zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
Na co Wójt wydał blisko ćwierć miliona złotych?
21 lutego 2020 r. | 09:59
13

Wójt Paweł Militowski znowu nie udostępnił mi informacji na temat Kancelarii Prawnej Wożniak i Wspólnicy Sp. komandytowa z Krakowa, która zarabia za usługi prawne ogromne pieniądze, największe ze wszystkich kancelarii w powiecie częstochowskim (w 2018 roku było to 157 525,03 zł, a w 2019 roku do września 73 800 zł). Wystąpiłem o faktury tej kancelarii za 2018 i 2019 rok, gdyż nie mam pewności, na co te pieniądze były wydane.

Po dwóch miesiącach "odpowiedzi", Wójt odmówił mi udzielenia informacji w tym zakresie.

Musiałem odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie, gdzie najpewniej uda mi się wygrać.

Zastanawiam się. Co takiego jest na fakturach tej firmy, że Wójt boi się je udostępnić?

Decyzję w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Na co Wójt wydał blisko ćwierć miliona złotych?”

 1. Elunia pisze:

  Witajcie Kochani 🙂
  Całkiem wyluzowana, zrelaksowana, pełna optymizmu i dobrego humoru, popijając popołudniową herbatkę “Sir Williams Royal Taste” , ze spokojem oczekuję na informacje na temat wydawania pieniędzy budżetowych.
  Bo, jak głosi ludowe porzekadło “Ziarnko do ziarnka, aż zbierze się miarka”.
  Na tę miarkę między innymi składa się serwowanie budżetowych pieniędzy na różnego rodzaju urządzenia techniczne typu mijanki, na kancelarie prawne, na delegacje służbowe wójta i podwładnych, na nagrody i podwyżki dla pracowników gminy, na umowy zlecenia, umorzenia podatków itp.
  Uważam, iż z każdym pojawiającym się tutaj tematem bedzie tylko ciekawiej.Niestety, nie bedzie do śmiechu podatnikom
  Panie Redaktorze, gdyby nie pańskie informacje, ludzie byliby przekonani, że żyją w Bizancjum.

  6
  14
 2. ... pisze:

  No Pani to już na pewno żyje w bizancjum
  Popijać taką amerykańska herbatę to może tylko ktoś ważny
  Odsunięcie od koryta nie zaszkodziło (pewnie było obfite)

  15
  2
 3. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Z obfitym korytem mamy do czynienia aktualnie. Wystarczy poczytać informacje od wójta, jak wydaje nasze pieniadze i na jakie przedsięwzięcia. .Ba, robi się wszystko, abyśmy nie wiedzieli o wszystkim.Co prawda, wojt sam z siebie o tym nie informuje.Pewnie z powodu wrodzonej skromności.Dlatego trzeba goscia “ciągnąć za jezyk” Czego przykładem jest przedmiotowy artykuł.
  Ale i do tego powolutku dojdziemy.
  Gdybym był pokroju stajennych ,to z pewnością przypomniał bym wójtowi, o jego przyrzeczenie o transparentnosci wydawanych pieniędzy oraz o dostępie do gminnych mediów. Przyrzekał przywrócenie gminnej strony internetowej.
  Ale to było tak dawno temu…

  6
  13
 4. komentarz pisze:

  Przecież pieniądze są mieszkańców gminy nie żadnego Wójta dlaczego on je rozdaje? niech daje swoje wielkie pieniądze, które niesłusznie pobiera z budżetu, bo ten człowiek na niczym się nie zna. To wielka tragedia należy jak najszybciej go odwołać!! Żaden z poprzedników nie był taki nieudolny i zarobków żaden takich nie miał jak obecny.!
  Stawiam pytanie naszym szanownym Radnym czy Wam nie jest wstyd za taką gospodarkę? Bardzo proszę wszystkich mieszkańców naszej gminy o mobilizację i zorganizowanie referendum!!! Im wcześniej, tym lepiej dla wszystkich mniej pieniędzy roztrwoni. Oprócz tego należy go rozliczyć z gospodarki finansowej, bo uważa, że za nic nie odpowiada. Swoją drogą należy ściągać organ kontrolne PIP, RIO, może nawet NIK. Należy się udać do Prokuratury i złożyć doniesienie na
  łamanie ustawy o finansach publicznych.

  5
  2
 5. Obserwator politykierow pisze:

  Lawina ruszyła.
  Gmina Konopiska robi referendum.
  W Blachownia tez czara goryczy się przelała po ostatnich nagrodach dla urzędników.Ludzie działają w kierunku odwołania pani burmistrz. Czas na Redziny.
  Myślę że to tylko formalność, bo ludzie maja już dość.Są zbulwersowani zachowaniem władz.

  5
  3
 6. Redziniak pisze:

  Pardon, gdzie jest mój wcześniejszy komentarz? Czy redaktor wstydzi się pochwalić dochodami z reklam i przegranymi wyrokami?

  6
  4
  • Redziniak pisze:

   Przypomnę tylko, że zadaniem dziennikarza jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii.
   Dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.
   Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić prawdę od przypuszczeń i plotek.

   6
   4
   • H7 pisze:

    Militowski to jedna wielka pijawka nic nie zrobił a pieniądze które bierze są ogarnę spiechowicza wykluczył sam nie lubi konkurencji ale już nie długo nachlap się plastusiu ?

    4
    2
 7. H7 pisze:

  Militowski to jedna wielka pijawka nic nie zrobił a pieniądze które bierze są ogarnę spiechowicza wykluczył sam nie lubi konkurencji ale już nie długo nachlap się plastusiu ?

  5
  4
 8. komentarz pisze:

  Tajny budżet jest oczywiście w służbach specjalnych.Tutaj zabrakło odwagi, aby pokazać podatnikom w jaki sposób wydawane są jego pieniądze.Skoro wójt nie ma nic do ukrycia, niech pokaże jak zarządza naszymi pieniędzmi,Po co robić jakieś szopki , wydawać odmowne decyzje, przeciągać sprawę w czasie.Skoro tak robi, ludzie jeszcze bardziej nabierają podejrzeń, co do jego niejasnych działań.To, że jest raczej dramatycznie, potwierdza fakt montażu (i szybkiego demontażu) urządzeń technicznych na Szkolnej w Koninie, wydawanie kasy na kilometrówki, pensje i tym podobne raczej zbędne rzeczy. itp.
  Pamiętamy doskonale wystąpienia ówczesnego kandydata na wójta, który zapewniał o pełnej transparentności budżetu, a także niebywałej opiece nad pieniędzmi podatników. Jak jest dzisiaj widzimy wszyscy.
  W innych gminach ludzie zaczynają już rozliczać swoich włodarzy.Konopiska, robią referendum.W Blachowni, aż kipi ze złości i ludzie idą też w kierunku referendum.U nas, pora powiedzieć “sprawdzam”.
  Na koniec merytoryczne pytanie.Po co wójtowi potrzebni są prawnicy, aż z Krakowa.W Częstochowie brakuje wyśmienitych fachowców?
  Poza tym, ilu już tych prawników “przeszło” przez urząd gminy.Nie dają rady, czy jest inny powód.To samo dotyczy zatrudnionych doradców (doradcy) wójta.Nigdy dotąd gmina nie korzystała z tego typu instytucji, mając ich na “etacie” w gminie ( umowa zlecenia, a może i o prace, wójt musi to nam wyjaśnić).

  “Nikt nie jest doskonały – szepczę. – To nie tak. Jedna wada znika, zastępuje ją inna.”
  Veronica Roth

  5
  1
 9. Obserwator politykierow pisze:

  Nie wspomniałeś (aś) o obecnym zadłużeniu gminy.Nigdy w historii tej gminy, nie było takiego przypadku.Wójtowie byli roźni.Ale to co sie dzieje aktualnie,woła o pomste do Nieba.To jest haniebne i skandaliczne.

  4
  1
  • Redziniak pisze:

   Ile budżetowej kaski wydano na prawników z Krakowa, kilometrowki wójta i zastępcy byłego kolegi.Ile wydano kaski budżetowej dla osób z umów zlecenie w tym doradców wójta. Ile wydano kaski na znaki drogowe posadowiony w całej gminie.DLACZEGO leży latami odlotem ul.Cmentarna w Redzinach.Dlaczego wójt zwiększył zatrudnienie w urzędzie gminy
   Dlaczego do tej pory nie ustąpił ze stanowiska??????????

   3
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *