pochmurnie
16°
14°
wtorek
Reklama
fot. mat. wyborczy Pawła Militowskiego
Ministerstwo nie da pieniędzy na obiecany stadion Unii Rędziny
23 lipca 2021 r. | 11:24
24

Nie udało się. Nie będzie wielomilionowej inwestycji w postaci budowy stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia dla GKS Unia Rędziny. Przez słabo napisany wniosek, gmina Rędziny nie otrzyma pieniędzy na ten cel z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu "Sportowa Polska" w 2021 roku.

Wójt Paweł Militowski złożył wniosek w sprawie budowa boiska z zapleczem sportowym i infrastrukturą techniczną w Rudnikach ul. Częstochowska , działka nr ewid. 973/49, 973/50, gm. Rędziny.

To przykre, bo dzięki fantazji o stadionie wójt wygrał wybory, podobnie prezes Unii.

Może za dwa lata...

PAWEŁ GĄSIORSKI24 odpowiedzi na “Ministerstwo nie da pieniędzy na obiecany stadion Unii Rędziny”

 1. Mieszkanka z Rudnik pisze:

  Pawełki wykiwały wszystkich !!!

  wiadomo było od początku ,że oszukują !!!

  wójcie Militowski gdzie jest stadion dla piłkarzy GKS Unia Rędziny !!!
  prezesie Rybak gdzie jest stadion dla piłkarzy GKS Unia Rędziny !!!

  W czasie kampanii wyborczej w 2018 r. wójt Militowski wraz z prezesem Rybakiem z łopatami w rękach pozowali do zdjęć rozpoczynając budowę stadionu dla piłkarzy GKS Unia Rędziny !!!
  kandydat na wójta Militowski przygotował dodatkowo wizualizację stadionu dla piłkarzy GKS Unia Rędziny !!!
  Mija ponad 2 lata a stadionu jak nie było tak nie ma poza wizualizacją !!!

  wójcie Militowski gdzie jest stadion dla piłkarzy GKS Unia Rędziny !!!
  prezesie Rybak gdzie jest stadion dla piłkarzy GKS Unia Rędziny !!!

  55
  3
 2. FF33 pisze:

  I jak to wierzyć politykom

  39
  7
 3. Koniniok pisze:

  Referendum!!!
  Taczka!!!
  Referendum!!!
  Taczka !!!
  Referendum!!!
  Taczka !!!

  35
  • Jajami o asfalt pisze:

   Gdzie podziały się takie imprezy jak :
   Święto gumofilca?
   Święto makaronu ?
   Występy bardzo drogich polskich zespołów estradowych ?

   32
 4. Aguś pisze:

  Kto jest odpowiedzialny w gminie za opracowanie (poprawne) wniosków o dotacje że środków zewnętrznych?

  41
  1
 5. Batonem w pusty łeb pisze:

  PUK!!! PUK!!! PUK!!!
  Panie Rybak!!!!
  I co teraz będzie?
  Jak tu spojrzeć w oczy piłkarzom , kibicom i ludziom w gminie !!
  PUK!!! PUK!!! PUK !!!

  31
 6. halinazmiensnego pisze:

  Mnie interesuje kto jest właścicielem działek na których mieli zbudować to boisko i czy ta osoba ma znajomości w gminie. Może jestem przewrażliwiona… Może Pan Gąsiorek przebada ten temat?

  26
  5
 7. xyz pisze:

  Ministerstwo nie powinno dofinansowywać w całej Polsce ani jednej inwestycji związanej z piłką nożną. Poziom na jakim gra się w tym kraju nijak ma się do ilości wydawanych na ten sport pieniędzy.

  32
 8. Jolanta Pupcia z Tanogaja pisze:

  Panie Rybak !!!
  Gdzie jest stadion Unii Rędziny ( ten nowy) !!!!!

  25
 9. Taka prawda pisze:

  Gdybyście ludzie postawili w wyborach na Panią Grażynę z Kościelca, dzisiaj nie byłoby żadnego problemu z pieniędzmi na inwestycje w gminie. !!!
  Pieniądze pchały by się do gminy drzwiami i oknami. To, że nie myślicie , niech świadczy o tym następujący fakt.
  W gminie wybieracie 🏆💪 PiS , a za chwilę na wójta, gościa, który kiedyś startował na, radnego z postkomunistycznego SLD i co do zasady będzie miał problem z uzyskaniem większej każdy. Co widać.!!!
  Wystarczyło pomyśleć i dzisiaj gmina byłaby mlekiem i miodem płynąca. !!!
  Zawsze jest tak, że wybiera się osoby mające “dojścia” do pieniędzy rządowych. !!!
  Zmarnowaliście bezpowrotnie okazję na szybki rozwój gminy. !!!!!

  20
  1
 10. Ciemny lud to kupił... pisze:

  Wójcie! Tą koparkę z Lipówki skierować na kamieniołom. Nie ma sensu dalej ściemniać ludu. Niech reperuje stare boisko. Jak Unia spadnie będzie miała odnowione boisko jak znalazł.
  Niech pan powie, kiedy będzie ogłoszony ten przetarg na budowę boiska???

  22
 11. obiektywna pisze:

  Kolejny plan wójta z księżyca. Teraz chce budować w Koninie szkołę za 17 milionów zł. Będzie pisał do Rządu o dotację na ten cel z Polskiego Ładu. Inwestycja ta zaplanowana jest na 3 lata, 2022, 23 i 24 rok. Ktoś powie fajnie, ale przecież w Koninie jest szkoła. Piękna, wyremontowana, odgrzybiona, z tradycjami, która w 2022 r. obchodzić będzie 100 -lecie. Brakuje tylko sali gimnastycznej. A na to nie ma 2 milionów zł. Tylko ubolewać nad tymi ekstrawaganckimi pomysłami !

  8
  1
  • Joanna pisze:

   Powiedz proszę, ilu uczniów liczą klasy w Koninie. ? Piękna to jest szkoła do zaadaptowania, bez grzyba, w Rędzinach Osiedlu. Dodatkowo sala do WF gratis.!!!
   A w Koninie w tym zabytkowym dworku można urządzić GOK lub siedzibę KGW. Nic się nie zmarnuje, a tradycje będą pielęgnowane.

   8
   2
   • Wychowawca pisze:

    Można też szkołę w Koninie przeznaczyć na filie Domu Dziecka. Taka filia działa chyba w Rędzinach.Nie ma chyba nic ważniejszego niż dobro DZIECKA.!

    9
    2
    • obiektywna pisze:

     Takiej filii nie ma w Rędzinach, ale może w byłej szkole na Osiedlu można byłoby ją otworzyć ?

     3
     6
     • wychowawca pisze:

      W Rędzinach jest już filia Domu Dziecka, o czym zapewne nie wiesz ?

      6
      1
     • Kochający balety za cudze... pisze:

      Nie wolno spełniać chorych wizji paru osób. Jest budynek do zaadaptowania na Osiedlu. Tam jest sala gimnastyczna. Jak nikt tego obiektu nie kupi lub nie przeprowadzi się tam szkoły z Konina – obiekt na Osiedlu po prostu popadnie w ruinę.!!!
      Patrząc na fakt, iż mamy do czynienia z niżem demograficznym, nie ma największego sensu budować sali sportowej lub nowej szkoły, w myśl powiedzenia
      ” bo szkołą tu była, jest i będzie”, Typowo nieodpowiedzialnie i szkodliwe dla budżetu myślenie, ociekające tzw. patriotyzmem lokalnym- w tym przypadku sołeckim. !!!
      Ile dzieciaków uczy się w poszczególnych klasach w Koninie, 8, więcej, ile ?

      7
      1
     • obiektywna pisze:

      Naprawdę wychowawco jest Filia Domu Dziecka ? To proszę oświeć mnie i napisz w którym konkretnie miejscu . W jakiej placówce oświatowo wychowawczej ?
      A Panie Kochający, przyjmij do wiadomości, że szkoła w Koninie ma swoją siedzibę i na pewno nie zostanie przeniesiona na Osiedle !!!

      3
      4
   • obiektywna pisze:

    Szkoła w Koninie dla 100 uczniów, bo tyle mniej więcej uczy się każdego roku, spełnia swoje zadanie. Brakuje oczywiście sali gimnastycznej. Ale i ta kiedyś będzie. A szkoła na Osiedlu w Rędzinach nie wchodzi w rachubę. Jest duża, o wiele za duża dla 100 uczniów, zagrzybiona, wymaga kapitalnego remontu ( proszę jechać i zobaczyć ), a najbardziej zniszczona jest sala gimnastyczna. Więc niestety pomysł nietrafiony. Tak , jak nietrafiony jest pomysł budowy nowej szkoły w Koninie.

    4
    6
    • Mieszkańcy Gminy pisze:

     Ludzie, pozbądźcie się tego wiejskiego, zabobonnego myślenia. Co to znaczy, że “szkoła była, jest i będzie”……Najwyższa już pora iść z postępem. Jesteśmy członkiem UE, partycypujemy aby dorównać w rozwoju cywilizacyjnym mieszkańcom Zachodniej Europy, a wy zachowujecie się jak mieszkańcy jurty na pustyni Gobi.
     Skoro jest możliwość zagospodarowania pustych pomieszczeń, po szkole na Osiedlu dla dzieci z Konina, trzeba z tego skorzystać. Nie wolno tej szansy zmarnować, Nie wolno dopuścić do degradacji obiektów po szkole osiedlowej. Przecież to jest w interesie wszystkich podatników.
     Jeśli będziecie z uporem maniaka trwać w swoim uporze, cofniecie wszystko do epoki jaskiniowców. Postęp, cywilizacja, ekonomia, Przede wszystkim względy ekonomiczne powinny zdecydować o podjęciu działań przez władze gminy.
     Dworek w Koninie jak najbardziej do zaadaptowania przez GOK lub Koło Gospodyń Wiejskich. Mam nadzieje, że skoro tak nawiązujecie do tradycji i staracie się ją pielęgnować, to takie Koło w Koninie funkcjonuje ?

     3
     1
     • Mieszkanka Konina pisze:

      Nie będzie przeniesienia szkoły na Osiedle, bo wójt wybuduje nową szkołę w Koninie za 17 milionów zł. Lada moment będzie jej wizualizacja na stronie gminy.

      4
      1
     • hałabała pisze:

      “wójt wybuduje” – NIE CYGAŃ PRACOWNIKU GMINY! ludzie wybudują za pieniadze z podatków (unijne również pochodzą z podatków oraz z jałmużny za dziką prywatyzację), wójt niczego nie buduje, mieszkańcy Konina już go prosili o pomoc to się wypiął, oby nie objął kolejnej kadencji, tego mu życzę !

      2
      1
 12. Koniniok pisze:

  Nieprawda!!!!!
  Wójt obiecał nam szkole za 17 baniek to słowa dotrzyma. Podobnie jak ze stadionem dla Unii!!!
  My wójtowi wierzymy bo to zacny człowiek nie lubiący robić z gęby cholewy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *