okazji “zrobił” delegacje samochodem prywatnym i dostał zwrot za podroż ? 😀

 7. Michał pisze:

  Dlaczego kasujecie moje komentarze ??????

  1
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *