zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Nie było niespodzianki. Rada uznała skargi na dyrektorów za bezzasadne
28 kwietnia 2021 r. | 12:47
11

Podczas dzisiejszej sesji, Radni odrzucili skargi na dyrektorów ZPS w Kościelcu, ZSP nr2 w Rędzinach i SP w Koninie. Skargi zostały uznane za bezzasadne, bowiem dyrektorzy obsługują pocztę e-mail. Do tego, dyrektorzy od dawna czekają na autoryzację skrzynek ePUAP przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Skarga dotyczyła braku posiadania skrzynek podawczych ePUAP przez szkoły, do czego kierowników jednostek zobowiązuje ustawa.

Poniżej jedno z uzasadnień odrzucenia skargi.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Nie było niespodzianki. Rada uznała skargi na dyrektorów za bezzasadne”

 1. Anna Maria pisze:

  Szanowny Panie REDAKTORZE. !
  W tej Komisji nie ma ani jednego prawnika. Treść tej uchwały również nie opiniował prawnik, zatrudniony przez gminę (brak stosownego zapisku).Po co kierować te wszystkie skargi do rady, skoro można bezpośrednio do PROKURATURY !

  17
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Przewodniczącym Komisji Skarg Wniosków i Petycji jest radny Kurowski który jest specjalistą w zakresie naprawy taboru MPK w Częstochowie .

   Pan Kurowski odkąd otrzymał sute odszkodowanie na początku kadencji bezrefleksyjnie czyni wszystko co mu każe wójt gminy .

   16
   • Grażyna pisze:

    A konkretnie, jest specjalistą z zakresu napraw autobusów czy pojazdów szynowych (tramwaj) , bo to może mieć fundamentalne znaczenie !?

    13
    1
    • Mieszkanka Gminy pisze:

     Grażynko oczywiście ,że ma fundamentalne znaczenie ponieważ Pan Przewodniczący Komisji Skarg Wniosków i Petycji wypowiada się publicznie w kwestiach o których nie ma żadnego pojęcia .

 2. mieszkaniec pisze:

  Kolejna sesja kolejne bzdurne gadki wójta na temat odpowiedzi na interpelacje. Skoro naszym urzędasom sprawia to taki problem to czas najwyższy zmienić pracę.

  24
 3. Mieszkaniec gminy pisze:

  Po obejrzeniu ostatniej nadzwyczajnej sesji zwołanej na prośbę wójta należy się poważnie zastanowić
  czy radni wiedzą o czym mówią i ZA czym głosują ???

  21
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Niestety, nie mają zielonego pojęcia…lub działają pod dyktando !!!
   Problem trzeba było rozstrzygnąć w bardzo prosty sposób i odpowiedzieć sobie na następujące bardzo proste pytanie : czy placówka oświatowa, w świetle obowiązujących przepisów prawa ma być wyposażona w skrzynkę e-PUAP, czy nie ma ? Ma być czy nie ma.? Nic więcej poza tym !
   I to było istotą i przedmiotem złożonej skargi. Skoro przepis prawa, wymusza zastosowanie takiego rozwiązania, bodajże od 2014 roku, a przestaje obowiązywać w roku 2029, więc nie ma nad czym się zastanawiać. Trzeba było tylko ustalić, z jakich przyczyn nie spowodowano wykonania zaleceń ustawy w poszczególnych placówkach oświatowych i kto był za to odpowiedzialny. Skarga winna być uznana za zasadną, jednakże na skutek zaistniałych towarzyszących okoliczności, brak było podstaw do wyciągnięcia wniosków dyscyplinarnych, w stosunku do osób odpowiedzialnych za to zagadnienie. Ot cała filozofia.
   Można było dyplomatycznie i zgodnie z prawem załatwić te kwestie ?
   Warto czasem uderzyć się we własną pierś, ale nie oznacza to wcale , że trzeba zaraz komuś odcinać głowę.!
   Mam tylko prośbę do Pana Przewodniczącego Komisji Skarg i Wniosków, aby nie komentował publicznie swoich przemyśleń i domysłów, w tym przypadku dotyczących podmiotu, który składał skargę, a także nie oceniał zasadności złożenia skargi. Po prostu warto czasem “ugryźć się w język” , aby nie narażać się na posądzenie o brak wiedzy merytorycznej. lub jakiejkolwiek wiedzy.

   15
 4. Tak czy nie ? pisze:

  Nie rozumiem, w czym jest problem,
  Jest Kancelaria Prawna z Krakowa, która obsługuje gminę Redziny, i niech ona pisemnie ustosunkuje się do skargi, czy jest zasadna. !!!
  Moim zdaniem skarga zasadną jest w całej rozciągłości !!!
  Poza tym takie skrzynki e-PUAP posiadają już dwa podmioty szkolne w gminie. !!!!
  Jakim cudem w innych placówkach nie zdołano udzielić dostępu do tych skrzynek ?
  Niby z punktu widzenia przeciętnego rodzica sprawa wydaje się mało istotna, ale tutaj NIE CHODZI O ODCZUCIA POSZCZEGOLNYCH, OSÓB TYLKO O PRZESTRZEGANIE PRAWA RAZ JESZCZE PODKREŚLĘ CHODZI O PRZESTRZEGANIE PRAWA !!!!!!!

  BO JEŚLI BEDZIEMY SOBIE DOWOLNIE INTERPRETOWAĆ PRAWO I STOSOWAĆ JE WYŁĄCZNIE DO WŁASNYCH POTRZE I KONKRETNYCH SYTUACJI , TO POLSKA NIE MA RACJI BYTU !!

  15
 5. Wyborca Podatnik pisze:

  Szkoda że Pani Lidzia nie skorzystała z okazji i na sesji nadzwyczajnej nie dopytała prawnika , czy według jego oceny, szkoły powinny zrobić wszystko aby mieć dostęp do skrzynki e-PUAP .
  Skupiła się tylko na dacie obowiązywania przepisu…..

  14
  • Mieszkanka Gminy pisze:

   Zapewne projekt uchwały wraz z uzasadnieniem opiniowało dwóch radców prawnych zatrudnionych przez wójta gminy

   Poczekajmy chwile i przekonamy się czy podjęta na sesji nadzwyczajnej w dniu 28 kwietnia 2021 r. o godz. 7:30 uchwała zostanie uchylona ….. jak większość uchwał przygotowanych i opiniowanych przez radców prawnych,

   10
 6. Mieszkańcy Gminy pisze:

  PUK!!! PUK!!! PUK!!! PUK!!!

  R E F E R E N D U M

  PUK!!! PUK!!! PUK!!! PUK!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *