zachmurzenie duże
12°
środa
Reklama
fot. Powiat Częstochowski
Nowa “funkcja” Adama Jarugi
20 października 2021 r. | 09:00
11

Adam Jaruga ma "kolejną funkcję". Jaruga właśnie został wybrany na przewodniczącego Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych.

Nową radę tworzą:
Adam Jaruga - Przewodniczący Rady, Halina Kowalczyk – Wiceprzewodnicząca Rady , Irena Pluta - Członek Rady, Waldemar Trószyński - Członek Rady.

Gratulacje.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Nowa “funkcja” Adama Jarugi”

 1. hałabała pisze:

  Ile taki “CZŁONEK” zarabia i jaki ma zakres obowiązków? Za te ciasteczka na stole to kto płaci, my czyli podatnicy?????

  19
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Mam pytanie do Przewodniczącego tej Rady.
   Czy posiedzenia Rady odbywają się społecznie (za darmo) , czy też członkowie Rady otrzymują wynagrodzenie w postaci diety, rekompensaty itp ?

   10
 2. Agnieszka pisze:

  Za to CV Pana Radnego Dyrektora bardzo się ubogaca !!!
  Dyrektor Szkoły, radny, strażak, prezes i sam Bóg i Pan Jaruga tylko wie, ile jeszcze innych funkcji, a teraz społecznie ta Komisja. Dodatkowo wspieranie PSL-u.
  Mam tylko nadzieję , że nie ma żadnej kolizji tych społecznych funkcji z pełnieniem obowiązków Dyrektora Szkoły w Koninie, bo nie wyobrażam sobie, ze odbywa się to w godzinach pracy pana Dyrektora Radnego i!!!!!

  24
 3. Kandydat do Rady pisze:

  Dajcie info czym ta Rada ma się zajmować, bo jeśli nie ma konkretnych wymiernych kompetencji dla środowiska osób z niepełnosprawonościami, to po co na próżno siedzieć i dumać. ?

  25
 4. mieszkaniec pisze:

  Wiadomo, że z PSL-u ale czy starosta wie, że ten wielki dyrektor miał proces karny i wrok z tego tytułu. Choć sprawa się zatarła w dokumentach, to ludzie dobrze pamiętają przestępstwo, które popełnił. Skoro był zdolny do podrabiania podpisów za lekarza na badaniach, to do czego jeszcze jest zdolny. Ten człowiek nie powinien być dyrektorem, bo wówczas, gdy powołał go Militowski wyrok jeszcze istniał w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zastanówcie się tylko, czy tacy jak Jaruga powinni piastować funkcje społeczne, ale na niepełnosprawnych chyba też można zarobić i zakombinować. Nie wiem, czy Smela wie o jego przestepstwie według mnie to powinno ciągle ciągnąć się za nim żeby wszyscy wiedzieli o jego przestępstwie. Radni, dyrektorzy powinni być nieskazitelni na pewno nie przestępcy!!!!!!!!!!!!

  31
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   To tylko szczęście od Pana Boga, że organa ścigania szybko uwinęły się ze sprawą i trafiła ona do Sądu Karnego , a sam winowajca zasiadł na ławie oskarżonych.. Podobno był prze pana wójta Waldemara Chmielarza o to parokrotnie upominany, żeby nie robił głupstw.
   A gdyby taki biedny strażak, który miał wypicowane papiery zdrowotne, zszedł nieborak z tego świata.?
   Nikt o tym nie pomyślał do końca. Przecież to tylko druhowie ochotnicy, to tylko ludzie. Zdarza się, że jakieś ukryte wady zdrowotne ludzie posiadają. i są one możliwe do wykrycia tylko w trakcie specjalistycznych badań. Nie wolno w ten sposób igrać z czyimś zdrowiem i kusić losu!!!
   Tak , zgadzam się z opinią wyżej.. Z moralnego punktu widzenia Pan Radny nie powinien w żadnej mierze być radnym powiatu, a tym bardziej Dyrektorem Szkoły. Niestety, żyjemy w polskiej rzeczywistości. !!
   Co do zasady, taka osoba powinna posiadać nieskazitelną opinię. Czy w tym przypadku tak jest ?

   24
  • Bezpartyjny pisze:

   Mieszkańcu, Starosta, to działacz PSL-u. !
   Proszę zauważyć, iż partia ta stopniowo zarzuca swoje sieci w powiecie częstochowskim, a swoich działaczy upycha na funkcjach w gminach. Z naszego podwórka można przywołać Panią radną Przewodniczącą Komisji Finansów Publicznych, działaczkę PSL. Czy osoba ta ma odpowiednie kompetencje , doświadczenie oraz wykształcenie na “bycie radną” , pozostawiam do oceny.
   Analizując funkcjonowanie samorządu w Polsce, po kilkunastu latach od powołania, wysuwa się następująca uzasadniona teza. Faktem jest, iż praktycznie od zawsze wybierana jest na radna. Jest w tym jakaś logika ?

   STAROSTWA i RADY GMIN – do LIKWIDACJI.
   WÓJT, podległy WOJEWODZIE., aby w razie lekceważenia obowiązków, niegospodarności, działania wbrew woli lub na szkodę wspólnoty samorządowej, uzyskiwania miernych wyników w działalności służbowej, NARAŻANIA GMINY NA ZADŁUŻENIE, mógł być SWOBODNIE OPRÓŻNIONY z funkcji.

   1. Sprawy załatwiane aktualnie w Starostwie, wymagają olbrzymiego nakładu cierpliwości i czasu wystawania w kolejkach. Poprzednio, przytłaczającą cześć spraw z którymi udajemy się do starostwa, załatwiano na szczeblu gminy, spokojnie, bez stresu i tracenia niepotrzebnie czasu. Należy powrócić do tej POPRZEDNIEJ FORMY formy.

   2. Mamy już swoje doświadczenia z radą gminy oraz wójtem. Kandydaci do władz gminy sprawdzają się jedynie przed wyborami, na zebraniach wyborczych, obiecując “gruszki na wierzbie”, albo ograniczają się do przedstawienia swojej sylwetki, na co ostatnio jest moda.. Po wyborach realizują swoje wizje. Bardzo często wizje te oraz “plany na gminę”, są oderwane od rzeczywistości , stanu budżetu oraz bardzo rozbieżne z oczekiwaniami społeczności lokalnej,
   Z naszego podwórka wynika, iż wójt nawet nie wysila się specjalnie, aby udzielić rzetelnej informacji na temat wydawania środków publicznych, przez co trzeba egzekwować te czynność poprzez Sądy.
   To może świadczyć o lekceważeniu mieszkańców albo ukrywaniu niewygodnych dla władz gminy faktów, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Czy, aby takich przedstawicieli chcemy ?
   Praca radnych, pod warunkiem, że nie są powiązani rodzinnie z gminą, poprzez stosunek pracy, też jest bardzo rożna. Do rady trafiają raczej ludzie przypadkowi, ludzie , którzy mają bardzo mierne pojęcie o funkcjonowaniu samorządu gminnego. Można powiedzieć, iż znaleźli się tam aby poprawić swój budżet domowy. często zdarza się, iż poprzez uczestnictwo w radzie załatwiają sprawy zatrudnienia dla swoich najbliższych w strukturach gminy. Na sesjach siedzą cicho, przygaszeni, nie wdają się w polemikę, która dotyczy funkcjonowania gminy. Zachowują się tak, jakby tam trafili za karę i nie potrafią odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości Generalnie, ograniczają się do popierania wójta, poprzez głosowania “ZA” przedstawionymi przez niego uchwałami. Porażką są radni, którzy mają umocowanie rodziny w strukturach samorządowych gminy.
   Z oczywistych względów, nigdy nie wystąpią przeciwko niewłaściwemu działaniu wójta, urzędników gminy. Zastanawiam się, po co ludzie takie osoby wybierają do rady, wiedząc o ich rodzinnych koneksjach.
   Chcecie, żeby gmina była właściwie rządzona, rozwijała się, a urzędnicy nie przynosili wstydu – wybierzcie bardzo merytorycznie przygotowanych ludzi, którzy pracę w samorządzie potraktują jako misję i służbę , a nie jako szybką formę wzbogacenia się..

   Raz jeszcze STARPSTWA, RADY GMIN – do LIKWIDACJI. !!!
   WÓJT, podległy bezpośrednio WOJEWODZIE. !!!

 5. Marek pisze:

  Oczywiście wykonywanie takich funkcji powinno odbywać się poza godzinami pracy! No ale czy Adaś o tym wie? Mam pewność że znów uda głąba jak zawsze!

  23
 6. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Powiatowe Społeczne Rady Do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
  Przy starostach tworzy się powiatowe społeczne rady do spraw osób niepełnosprawnych, będące organami opiniodawczo-doradczymi. Zakres działania Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych
  Do zakresu działania powiatowych rad należy:
  a/ inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do: integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizacji praw osób niepełnosprawnych;
  b/ opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych;
  c/ ocena realizacji programów;
  d/ opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.
  Uważam, iż osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom, potrzebny jest olbrzymi strumień pieniędzy, aby mogły w sposób godny funkcjonować w społeczeństwie, a nie tworzenie Społecznych Rad z których właściwie nic nie wynika dla niepełnosprawnych. Bo jedynie pomoc finansowa może przybliżyć takie osoby do normalnego funkcjonowania.
  P.S. Jeśli już taka Rada została powołana do życia, to mam dla niej poważny problem i zadanie do rozwiązania. Na terenie Częstochowy usytuowane są miejsca parkingowe, (koperty) przeznaczone do parkowania dla osób posiadających kartę osoby niepełnosprawnej .Dlaczego posiadaczom takich kart nie wolno jest parkować pojazdów poza wyznaczonymi kopertami. Zdarza się, że w danym miejscu, przeznaczonym do parkowania dla osób, posiadających odpowiednią kartę, już jest takie miejsce zajęte i co wtedy ma zrobić niepełnosprawny.? Każde parkowanie poza strefą wyznaczoną dla niepełnosprawnego posiadającego odpowiednią kartę, skutkuje nałożeniem opłaty karnej przez przedstawicieli miasta !
  Tu jest olbrzymie pole do popisu dla Rady. Państwo członkowie Rady, prosimy o interwencje. Zweryfikujcie i naprawcie ten nieżyciowy przepis !!!

  Podstawa prawna:
  Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *