zachmurzenie małe
14°
13°
środa
Reklama
Policjanci w przedszkolu w Kościelcu
29 listopada 2021 r. | 12:49
0

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odwiedzili w ubiegłym tygodniu przedszkolaków z Kościelca, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas prelekcji przeprowadzonej w ramach kampanii „Błyszczę przykładem” dzieci zapoznały się z zasadami, jakimi muszą się kierować, by uniknąć zagrożenia.

Akcja „Błyszczę przykładem” realizowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ma na celu wyrobienie w najmłodszych bezpiecznych nawyków. Spotkania przeprowadzane w ramach akcji są doskonałą okazją do tego, by przypomnieć i wpoić dzieciom zasady, jakimi muszą się kierować, by uniknąć zagrożenia. Policjanci podczas spotkań opowiadają jakie niebezpieczeństwa mogą na nie czyhać i jak się przed nimi ustrzec, jak należy się zachowywać na drodze, którą strona jezdni się poruszać, na jakim świetle można przechodzić przez jezdnię i najważniejsze – jak widoczność wpływa na bezpieczeństwo.

Profilaktykom z prewencji towarzyszyli policjanci na koniach, którzy opowiedzieli zaciekawionym przedszkolakom jak wygląda ich praca i do jakich zadań wykorzystuje się policyjne wierzchowce.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem elementów odblaskowych uczestnikom, by poprawić ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *