zachmurzenie duże
12°
środa
Reklama
Nie będzie podwyżki za odpady w 2022 roku – przynamniej na razie
06 stycznia 2022 r. | 12:03
11

Przez naciski ze strony mieszkańców, mimo chęci, Wójt Paweł Militowski nie zdecydował się podnieść opłat za odpady komunalne w 2022 roku. Przynajmniej na razie.

Urząd Gminy Rędziny poinformował, że stawki w 2022 roku nie ulegną zmianie i wyniosą po 29 zł od osoby za odpady segregowane.

1 kwietnia 2022 roku ma zmienić się wysokość ulg dla właścicieli domostw, którzy będą kompostować odpady. Dzięki temu, każdy będzie mógł liczyć na obniżkę opłaty o 3 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Nie będzie podwyżki za odpady w 2022 roku – przynamniej na razie”

 1. Małgosia pisze:

  Słuszna uwaga Panie Redaktorze ,że przez naciski ze strony mieszkańców, mimo ogromnej przeogromnej chęci Wójt Paweł Militowski nie zdecydował się podnieść opłat za odpady komunalne w 2022 roku.
  Przynajmniej na razie.
  Moim zdaniem to cisza przed burzą ????

  Pożyjemy zobaczymy !!!

  15
 2. mieszkaniec Marianki pisze:

  W naszej gminie od 3 lat płacimy za wwóz śmieci aż 29 zł od osoby, ale teraz weszła ustawa, która zobowiązuje gminy na znakowanie worków odbieranych z nieruchomości. To jest wspaniałe żeby nikt za nikogo nie płacił tylko za swoje wrzucone śmieci. Czujemy się poszkodowani i oszukiwani, bo wójt nic w tym kierunku nic nie robi, powinien sprawdzić kto ile wytwarza śmieci za ile faktycznie powinien płacić. Dlaczego biedny ma płacić za bogatego? W Krakowie i Poznaniu wywóz śmieci jest tańszy niż w Rędzinach. Dwie panie urzędniczki od śmieci niech wyjdą zza biurek i sprawdza ile śmieci jest wystawianych z nieruchomości żeby było sprawiedliwie. Niech każdy płaci za swoje. Czy wszyscy prywaciarze uczciwie mają umowy z firmami i tylko tam wywożą i płacą. Wiem i widzę, że na pewno nie. Co do wójta, to chłopak się zachłysnął swoja podwyżką i jest w siódmym niebie. Naprawdę wielki wstyd żeby wójt w gminie liczącej poniżej 10tys. mieszkańców zarabiał 20 tysięcy zł, pytam radnych za co dali mu takie uposażenie, czy nie jest im wstyd przed mieszkancami? Dodatkowo ma drugi etat w związku komunalnym, to jest twór sztuczny Matyjaszczyka, żeby swoi się nachapali, bo tylko tacy są w tym związku. Biorą nasze pieniądze dosłownie za nic, to my ich musimy utrzymywać za placona cenę wody. Zwracam się też do radnch żeby się wytłumaczyli przed wyborcami ze swoich podwyżek, bo im przćmiły rozum. Jak mogą spojrzeć ludziom w oczy, nie po to myśmy ich wybierali żeby zabierali kasę z naszych podatków !!!!!!!!!! REFERENDUM musimy im podziekować.

  18
  1
  • Małgosia pisze:

   Pani księgowa od śmieci
   to zajmuje się schroniskiem dla zwierząt w Zawierciu oraz
   programem ochrony zwierząt
   ale nie śmieciami od mieszkańców !!!

   13
  • Mieszkaniec Okupnik pisze:

   Czy organy gminy podjęły już działania, aby wdrożyć w życie nowelizację przedmiotowej ustawy. ?
   Kiedy worki będą posiadały kody kreskowe przyporządkowane do odbiorcy lub nieruchomości. ?

   11
 3. qwert!@# pisze:

  Kiedy w końcu ludzie się zorientują, że stawki są wysokie głównie przez osiedle, dlaczego przez cały rok po kilka razy w miesiącu są tam odbierane zarówno odpady zmieszane jak i segregowane a w innych sołectwach tylko raz w miesiącu?
  Nie dość, że tyle lat gmina im do ogrzewania i wody dokładała to teraz jeszcze do śmieci. Jak spółdzielnie potrafiły się odłączyć od ogrzewania to niech się również odłączą od śmieci, czas skończyć to pasożytowanie. Pozdrawiam

  13
  1
  • Konin City pisze:

   Bardzo słuszna uwaga bardzo słuszna.
   Czynsz jeszcze należy natychmiast zweryfikować , w blokach ogrzewanych miałem.Aktualnie wynosi 200 i jest to jakiś cyrk. Miasto o podobnym standardzie, czynsz minimum 500 złotych. Na Osiedlu ciągle Mikołajki.!!!
   Ochronkę robił im poprzedni wójt. Ochronkę teraz mają od obecnego!!!

   11
   1
  • Mieszkanka z Osiedla pisze:

   Witam wójta !!!
   taka jest właśnie prawda ,że w sołectwach na terenie gminy odpady komunalne odbierane są jedynie raz w miesiącu !!!

   Dlatego większość mieszkańców gminy po informacjach od wójta ,że na osiedlu są śmietniki gminne
   swoje śmieci podrzuca od dawna
   do śmietników na osiedle w Rędzinach.

   Panie sprzątające na terenie osiedla
   wielokrotnie sygnalizowały na zebraniach z mieszkańcami i również z wójtem na ten temat,

   Dlaczego wójt gminy kierował mieszkańców gminy aby swoje śmieci wyrzucali na osiedlu bo tam są gminne śmietniki !!!

   Wstyd wielki wstyd , że teraz pleciesz takie bzdury !!!

   5
   5
   • Koniniok pisze:

    Mieszkanko z Osiedla. Proszę przestać łgać. !!!
    Dowody proszę.!!!
    Mikołajki dla Osiedla najwyższy czas zakończyć!!!

    7
    2
    • qwert!@# pisze:

     qwert!@# Mieszkanka Osiedla to jak najbardziej Pani Radna Osiedlowa, która nie zajmuje się rozwojem gminy, tylko obecną kadencję poświęciła na osobistą zemstę, Pani Lidio czas zająć się dziurami w drogach, dofinansowaniami do szkół i przedszkoli a nie skargami na już emerytowana byłą Panią Dyrektor GOPS’u. Zamiast obserwowania i mobingowania pracowników GOPS’u lepiej zrobić sobie wycieczkę po Sołectwa i pomyśleć jak można poprawić życie mieszkańcom.
     A co do osiedla niech wspólnoty sobie radzą samodzielnie i odłączą się od funduszów gminnych. Pozdrawiam

     • Czary Mary pisze:

      qwert !
      Bździsz chłopie na forum za moje podatki. Jakim prawem radni przyznali Militowskiemu galaktyczne wynagrodzenie, a sobie tłuste podwyżki.
      Po wystąpieniu Prezesa RIO natychmiast powinny być dymisję, a nie nagrody bez uzasadnienia, premie i podwyżki. Ukrywane długo przed mieszkańcami.!!!
      Gdyby nie radna Lidzia , nikt by nie wiedział o nieprawidłowościach w gminie!!!
      Bo o to wam chodzi. Brać kasę i ukrywać nieprawidłowości.
      Pani Lidziu na pohybel oszołomom gminnym. !!!

      3
      1
 4. Cwaniak z Kościelca pisze:

  Żądam wprowadzenia oznaczenia worków dla poszczególnych domostw kodem kreskowym, a tym samym zastosowania się do noweli ustawy!
  Chcę płacić za tyle, ile wyprodukuje moja rodzina, a nie cała gmina!

  12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *