zachmurzenie małe
20°
17°
sobota
Reklama
MWM Brzesko
Opłata za odbiór śmieci w gminie Rędziny może wzrosnąć nawet o 30 procent!
22 lipca 2022 r. | 12:52
8

Dwie oferty wpłynęły do gminy w przetargu na świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie Gminy Rędziny. Gmina na ten cel planowała przeznaczyć łącznie 4 000 000 zł.

Oferta firmy Paver Sp. z o.o. wyniosła łącznie 5 690 995,20 zł, a oferta firmy PZOM Strach Sp. z o.o., Sp. K. wyniosła 5 397 129,79 zł.

Jeżeli wójt zdecyduje się na wybór którejś z tych ofert, od 1 listopada 2022 roku czeka mieszkańców ogromna podwyżka za odbiór śmieci.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Opłata za odbiór śmieci w gminie Rędziny może wzrosnąć nawet o 30 procent!”

 1. mieszkaniec Kościelca pisze:

  nie potrafię zrozumieć co jest przyczyną, że w naszej gminie sa tak wysokie oferty na wywóz śmieci. Gmina Kłomnice i Mstów mają stawki niższe niż u nas choć sa gminami bardziej rozległymi obszarowo tam trzeba zużyć więcej paliwa żeby zebrać śmieci z wszystkich miejscowości, a teraz paliwo jest bardzo drogie. Czy u nas przez bloki na osiedlu tak dużo płacimy, bo tam śmieci są wywożone częściej niż u nas na wsiach. To jest jakaś niesprawiedliwość społeczna. Przecież więcej płacić za wywóz śmieci nie damy rady. Zresztą należałoby w końcu zastosować kody kreskowe, bo ustawa na to zezwala, żeby każdy płacił za swoje wystawiane śmieci. Należałoby sprawdzić prywaciarzy, czy nie wywożą śmieci na nasz koszt, czy maja umowy z firmą śmieciową, ale najważniejsze czy uczciwie w każdym miesiącu wywożą swoje śmieci. Przejeżdżając po gminie w dniu wywozu śmieci widzimy ile kto wystawia śmieci i gdzie jest zarejestrowana działalność gospodarcza. Nastaną czasy, że jeden na drugiego będzie donosił żeby nie płacić za kogoś niesprawiedliwie.

  25
  • koninlok pisze:

   Jedni ugniatają a inni nie, jedni wystawiają liście a inni je palą, więc nie WIDZICIE ile jest śmieci bo to co WIDZISZ to żaden wyznacznik. Ale dlaczego wszyscy płacą za popiół nawet jeśli mają gaz lub pompę ciepła ??!!?? K***A z jakiej racji wszyscy płacą za czyjś popiół ??!! I za kompostowanie ZŁOTÓWKA obniżki, noż k***** ale bonus ! MOZE SIE JAKAŚ PANIUSIA ZE GMINY, Z TYCH CO NOSZĄ ROZMIAR 52-54, POPUKA TALERZYKIEM PO CIEŚCIE PO MAKÓWCE I PRZEMYŚLI KWESTIĘ TYCH OPŁAT O KTÓRYCH MÓWIĘ ? TO PODNIEŚMY POPRZECZKĘ – PRACA DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW KTÓRZY PŁACĄ CI ZA NAPEŁNIANIE LODÓWKI, BEDZIE TRUDNO ALE CZYMAMY KCIUKI !

   3
   18
   • podnieconywikary pisze:

    koninlok. Jeśli ktoś ogrzewa gazem, to nie posiada pojemnika na popiół. Nie płaci za ten rodzaj odpadu. Ale skąd osobnik otumaniony alkoholem ma to wiedzieć…..a twoj chłopak jaki nosi miseczek 😀

 2. Marek pisze:

  Za poprzedniego wójta śmieci były w porównaniu do innych gmin najtańsze!!! A za rudego najdroroższe!!!
  W przyszłym roku trzeba przepędzić z gminy nieudacznika!!!

  18
  • Głos z Osiedla pisze:

   Proszę spojrzeć , że wzrosło zatrudnienie i tworzenie kierowniczych stołków , suto opłacanych z naszych podatków.
   . Za poprzedniego wójta takiego rozpasania pracowników gminy nie było.!!!

   10
 3. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  koninlok – wy, tam w tej wsi podobno wszystko wiecie i nie potrzebujecie żadnej pomocy.
  Spytaj swojej radnej A Sadziak, dlaczego płacą ci co ogrzewają gazem lub pelletem. A teraz spokój w głowie i płać solidarnie z pozostałymi mieszkańcami.
  Super Panie z gminy (zwłaszcza te z rozmiarem 52-54 :P) zostaw w spokoju, bo ceny za śmieci ustalają RADNI, w tym radna Konina A Sadziak. Do niej kieruj pretensje , uwagi , pomysły i żale !!!

  21
  1
 4. aworel pisze:

  Wystarczy poczytać. W sąsiednich Gminach obowiazują stare umowy. Kwestia czasu kiedy wzrosną opłaty. Albo już będą aneksować ze względu na koszty. W Częstochowie płacę 34 zł i czy ktoś coś protestuje? Najlepiej wypieprzać śmieci w tonach a płacić grosze i mieć rozszczenia że drogo jak podniosą o 2 czy 3 zł? Ludzie a czy inne produktu i usługi nie drożeją? Co do śmieci trzeba system zmienić. Bierzmy przykład z krajów sąsiednich. Nie bądźmy zaściankowi i popadający w gniew wywołany artykułem.

  2
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *