zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Od kilku groszy do kilkudziesięciu złotych – wzrosły podatki od nieruchomości i środków transportu!
11 grudnia 2019 r. | 13:49
8

Średnio o kilka procent wzrosły podatki od nieruchomości i od środków transportu. Podczas wczorajszej sesji radni byli prawie jednomyślni w sprawie podwyżek podatkowych zaproponowanych przez Wójta.

Podatek od nieruchomości wzrósł od kilku do kilkudziesięciu groszy za 1m2, a podatek od transportu średnio o kilkadziesiąt złotych. Powód jest prosty. Gmina szuka pieniędzy. Nie samymi kredytami, pożyczkami i obligacjami gmina żyje.

Najciekawsza była argumentacja podwyżki. Wójt Paweł Militowski stwierdził, że podatki są na tle sąsiednich gmin niskie... Pewnie dlatego trzeba je było podnieść?

Wideo z wczorajszej sesji możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 8 odpowiedzi na “Od kilku groszy do kilkudziesięciu złotych – wzrosły podatki od nieruchomości i środków transportu!”

 1. Miła pisze:

  Podziękujcie tym z wiejskiej! Na ich rozdawnictwo gmina musi jakoś znaleźć pieniądze.

  3
  5
  • jasne pisze:

   musi być na wynagrodzenia dla wójta bo niby skąd ?

   6
   2
  • Precz z komuną pisze:

   Postkomuniści i liberałowie doprowadzili Polaków do ruiny.To dzieki rządowi PiS ludzie mniej zamożni podnoszą się z kolan.Podnoszą dumnie głowy widząc światełko w tunelu.
   Pilnujmy aby programy społecznościowe dalej wspomagały rodziny polskie.Otaczały opieka tych co pomocy potrzebują.
   A na działania farmy gminnych trolli nie zwracamy uwagi Niech szczekają, My jedziemy dalej.
   Trolle mają interes w tym aby destabilizowac to forum.Forum które ukazuje prawdę o gminie.Ci ludzie (czytaj trolle) potwornie się tego boją stąd ich rzucane na portalu kalumnie
   Panie Gąsiorski dziękujemy!

   7
   3
  • Precz z komuną pisze:

   Miła ……spoko ……wkrótce podziekujemy, ale nie tym z Wiejskiej tylko Pawełkowi za to lepsze jutro.

   5
   1
 2. Żółty berecik pisze:

  Podatki były są i będą w redzinach mstowie szczecinie w całej Polsce i na świecie. U nas nie jest najgorzej. Z nich święci się światło na ulicach latane stare drogi i robione nowe. Ci nielubiani urzędnicy mają pensję tak jak na całym świecie. Z podatków pensję mają lekarze posłowie ministrowie i księża ktorzy za darmo nawet biednego nie pochowaja. Plus jest taki ze jak sie wejdzie do naszego urzedu to urzednicy sie usmiechna powiedza dzien dobry i staraja sie zalatwic sprawe pozytywnie. Nie jestesmy anonimowi i kiedy czekamy w kolejce to nie uslyszymy slow teraz pani w zoltym bereciku tylko pani kowalska prosze.

  2
  1
  • Mikołaj pisze:

   Mnie tam uprzejmość (sztuczna zresztą) tych urzędników do niczego potrzebna nie jest.Mnie interesuje jak zarządza się moimi pieniędzmi, które gmina bierze ode mnie.Zarządza się jak widać z tego forum fatalnie.Przypadkowe “inwestycje” które zaraz nie wiedzieć czemu znikają z ulic wsi.Czekające latami ulice gminne na podstawowy remont, niezrozumiałe do końca wydatkowanie pieniędzy, brak wizji na faktyczny rozwój gminy, brak kanalizacji w Koninie i Rędzinach na ulicach powiatowych.Tutaj mała ciekawostka.Powiat do dnia dzisiejszego czeka, aż łaskawie gmina upora się z kanalizacją na ul.Kościuszki, aby można potem wyremontować tę ulicę.Jak na razie w tej sprawie cisza jak makiem zasiał.Idźmy dalej……..niezrozumiałe przekazywanie pieniędzy powiatowi na remont dróg powiatowych. znaczna podwyżka za śmieci ( a miało jej nie być, gdyż poprzednio opłata wynosiła 11 zł od mieszkańca.Najdrożej w Polsce), remonty i wydatkowanie pi9eniędzy gminnych na oświetlenie na drogach powiatowych itd.
   Pytamy Wójta, gdzie jest to lepsze jutro, które obiecał przy kampanii wyborczej , bo nie wiemy czy to rzeczywiście chodziło o NAS.

   3
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *