bezchmurnie
10°
10°
piątek
Reklama
WFOŚiGW w Katowicach
Oczyszczalnia ścieków “Karolina” inwestycją proekologiczną roku
17 grudnia 2021 r. | 12:46
13

To jeden z największych, o ile nie największy sukces tej kadencji. Gmina Rędziny została tegorocznym laureatem "Zielonych Czeków", czyli konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z okazji Dnia Ziemi.

Gmina Rędziny zwyciężyła w kategorii "Inwestycja proekologiczna roku" za budowę biologiczno-mechanicznej oczyszczalni ścieków Karolina. To jedna z największych inwestycji współfinansowanych ze środków WFOŚiGW w Katowicach zakończonych w 2020 roku. Wartość przedsięwzięcia opiewa na kwotę ponad 13 mln złotych.

Jej realizacja przyczyniła się do zwiększenia możliwości oczyszczania ścieków poprzez rezygnację z istniejącej oczyszczalni i budowę nowej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków.

W ramach zadania wykonano między innymi: budynek sitopiaskownika, reaktory biologiczne, osadniki wtórne, stacje dozowania, pompownię osadu, budynek mechanicznego odwadniania osadu, komorę magazynowania, plac magazynowy, pompownię wody technologicznej, komory wstępnej stabilizacji tlenowej i zainstalowano urządzenia pomiarowe.

Dofinansowanie z WFOŚiGW w Katowicach – wyniosło ponad 8 mln zł.

Za zwycięstwo w tej kategorii, gmina otrzymała czek na kwotę 10 000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI / WFOŚiGW w Katowicach13 odpowiedzi na “Oczyszczalnia ścieków “Karolina” inwestycją proekologiczną roku”

 1. Małgosia pisze:

  Wydatkowano na budowę Oczyszczalni ścieków” Karolina” na Karolinie kwotę ponad 13 mln złotych a Gmina Rędziny dalej nieskanalizowana !!!.

  Na dzień 04 sierpnia 2021 roku szumnego otwarcia ” Oczyszczalni ścieków” Karolina” na Karolinie było podłączonych do sieci kanalizacji JEDYNIE 15 % mieszkańców Gminy Rędziny !!!

  18
  • Justysia pisze:

   Dla Konina , to nie ma nawet planów kanalizacji sołectwa.Więc śmiało można powiedzieć, że zbudowano coś, co nie spełnia pierwotnych założeń.!!!
   Skoro tak jest, to niepotrzebnie budowano taki moloch !!!
   Jaki to jest sukces ?

   20
 2. Pistacjowy krokodyl 🐊 pisze:

  Jestem ciekawy , na co wójt przeznaczy tę nagrodę 10 000,-

  15
 3. Mily pisze:

  Nagrodę weźmie sobie to jego sukces i sobie wypłaci 🤣🤣

  13
  • Małgosia pisze:

   Nagrodę w imieniu Gminy Rędziny powinien odbierać mgr.inż Jacek Jaśkiewicz ponieważ to jest JEGO największa zasługa i największy wkład pracy w realizację tej inwestycji!!!

   NIE wójta gminy !!!
   NIE kierownika referatu inwestycji i sekretarza gminy !!!

   Mieszkańcy dobrze wiedzą do czego nadaje się ta paniusia!!!

   10
   12
   • Chłopak w rurkach pisze:

    Za co p. Jaśkiewicz ma dostać nagrodę. Za to, że przychodzi do pracy. Wójt płaci mu za to tłustą pensje. Nie róbmy jaj. !

    16
    1
 4. mieszkaniec Kościelca pisze:

  Te paniusie mają nieskazitelne figury i jeszcze się fotografują, młode zapasione na naszym utrzymaniu. Nie są naszej gminy mieszkankami, proszę tylko sprawdzić tych paniuś wynagrodzenia zarabiają więcej jak dostały mizernej nagrody, a tak nagłaśniaja. Nagroda mierna za tyle lat sowitego wynagrodzenia z naszych podatków, a one sie chwalą, naprawdę nie ma czym. Do tej pory nic nie osiągnęły, niczym się nie wykazały, a i tu też nie ich zasługa. Niech się pochwalą ile pieniędzy unijnych ściągnęły do naszej gminy za tak duże wynagrodzenia. Czy im nie jest wstyd? Cóż umizgi do pryncypała i sypie im naszymi pieniędzmi. To powinna skontrolować komisja rewizyjna, a my jako mieszkańcy możemy tego żądać, bo po to ich wybraliśmy.

  18
  1
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Oj ludzie, jak Wam się chce teraz narzekać. Przecież ktoś wybrał Militowskiego na wójta i to dwukrotnie.!!!
   A on dobrał sobie ludzi do współpracy . Więc w czym teraz macie problem.
   Wójt dobiera sobie fachowców i rządzi gminą. Nie zorientowaliście się już po pierwszej kadencji, że nie nadaje się do samorządu. On i jego ekipa radnych.
   Jeśli tę gminę dopadnie zapaść, to będzie to wyłącznie wina Was, którzy wybrali wójta i radnych. !!!
   Po pierwsze ,nigdy nie powinien być wójtem, a po drugie, nie powinien być wybrany na drugą kadencję. !!!

   16
  • Kucharz okrętowy pisze:

   Szanowny Mieszkańcu Kościelca.
   Gdybyś Ty otrzymywał tak sute wynagrodzenie z podatków gminy, do tego premie nagrody, też byś postawił na konsumpcje gastronomiczną. Te Panie są już w takim wieku, że podobać nikomu się nie muszą.
   Panie wyglądają jak wyglądają., to raczej zasługa genetyki. Może gdyby bardziej postawiły i zadbały o dobór stosownego do sylwetki i wieku odzienia…

   15
  • rudy bawidamek pisze:

   Ale czego sie czepiasz? Bo kogoś stać na kiełbase ślonskom a ciebie nie i szalceson pałaszujesz przy wigilijnym stole?Dziołchy lubiom kiełbase, lubiom pyzy, a co cie to obchodzi? Zarobiły uczciwie, wybrane w uczciwych gminnych konkursach gdzie zwycięża najlepszy, zarabiają może i 3x więcej niż ty i to cie boli? Elegancko się panie prezentują taka jest prawda dziadu.

   1
   5
   • Weteryniarz pisze:

    rudy bawidamku.
    Na tobie, osobniku o mentalności pegeerowskiego mleczarza nawet kobyla pochwa robi wrażenie. Żebyś się tylko nie zagalopował rumaku. 😂

    • rudy bawidamek pisze:

     A ty otłuszczony impotencie z debetem na koncie pod iloma pseudonimami będziesz jeszcze występował? Weteryniarz, kominiarz, konduktor, mieszkaniec kawalerki, kto jeszcze?

 5. Aguś pisze:

  Zanim coś spłodzisz, poczytaj miernoto Wystąpienie Prezesa RIO na temat działalności pracowników i wójta gminy. Jest porażające.
  Spójrz na zadłużenie gminy, deficyt. Nigdy ta gmina nie była w tak tragicznym stanie finansowym . Jak masz czelność pisać o dobrej pracy , patrząc na miażdżące uwagi inspektorów z Katowic.

  Paniom zalecam odpowiednią dietę i dobrego kreatora mody. Ostatecznie biorą tłuste pensje i nagrody z NASZYCH podatków. Poza tym mógłby poszukać sobie pracy na terenie swoich gmin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *