słabe opady deszczu
20°
18°
sobota
Reklama
Oceń radnego: Lidia Warwasińska najlepsza
09 sierpnia 2021 r. | 11:48
8

614 głosów oddaliście w ubiegłym tygodniu w głosowaniu na najlepszego i najsłabszego wójta oraz radnego w gminie Rędziny. Najlepsza okazała się Lidia Warwasińska. Najgorszy był Wójt Paweł Militowski.

Głosować możecie TUTAJ.

Każdy użytkownik może oddać głos na wybranego radnego tylko raz w danym tygodniu kalendarzowym (tj. od poniedziałku 00:00 do niedzieli 23:59). Wynik jest średnią arytmetyczną obliczaną na podstawie głosów oddanych w danym tygodniu kalendarzowym. W momencie oddawania głosu zapisywane są adresy IP użytkowników oraz szczegóły dotyczące urządzenia i przeglądarki internetowej, z której został oddany głos jako zabezpieczenie przed możliwością wielokrotnego głosowania. Głosy oddawać można tylko z polskich adresów IP.

Najlepsza ocena to „5„, najgorsza „1„. Po zebraniu odpowiednich danych, stworzymy ranking radnych Rady Gminy Rędziny. Mam nadzieję, że ta zabawa zmobilizuje naszych radnych do cięższej pracy.8 odpowiedzi na “Oceń radnego: Lidia Warwasińska najlepsza”

 1. Mieszkanka gminy pisze:

  Pani Lidziu dziękujemy za działanie i piękną postawę.

  19
  1
 2. Wolnomurarz pisze:

  Pani Lidziu ,dzień dobry, co jest z tymi rodzinnymi klanami zatrudnionymi w gminie. Chcemy wiedzieć , kto pasie się i tyje na pieniądzach budżetowych !!!

  17
  1
 3. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Pani Radna Lidzia , to nasza duma oraz znak rozpoznawczy, dobra marka i jakość!!!
  Jeszcze nigdy w historii tej gminy, nie było tak zaangażowanej, operatywnej i merytorycznej radnej. Nie było osoby tak szczerze zaangażowanej w sprawy wspólnoty samorządowej. Byli za to różnej maści krzykacze, którzy nie dorastają nawet do pięt Pani Radnej Lidzi!!!
  Szkoda, że większość radnych nie bierze z niej przykładu , tylko brnie w ślepy zaułek !!!!

  10
  4
 4. uważny obserwator sceny politycznej pisze:

  Mieszkańcy gminy mamy kolejny chaos
  z udziałem radców prawnych w gminie !!!

  Dlaczego radcy prawni nie reagowali
  na samozwańcze wyznaczenie siebie przez Wiśniewskiego
  do prowadzenia XXXVIII posiedzenia Sesji Rady Gminy Rędziny która się odbyła w dniu 27 lipca 2021 roku w trybie zdalnym ma moc prawną ????

  czy Wiśniewski jako vice przewodniczący
  mógł prowadzić obrady XXXVIII Sesji Rady Gminy Rędziny
  pomimo ,że przewodnicząca rady Agnieszka Bajor brała czynny udział w zdalnym posiedzeniu sesji ????

  Ustawa o samorządzie gminnym Art. 19. mówi jednoznacznie

  Przewodniczący i wiceprzewodniczący – tryb powoływania i zadania
  1.Rada gminy wybiera ze swego grona przewodniczącego i 1-3 wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.

  2.Zadaniem przewodniczącego jest wyłącznie organizowanie pracy rady oraz prowadzenie obrad rady.

  Przewodniczący może wyznaczyć do wykonywania swoich zadań wiceprzewodniczącego.

  Jednak Przewodnicząca Bajor nie wyznaczyła Wiśniewskiego do wykonywania swoich zadań !!!
  Przewodnicząca Bajor uczestniczyła jak wszyscy widzieliśmy
  w posiedzeniu sesji ! – spacerując w plenerze !!!

  Dlaczego Wiśniewski samozwańczo się
  sam się wyznaczył do prowadzenia sesji !!!

  art. 19 dalej mówi
  W przypadku nieobecności przewodniczącego i niewyznaczenia wiceprzewodniczącego,
  zadania przewodniczącego wykonuje wiceprzewodniczący najstarszy wiekiem.

 5. Agusia pisze:

  Pani Przewodnicząca Bajor wyznaczyć powinna jedynie w wypadku swojej nieobecności na sesji.W momencie gdy jest obecna winna osobiście prowadzić obrady sesji!!!!
  Przytoczono w tej sprawie ustawę oraz wyroki sądów.!!!
  Pytanie , czy tej sesji nie należy z uwagi na zaistniałą sytuację unieważnić???!!!
  Czy radcy prawni instruowali już radnych w tej sprawie???
  Teraz drodzy mieszkańcy przekonaliście się, co sobą reprezentują radni tej gminy!!!!!

 6. Mieszkaniec gminy pisze:

  To jest SKANDAL !!!
  Żądamy UNIEWAŻNIENIA podjętych uchwał na
  XXXVIII Sesji Rady Gminy Rędziny która się odbyła w dniu 27 lipca 2021 roku z trybie zdalnym !!!

  Wiśniewski nie miał prawa zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym prowadzić obrad XXXVIII Sesji Rady Gminy Rędziny
  ponieważ przewodnicząca BAJOR
  -nie wyznaczyła Wiśniewskiego do prowadzenia obrad sesji

  -osobiście uczestniczyła w posiedzeniu XXXVIII Sesji Rady Gminy Rędziny prowadzonej w trybie zdalnym spacerując w plenerze .

  To jest SKANDAL !!!

 7. Koniniok pisze:

  Taczka !!!
  Taczka !!!
  Taczka !!!

 8. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego otwarcie nowej oczyszczalni. Tylko pytanie jest takie, komu ona ma służyć z taką mocą przerobową (ponoć 2000m3 na dobę), skoro do kanalizacji podłączonych jest aktualnie może około połowy mieszkańców gminy. I to z naciskiem na “może”. Konin nie ma nawet planów kanalizacji, natomiast sytuacja z podłączeniem do oczyszczalni pozostałych sołectw też jest bardzo skomplikowana, gdyż żeby to wszystko należycie hulało, potrzeba jest dodatkowo budowa dalszej linii kanalizacyjnej oraz kilku przepompowni. Czyli następne bardzo drogie inwestycje. Więc oddana do użytku oczyszczalnia, nie spełni przez jeszcze bardzo długi czas oczekiwań. Myślę, ze z uwagi na brak pieniędzy inwestycja całkowitego skanalizowania gminy, nie ruszy jeszcze przez kilkanaście lat. !!! Uważamy, że obiekt ten (nowa oczyszczalnia) prędzej zdoła się “zestarzeć” , niż w całej gminie zostanie wybudowana kanalizacja !!!
  Tym bardziej , że w pierwszej kolejności czekają na realizacje takie priorytetowe obiekty, jak budowa stadionu dla Unii Rędziny oraz budowa nowej Szkoły dla Konina. Sumując to razem, wyjdzie lekką ręką jakieś kilkadziesiąt milionów złotych. A skąd wziąć kolejne kilkadziesiąt milionów na wybudowanie 100 procent kanalizacji w gminie ???jeśli ktoś łudzi się, że uczyni to dzięki Nowemu Ładowi , to może się nieźle przeliczyć. Pieniądze z tego programu nie będą tylko dla gminy Rędziny, ale dla wszystkich gmin w Polsce !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *