zachmurzenie duże
12°
środa
Reklama
Najbardziej jadowite pająki występujące w Polsce mają swoje gniazda na terenie gminy Rędziny
08 lipca 2022 r. | 12:26
1

Mieszkaniec Konina informuje, że na terenie gminy Rędziny pojawiły się pająki "kolczak zbrojny", czyli najbardziej jadowite pająki występujące w Polsce. Są o tyle groźne, że wśród najpoważniejszych powikłań wymienia się amputację kończyny, a nawet śmierć osób uczulonych na jad, starszych i dzieci.

Pierwszy raz rok temu odnalazłem gniazdo (samica + młode - zdjęcie) około 4 m przed domem w skalniaku. Pająki złapałem i wytransportowałem daleko w pole, wypuściłem żywe. Kolejnego widziałem w garażu. W tym roku jest gorzej - w maju 2022 chodził mi po ręce kiedy siedziałem przy komputerze wieczorem (!!) - ten niestety pożegnał się z życiem. Kilka dni temu złapałem dorosłą sztukę która świeżo weszła przez okno do domu, a dziś złapałem malutkiego kolczaka pod blatem kuchennym. Dwa powyższe znów wyniosłem w pole i puściłem wolno. Podejrzewam, że okoliczni mieszkańcy nie zdają sobie sprawy co chodzi po ich posesjach, bo zwyczajnie nie znają się na takich stawonogach. Być może warto ich uświadomić zanim stanie się komuś krzywda.Jedna odpowiedź do “Najbardziej jadowite pająki występujące w Polsce mają swoje gniazda na terenie gminy Rędziny”

  1. Damian Karolina pisze:

    Niech go tylko spotkam u siebie, nie bede sie cackał.

    8
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *