bezchmurnie
21°
19°
sobota
Reklama
fot. GZK/UG Rędziny
Nie chcą pomóc GZK w Rędzinach
02 czerwca 2020 r. | 11:24
7

Urząd Gminy Rędziny otrzymał pismo od Wojewody Śląskiego oraz z Ministerstwa Finansów w sprawie pomocy, o jaką zwróciła się gmina Rędziny, w związku z fatalną sytuacją finansową Gminnego Zakładu Komunikacyjnego w Rędzinach.

Nasz zakład utracił miesięcznie przychody w wysokości co najmniej 65 tys. zł z tytułu sprzedaży biletów miesięcznych (z uwzględnieniem dopłaty z Urzędu Marszałkowskiego) oraz 35 tys. zł z tytułu sprzedaży biletów jednorazowych. Przychód spadł więc o 100 tys. zł. w skali 1 miesiąca – wyliczał Adam Wolski, kierownik GZK. – Wszystkie koszty stałe pozostają bez zmian, poza kosztami paliwa, które poprzez zmianę rozkładu jazdy na „tymczasowy” uda się nieco ograniczyć – dodał, podkreślając, że jeśli ta niekorzystna sytuacja potrwa np. 2-3 miesiące, to zakładowi może grozić likwidacja.

Przepisy prawne uniemożliwiają wojewodzie przekazanie wyższej dotacji celowej z przeznaczeniem na dopłaty przewoźnikom do sprzedanych biletów autobusowych – poinformowała Bożena GoldamerKapała, dyrektor Wydziału Infrastruktury w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Odpowiedź ze strony Ministerstwa Finansów okazała się znacznie bardziej obszerna, ale sprowadziła się głównie do zestawienia przyjętych z powodu kryzysu rozwiązań usprawniających wykonywanie budżetów jednostek samorządu terytorialnego (JST) i uelastyczniających reguły fiskalne obowiązujące w samorządach. /UG Rędziny/7 odpowiedzi na “Nie chcą pomóc GZK w Rędzinach”

 1. Przemądrzołek pisze:

  Panie Kietowniku GZK.
  Proszę udać się do pana Wojta. Tamże powinno znajdować się wiano , w wysokości ponad 7 milionów złotych, ,pozostawione przez pana Prezesa Chmielarza. Byłego wójta. Pieniądzy tych starczyłoby na kilkaset lat pandemii , aby zaspokoić potrzeby GZK.

  12
  4
  • Krzysztof pisze:

   Ponad 7 milionów przebujał na szkolenia wyjazdy w atrakcyjne miejsca tak w kraju jak i poza jego granicami a ładnymi urzędniczkami.Należy sprawdzić te hotele w Pyrzowicach

   11
  • WONG pisze:

   Kierownik w tym zakładzie to był … został w perfidny sposób zwolniony.
   Teraz faktycznie jest Kietownik GZK – kolega i bliski sąsiad Pana Wójta.
   Wiano w postaci 7 milionów już dawno włożono pomiędzy bajki

   12
   • Krótko mówiąc. .... pisze:

    Pamietamy.Perfidia polegała na tym, że Kierownik został około godz.20.00 podstępnie zwabiony do GZK, pod pretekstem wyimaginowanej awarii.Gdy wszedł do budynku jeden z przebywajacych tam osobnikow, bebechem zastawił mu drzwi, uniemożliwiając wyjście, zaś drugi osobnik wręczył wypowiedzenie.
    Ale są jeszcze niezależne Sady i pan KIEROWNIK powrócił do firmy.
    Niestety, w dalszym ciągu firmą kieruje kolega – sąsiad wójta.

    12
 2. PR100 pisze:

  Dziury w drodze miały być łatane przez Zakład? Dotacja na koszenie to zdaje sie 50 tyś rocznie? Brać dotację i nie wozić ludzi to jest dobry interes. Przewieźć fizycznie 1 – 20 osób w autobusie, a resztę kosztòw niech pokryje gmina albo państwo w dotacjach czyli pieniędzmi wszystkich. Po co się wysilać by pozyskać klienta. Groteska działalnosci GZK trwa od 1991r GZK nigdy nie miało czym wozić ludzi , w krótkich autobusach pionierskiej polskiej marki jelcz miał szanse jechać ten kto się wcisnął bo mało jadł i był szczupły, na szczęście samochód stał się wynalazkiem powszechnie dostępnym. W dodatku można nim jechać bez maseczki i obawy czy osoby jadące na śledzia w busie są zdrowe. Historia dowodzi, że tak naprawdę rządzący (ktòrzy stanowią przekroj speczeństwa która nie korzysta) mają w nosie komunikację publiczną i przypominają sobie o niej tylko przed wyborami. Przyklad z podwórka, co zrobili włodarze Gminy Rędziny z przepełnionymi autobusami marki ‘Solaria'( jak napisano na stronie Gminnej) – NIC.

  2
  10
 3. Prosto z mostu pisze:

  Takiej zapasci w tej gminie NIE BYŁO NIGDY!!
  Taakiego zadłużenia w tej gminie , NIE BYŁO NIGDY!
  Takiego oszustwa ludzi w tej gminie, NIE BYŁO NIGDY !
  Tylu zatrudnionych co obecnie, w tej gminie , NIE BYŁO NIGDY !!
  Dalej uważacie, ze wszystko w gminie jest OK !?

  14
 4. Pędzel pisze:

  Całe szczęście ze Wojewoda i Ministerstwo nie dało się nabrać na głodne kawałki…..???

  12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *