słabe opady deszczu
20°
18°
sobota
Reklama
UG Rędziny
Nawet ksiądz ma dość. Konflikt wójta z księdzem
03 czerwca 2022 r. | 12:04
27

Według Wójta Pawła Militowskiego...nawet ksiądz go oczernia. Chodzi o księdza Pawła Kłosa z parafii św. Otylli w Rędzinach. Mimo kilku prób, ksiądz Kłos nie znalazł chwili na rozmowę, nie oddzwaniał również "mimo obietnic".

A o co chodzi? Chodzi o wycinkę drzew...

Stanowisko Wójta w tej sprawie publikuję poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Szanowni Państwo,
Od 01.05.2022 r. przybierają na sile ataki na wójta oraz Gminę Rędziny ze strony księdza proboszcza jednej z parafii. Częstotliwość tych ataków doprowadziła do sytuacji, w której nie możemy już dłużej milczeć. Jednym z głównych tematów niedzielnych mszy jest temat nielegalnej wycinki drzew przez księdza.

Ksiądz na mszach podaje nieprawdziwe informacje, pojawiają się pomówienia, które od miesiąca naruszają dobre imię Gminy Rędziny, wójta, urzędu oraz jego pracowników.

Jesteśmy pewni, że słowa wypowiadane przez księdza nie są w żadnym razie przejawem rzetelnej informacji o postępowaniu administracyjnym, a jest to walka o własny interes mająca na celu skompromitowanie Gminy Rędziny w oczach mieszkańców, co prowadzi do podważenia zaufania, którym nas Państwo darzycie.

Pragniemy poinformować, że Gmina Rędziny działała zgodnie z obowiązującym prawem. Nie mamy zamiaru brać udziału i wciągać się w spiralę nienawiści. Do tej pory z pełną odpowiedzialnością pracownicy urzędu wypełniali swoje obowiązki wobec Państwa i w dalszym ciągu tak będzie.

Zgodnie z art. 88 ust.1 pkt. 1 Ustawy o ochronie przyrody wójt wymierza administracyjną karę pieniężną za usunięcie drzewa bez wymaganego zezwolenia. Przepisy nie przewidują w tym zakresie dowolności. Nieodbieranie korespondencji przez stronę postępowania nie może tamować jego biegu, gdyż przepisy przewidują w tym zakresie fikcję doręczenia.

Przedmiotowe postępowanie jest prowadzone od ponad dwóch lat zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, dlatego komentarze księdza oczerniające wójta, Gminę i pracowników Urzędu Gminy nie powinny mieć miejsca.

Niezmiennie jesteśmy do Państwa dyspozycji i dziękujemy za zaufanie.27 odpowiedzi na “Nawet ksiądz ma dość. Konflikt wójta z księdzem”

 1. Tadeusz z Torunia pisze:

  Karygodnym błędem z punktu widzenia Podatników, było zawarcie Konkordatu. Ma to przełożenie na bardzo drogie “usługi” kościele ( śluby, komunie, chrzty, bierzmowania, zwłaszcza pochówki.!!!
  Trzeba koniecznie to naprawić, a cmentarze przywrócić we władztwo samorządów. Ta kościelna “co łaska” kosztuje wiernych coraz więcej. !!!
  Ponadto jak oznajmił Premier, nikt nie może stać ponad prawem.!!!
  Jeśli wójt działał zgodnie z prawem i w granicach prawa, nie może być mowy o żadnym konflikcie na drodze władza cywilna – władza kościelna.

  14
 2. asd pisze:

  przecież ten ksiądz to antychryst i złotówa.
  może marzy mu się enklawa jak we włoszech

  27
  5
 3. Pleban pisze:

  A czy wójt miał pozwolenia na wycinkę drzew na płacy gdzie zbuzyl budynek po byłym banku i dlaczego radny gminy to drewno zabrał? Czy miał zgody i pozwolenia jak wójt i radny?

  12
  20
 4. Marek pisze:

  No cóż wójt nałożył karę finansową na parafian!!! Parafianie z Rędzin wpłacą do budżetu gminy około 100 tysięcy złotych!!!
  Czyżby budżet gminy świecił takimi pustkami, że wójt w desperacji sięga po zaskórniaki parafian?
  Co na to radni mam na myśli tutaj radnych z Rędzin?

  11
  21
  • Obserwator pisze:

   O czym ty człowieku piszesz ? Wójt nałożył karę administracyjną ,bo musiał ją nałożyć z wniosku konserwatora zabytków. Akarę finansową w kwocie 90000,00 zł nałożył Urząd Skarbowy. Więc gdzie te pieniądze pójdą ? do gminy, czy do Urzędu Skarbowego. ? Prawo jest jedno i obowiązuje każdego.

   15
   2
  • Aguś pisze:

   Cytat “Nie ma świętych krów. Wszyscy są równi wobec prawa.” Koniec cytatu.
   To cytat z wystąpienia Pana Prokuratora generalnego Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa ZIOBRO

   Nie wiedzieć dlaczego w tej sprawie miałby być jakiś wyjątek. !!!!!!!!!!!!!

   14
   7
 5. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Pan wójt nałożył karę na proboszcza, a
  karę powinna zapłacić kuria częstochowską. Nie mieszać w to parafian.!!

  11
 6. Yeti pisze:

  Czemu czarni zawsze czuja się ponad prawem ?

  23
  8
 7. Yeti pisze:

  Zachęcam do obejrzenia filmu Sekielskiego i ich sposobów tuszowania tego

  20
  9
 8. Marek pisze:

  Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego wora bo ma taka moda!!!
  Ale jak trwoga to do Boga!!!

  11
  17
  • Obserwator pisze:

   Dla Twojej wiadomości- ksiądz wyciął 7 drzew bez pozwolenia. Zarówno kościół, jak i plac kościelny podlegają konserwatorowi zabytków i to on właśnie wszczął alarm. Nałożył również na księdza obowiązek nasadzenia nowych drzew w miejsce tych wyciętych, w ilości 9 za jedno. Ksiądz posadził 9 drzew, bo trudno byłoby mu zmieścić na placu 63 drzewa. Jak nie znasz źródła konfliktu, to się z nim zapoznaj i dopiero pisz na forum zgodnie z prawdą, a nie podsycaj złowrogie nastroje w gminie.

   10
   2
  • xyz pisze:

   Z jakiego powodu zdrowi, silni mężczyźni w wieku produkcyjnym mają żyć na koszt innych ?

   21
   8
 9. Adam pisze:

  Co za stronniczy tytuł artykułu. To ksiądz wyciął drzewa bez zezwolenia, niszcząc stary drzewostan. Co stało się z drewnem? Gdzie są pieniądze? Nie ma gmina Rędziny szczęścia do księży.

  21
  8
 10. mieszkanka Rędzin pisze:

  Może uważasz, że ma szczęście do wójta? Drzewa zagrażały murom kościoła, a to kościół zabytkowy. Proboszcz już posadził nowe bardzo drogie drzewa, których korzenie nie będą tak szeroko się rozrastały. Poza tym część ściętych drzew było uschniętych należało je wyciąć. W tej sytuacji wypadłoby się porozumieć dla dobra mieszkańców. Kościół w Rędzinach jako jedyny w gminie jest zabytkiem wpisanym do rejestru. Zadanie własne gminy to dbanie o zabytki na jej terenie, pytam co robi w tym zakresie nasz wójt? Możemy go oskarżyć, że nie wspiera i nie pomaga w utrzymaniu zabytków. Tu nie chodzi o proboszcza tu chodzi o parafian.

  11
  18
  • Obserwator pisze:

   No i własnie , ponieważ jest to zabytek, więc o karę wnioskował konserwator zabytków. A co do wspierania zabytku przez gminę, to przypominam, że gmina dała kiedyś na witraże do kościoła i każdego roku dofinansowuje kościół jako zabytek ze swojego budżetu. Jak tego nie wiesz, to lepiej zasięgnij informacji i dopiero zabieraj głos.

   11
   3
  • Mieszkaniec Gminy pisze:

   Nie kłam. !!! Kościół jako zabytek jest każdego roku dofinansowywany z budżetu gminy.!!!

   10
   2
  • Parafianka z Osiedla pisze:

   Parafianko z Rędzin , skoro tak ,to czy Wojewódzki Konserwator Zabytków (pod którego opieką jest kościół) zajął z urzędu stanowisko i wydał przedmiotową Decyzję w tej sprawie? Proszę pokazać to Parafianom, a nie robić im wodę z mózgu. Prawo ochrony środowiska obowiązuje na terytorium RP wszystkie podmioty.Skoro korzenie drzew zagrażały zabytkowym murom o sprawie tej musiał być powiadomiony WKZ. Nie przez wójta, tylko przez zarządcę kościoła. Nie wyobrażam sobie innej ścieżki prawnej. A już o samowoli boję się pomyśleć.

   11
   2
 11. maly1 pisze:

  Czarny nawywijał, ale wina Tuska, zajebisty tok myślenia, więcej TVP!

  12
  4
 12. Lawendowa mafia pisze:

  “Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą”, !!!
  Apeluję do starszych ludzi. Dajcie ten “wdowi grosz” swoim wnukom, dzieciom, a nie dobrze odżywionemu, silnemu, w wieku produkcyjnym mężczyźnie.!!!

  10
 13. katotaliban pisze:

  Już wiadomo na co pójdzie przyszłoroczna “kolęda” i “co laska” przy chrztach i ślubach. Będzie “walonko i pukanko” do partatafian.

  7
  3
 14. Marek pisze:

  Pewnie kolęda i taca pójdzie do budżetu gminy na tłustą pensję wójta!!!

  7
  9
  • Mieszkaniec Gminy pisze:

   Chyba Ci rozum odebrało, że taką propagandę siejesz. Co ma wspólnego kolęda i kościelna taca z budżetem gminy ? Śmiechu warte ! Kara pójdzie do Urzędu Skarbowego, chyba, że ksiądz będzie się starał o jej umorzenie. A powinien.

   4
   5
  • Marek pisze:

   Urząd skarbowy ściągnie pieniądze z parafii i przekaże do budżetu gminy na sutą pensję wójta!!!!
   Czego nie rozumiesz?

   6
   2
 15. Dawna parafianka pisze:

  W sumie…jak przystało na pokornego kapłana ,może sprzeda posiadłość w swojej rodzinnej miejscowości za wysokim murem i już będzie na opłatę. Przecież księdzu są niepotrzebne takie zbytki jak luksusowa posiadłość za wysokim murem/ chyba że ją zapisał na kiedysiejszego ” budowniczego” brata…. /świat jest mały/. Przychylam się do pisma wójta co do nierzetelnych informacji przekazywanych parafianom przez tego człowieka który jest mianowany proboszczem, Znam jego sposób działania. Miałam z tym osobnikiem do czynienia na jego poprzedniej parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *