zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
UG Rędziny
Radni ustalą wysokość swoich diet i wynagrodzenie wójta
09 maja 2024 r. | 11:42
24

We wtorek, 14 maja w CUS w Rędzinach odbędzie się druga sesja Rady Gminy Rędziny, podczas której radni wybiorą komisje rady, ustalą wynagrodzenia (diety) swoje oraz wójta.

Początek sesji o godz. 16:00.

porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Poinformowanie radnych, czy do protokołu z LXX i I sesji zostały zgłoszone uwagi.
4. Informacja z działalności Wójta Gminy Rędziny z okresu międzysesyjnego.
5. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia składów stałych komisji Rady Gminy Rędziny.
6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru przewodniczących stałych komisji Rady Gminy Rędziny.
7. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia składu komisji Rewizyjnej Rady Gminy Rędziny oraz wyboru Przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Rędziny.
9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia diet radnych Gminy Rędziny.
10. Pisemne składanie interpelacji i zapytań radnych.
11. Korespondencja Rady Gminy Rędziny oraz zapytania i wnioski sołtysów.
12. Zamknięcie obrad II Sesji Rady Gminy Rędziny.

PAWEŁ GĄSIORSKI24 odpowiedzi na “Radni ustalą wysokość swoich diet i wynagrodzenie wójta”

 1. mieszkaniec Kościelca pisze:

  Mam nadzieję, chociaż w to wątpię, że będą mieć honor i obniżą zarówno sobie jak i wójtowi wynagrodzenie. To co zarabiał Militowski to było wybitne lekceważenie wyborców. Ale on miał swoich i robił co chciał w naszej małej terytorialnie gminie i ilości mieszkańców, gdyby Jaruga dostał 10tys. zł to byłoby bardzo dużo. zobaczymy czy pchał się tylko po pieniążki. Przewodniczącego rady będziemy sprawdzać za zobowiązania przedwyborcze, że nie będzie pobierał diety.

  23
  4
  • Anna Maria pisze:

   Tylko, że jak Militowski brał 20 koła miesięcznie to było dobrze, zmniejszenie pensji Jarugi nawet o połowę już nieco odciąży budżet

   4
   14
   • Koninlok pisze:

    Wielkie mi piniondze brał Militowski.
    Raptem 19 470,00,- brutto i piniondze z etatu w wodociągach.Jakies marne grosze za delegacje i niewykorzystane urlopy.Ludzie wstydu nie majo .

    7
    4
    • Kasieńka pisze:

     Koninlok dorzuć jeszcze bo masz z czego
     zapomniałeś o nagrodach militowskiego , o . delegacjach , o wyjazdach na szkolenia z podległymi urzędniczkami Marzenką i Kasień.ką w atrakcyjne miejscowości w kraju i zagranicą .
     Liczne wyjazdy d z urzędniczkami doprowadziły później do szarpanina , bójki i do wyzwisk od najgorszych a wszystko na dolnym holu w Urzędzie Gminy w Rędzinach w obecności mieszkańców.

     10
     • Koninlok pisze:

      Ludzie wstydu nie majo, tylko wypominajo,
      zazdroszczo.
      Nie starajo się podnosić kfalifikacje.Nie ubiegajo się o funkcje tylko lamentujo.

      6
      3
 2. Matylda pisze:

  Tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze, o honorze trzeba zapomnieć .
  Nie po to szli po władzę, żeby przymierać teraz głodem.
  Wieśniaki solidarnie złożą się na potrzeby “władzy” .

  23
  3
  • Mieszkaniec Rudnik pisze:

   Jak Jaruga dobrowolnie obniży sobie wynagrodzenie które uważam jest stanowczo za wysokie dla wójta, to zacznę wierzyć,że ludzie idą do władzy nie dla pieniędzy.Ake znając go to tak to zmanipuluje,iż wyjdzie że on chciał ale się nie dalo.

   19
   2
   • mieszkanka pisze:

    Militowski wielka szkoda że ty robiłeś wszystko aby nie dopuścić do obniżenia twojego wynagrodzenia kiedy radna Warwasińska złożyła wniosek o obniżenie wynagrodzenia wójta gminy i przygotowała projekt uchwały.

    21
    2
    • Borowik sromotnikowy pisze:

     Proponuję tak ,:
     1. Jaruga – 150 000,- miesięcznie pensji. (netto,)
     2. Radni – 50 000 miesięcznie diety.
     Szykujta portfele.

     17
     2
    • gad_z_rakowa pisze:

     szkoda że radna wyrwasińska nie wpadła na to by przygotować projekt uchwały dotyczący ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU NA OSIEDLU KOŁO LEWIATANA UL NOWA-DZIAŁKOWICZÓW gdzie mamy ze 4 progi zwalniające i 4 debilne skrzyżowania równorzędne ! dlaczego żaden z tych pasożytów jeszcze nie wpadł na to że NOWA powinna mieć pierwszeństwo ! moze nowo wybrany radny powiatu zrobi pierwszą rzecz dla gminy i się tym zainteresuje ?

     16
     2
     • Mieszkaniec Osiedla pisze:

      Pani Radna Warwasińska skupiona była na walce z wójtem Militowskim. Nigdy nie przedstawiała na zebraniach rady i komisji wniosków dotyczących uporządkowania ruchu kołowego na Osiedlu. Takich wniosków nie składała też osobiście do wójta. Militowski z radnymi narobił ogromnej kaszany w ruchu drogowym na osiedlu. Pora to uporządkować.

      15
      3
     • gad_z_rakowa pisze:

      wiec mieszkancy osiedla powinni wysłać swoją “zaangażowaną tylko w walkę z militowskim” złotoustą panią do obecnego wójta żeby się wzięła za jakąś przydatną robotę

      12
      2
     • mieszkaniec z Konina pisze:

      Jeśli chcesz zabierać głos na forum proponuję w pierwszej kolejności spadź w biurze rady złożone wnioski zapytania i interpelacje przez radnych .
      Sprawdź również który radny został wybrany z ulicy Działkowiczów z ulicy Nowej i z ulicy Mickiewicza koło LEWIATANA .
      Najpierw sprawdź a później pisz swoje głupoty militowski

      4
      10
     • Megafon pisze:

      Całe szczęście, że mieszkańcy pokazali czerwoną kartkę Warwasińskiej.Jej ujadanie na sesjach było już nie do zniesienia.
      Czy prawdą jest, że Warwasińska uderzyła w twarz pracownice GOPS-u

      12
      3
     • gad_z_rakowa pisze:

      “Warwasińska skupiona była na walce z wójtem Militowskim” – do h**ja pana i za to brała 1500 miesięcznie??? za sianie fermentu w gminie i podburzanie ludzi ??? i my mieszkańcy płaciliśmy jej z własnej kieszeni za to że WALCZY z wójtem? płaciliśmy WÓJTOWI za to żeby był wójtem a jej za to żeby z nim walczyła ??? ty który to piszesz jesteś idiotą czy debilem ?

      3
      8
     • Kasieńka pisze:

      Czy pani Warwasińska uderzyła w twarz pracownicę GOPS?
      Czy to był powód wydalenia z pracy ?
      Jej słynne już “występy” na sesjach przyprawiały o zawrót głowy.Dobrze że mieszkańcy usunęli tę kobietę z rady .

      8
      2
     • uważny obserwator sceny politycznej pisze:

      Pani radna Warwasińska przez dwie kadencje jako jedna z niewielu walczyła o dobro mieszkańców gminy .Radna złożyła najwięcej interpelacji i zapytań oraz wniosków do budżetu gminy na co przeznaczała pobieraną dietę .
      Wszystkie dokumenty są do sprawdzenia w biurze rady gminy.

      Radna Warwasińska straciła pracę w GOPS po tym jak odważnie przeprowadziła rozmowę z wójtem na temat wykorzystywania seksualnego podległych urzędniczek w godzinach pracy na wyjazdach na delegacjach i szkoleniach .
      przykład
      V sesja rady gminy Rędziny w dniu 24 lutego 2015 r. odbyła się o godz. 19:00 ponieważ wójt po sesji wyjeżdżał z dwoma urzędniczkami na szkolenie do Zakopanego które rozpoczynało się w dniu 25 lutego 2015 r. Można sprawdzić z kim na szkolenie pojechał wójt.

      Po ujawnieniu prawdy o wyczynach wójta przez skrzywdzone – wykorzystywane urzędniczki z pracy odszedł – uciekł w pośpiechu były sekretarz gminy Krzysztof P. nie chciał być w tę aferę zamieszany .
      Na radną czekała zemsta wójta za przeprowadzoną rozmowę o zaprzestanie wykorzystywaniu podległych urzędniczek .
      Wójt przekazał do GOPS swoich pracowników z urzędu gminy kolejno Dorotę Katarzynę Anitę Aleksandrę itd.
      Wszyscy zapewne wiecie co w godzinach pracy wyczynia modląca pani Dorotka
      To Dorotka pobiła radną , która przerwała jej modlitwę w pracy kiedy weszła po coś do pokoju kasy .

      Ponadto wójt narcyz nie mógł znieść ,że radna zna się na samorządzie że radna walczy o dobro mieszkańców gminy a on wójt zna się tylko na więziennictwie i na p………u !!!

      4
      5
     • Mieszkaniec Osiedla pisze:

      mimo tego wyborcy pani Warwasińskiej czerwoną kartkę pokazali i wypędzili z rady .Ile można było słuchać tego bezsensownego pier*****a

      6
      3
     • Marzenka pisze:

      Mieszkaniec Osiedla Jasiu rozdaje czerwone kartki.

 3. Maniek pisze:

  Miesięczne wynagrodzenie dla wójta, prezydenta lub burmistrza nie może przekroczyć 11,2-krotności kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Ta sama kwota jest także wykorzystywana do obliczania diet radnych, obecnie wynosząca 1 789,42 zł. Zatem maksymalna wysokość wynagrodzenia dla prezydentów, wójtów i burmistrzów w 2024 roku wynosi 20 041,50 zł..
  Ustawa z 2021 roku wprowadziła również postanowienia dotyczące minimalnego wynagrodzenia pracowników samorządowych zatrudnianych na podstawie wyboru. Zgodnie z nią, minimalne wynagrodzenie nie może być niższe niż 80% maksymalnego wynagrodzenia. W praktyce oznacza to, że miesięczne wynagrodzenie wójta, prezydenta i burmistrza w 2024 roku nie może przekraczać 20 041,50 zł, ale też nie może być niższe niż 16 033,20 zł. brutto.

  11
  3
  • Kasieńka pisze:

   Pewnie wpadł na taki pomysł, ale pasożyty trzęsły porami przed swoim rudym panem.Część z nich dostała intratne posadki dla rodzinki.

 4. Obserwator pisze:

  Czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego poprzednia Rada Gminy jeszcze figuruje na tym forum ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *