zachmurzenie duże
piątek
Reklama
fot. Straż Miejska w Częstochowie
Mieszkaniec gminy Rędziny wyrzucał puszki po łatwopalnych i niebezpiecznych substancjach!
22 stycznia 2020 r. | 11:33
3

Dzięki mieszkańcowi Częstochowy, który spacerując z psem w rejonie Warty widział mężczyznę wyrzucającego śmieci, strażnicy miejscy dotarli i ukarali mandatem sprawcę zaśmiecenia, który jest mieszkańcem gminy Rędziny.

Jeden z mieszkańców Częstochowy spacerując ze swoim psem w rejonie rzeki Warta w dzielnicy Wyczerpy zauważył samochód, z którego wysiadł mężczyzna i zaczął wyrzucać śmieci w postaci puszek po materiałach łatwopalnych i niebezpiecznych. Czujny mieszkaniec zapamiętał numer rejestracyjny pojazdu. Na miejsce wezwał patrol Straży Miejskiej. Wspólne działania świadka zdarzenia ze strażnikami miejskimi pozwoliły ustalić kolejne fakty w celu wykrycia sprawcy zaśmiecenia łąki nad Wartą.

Świadek zdarzenia i strażnicy miejscy skontaktowali się z 43-letnim właścicielem firmy, którego śmieci były rozrzucone przy Warcie. Okazało się, że pracownik firmy w ten sposób pozbył się odpadów. Strażnicy miejscy zobowiązali właściciela firmy, która pochodzi z jednej z sąsiednich gmin do natychmiastowego posprzątania terenu, a 37-letni pracownik, który zaśmiecił dorzecze Warty, został ukarany w postępowaniu mandatowym.

Straż Miejska dziękuje mieszkańcowi Częstochowy za przekazane informacje i pomoc w sprawie. Co warte podkreślenia, mieszkaniec ten już wielokrotnie pomagał przy sprawach związanych z zaśmiecaniem terenów zielonych. /SM w Częstochowie/3 odpowiedzi na “Mieszkaniec gminy Rędziny wyrzucał puszki po łatwopalnych i niebezpiecznych substancjach!”

 1. katotaliban pisze:

  Niepotrzebnie jechał tak daleko, mało to dzikich wysypisk w gminie, dzikie wysypisko na wyasfaltowanym przedłużeniu Cmentarnej w polach koło wapiennika jest bliżej…

  5
  6
 2. A kogo to... pisze:

  Zdecydowanie, koło wapiennika jest stałe wysypisko od wielu lat. Dziwne, że gość o tym nie wiedział i chciał podrzucić syf sąsiadom. Tutaj można bez krepacji wyrzucić do dołu ile dusza zapragnie.

  3
  2
 3. Redziniak pisze:

  Zadaniem dziennikarza jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii.
  Dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.
  Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić prawdę od przypuszczeń i plotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *