słabe opady deszczu
piątek
Reklama
Lux Med
Mammobus ponownie w Rędzinach
23 grudnia 2020 r. | 12:34
1

8 stycznia 2021 w godzinach od 13.00 do 16.30 na parkingu przy Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach (ul. Działkowiczów 20A) dla wszystkich kobiet będzie dostępny Mammobus, gdzie będzie można bezpłatnie przeprowadzić badania mammograficzne. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.Jedna odpowiedź do “Mammobus ponownie w Rędzinach”

 1. Aguś pisze:

  Zastanawiam się jak to jest. Co siedzi w głowie człowieka , który zdradza współmałżonka na prawo i lewo . Naraża na zachwianie reputacji rodzinę ,
  szczególnie dzieci.
  Kiedy wreszcie nadchodzi ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju wieczór , podchodzi do stołu , bierze opłatek w dłonie , podchodzi do współmałżonka, dzieci patrzy im w oczy i co…?
  Zemdliło mnie .

  11
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *