zachmurzenie duże
12°
środa
Reklama
Coraz więcej mieszkańców gminy Rędziny nie płaci za wywóz śmieci
22 kwietnia 2022 r. | 13:02
34

Coraz więcej ludzi przez problemy finansowe nie płaci opłat za odpady komunalne w gminie Rędziny. Wójt Paweł Militowski, w odpowiedzi na zapytanie radnej Lidii Warwasińskiej, poinformował o zaległościach.

Na koniec 2021 roku łączna kwota zaległości wyniosła 232 096,29 zł. Na koniec marca 2022 roku, kwota ta wzrosła do 282 290,04 zł.

Największą zaległość mają mieszkańcy sołectwa Rędziny Kolonia - 57 550,30 zł. Najniższą Rędziny Osiedla - 87 zł.

Szczegóły poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI34 odpowiedzi na “Coraz więcej mieszkańców gminy Rędziny nie płaci za wywóz śmieci”

 1. Marianka City pisze:

  Pani Radna Lidziu.Bardzo proszę zwrócić się do odpowiedniego organu i podać nam, ile na Osiedlu płacą za CO ❓ i czy podatnicy dopłacają do ZGMiK (jaki powód, jakie kwoty, porównanie od 2014 roku). Chodzi o mieszkańców , którzy ogrzewani są z osiedlowej kotłowni.
  Jak to się ma do opłat za mieszkania o podobnym metrażu w Częstochowie?
  Pani Radna Lidziu Dziękuję za informacje .

  20
  2
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Marianka City
   Czy pytasz o opłaty za mieszkania na Osiedlu w Rędzinach
   o podobnym metrażu jak w Częstochowie czyli wybudowane w latach 60 ???
   Podaj Marianka City
   na którym Osiedlu w Częstochowie znajdują się bloki wybudowane w latach 60 !!!
   Marianka City
   Czy mogę prosić abyś sprawdził
   ile płacą za czynsz mieszkańcy bloków na Mariance ???

   2
   14
   • Spych pisze:

    Ile mieszkańców nie płaci czynszów na osiedlu i jakie są ich zadłużenia ?

    14
    3
   • Marianka City pisze:

    Nie mieszkam w blokach. Budowa obiektu nie ma nic wspólnego z opłatą za jego ogrzewanie. Nie badam wartości bloku pod kątem jego sprzedaży lub kupna, tylko interesują mnie opłaty za CO. Skoro opał podrożał ponad 100℅ , więc chcę wiedzieć , czy podniesiono również opłaty za CO.Na osiedlu i na Mariance również.

    14
    3
    • Facet z dużym ptakiem pisze:

     Tych z osiedla chyba porąbało. Myślą, że jak bloki wybudowano w latach Gomułki, to będą tam siedzieć za darmo, a inni będą za nich płacić 🤣

     17
     3
 2. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Mamy pytania do Pana Wójta. Kto ponosi opłaty za nieczystości znajdujące się w metalowych pojemnikach umieszczonych :
  1. na terenie cmentarza parafialnego w Rędzinach?
  2. przy ogrodzeniu tegoż cmentarza na ulicy Cmentarnej.?
  Czy prawdą jest, że opłatami tymi jest obciążony budżet gminy?

  19
  1
 3. mieszkaniec pisze:

  Pani radna Lidzia też jest z osiedla i na pewno nie udzieli nikomu takiej informacji, bo sama z tego korzysta.. Bardzo jestem ciekawy na co znowu ma być przekazana na osiedle dotacja przedmiotowa, dlaczego mają być finansowani z naszych podatków? Powinno być dokładnie opisana jaka to dotacja i na co przeznaczona. Niektórzy mają rację, bo za śmieci są bardzo duże opłaty i już ich nie stać na opłacanie. Ktoś mądry powinien zająć się w końcu działkami z których korzystają mieszkańcy osiedla, oni nic do budżetu gminy z tego tytułu nie płacą co najwżej 10-20 zł na rok do związku działkowiczów. Oni mają działki nieraz większe jak my., a my tak wysoki płacimy podatek z działki budowlanej. U nas klasa ziemi V i VI kiedyś nie płaciliśmy nic, a teraz niesamowity haracz jeszcze radni nam podnieśli podatek. Przecież my też mam ogródki siejemy warzywa mamy drzewka owocowe, czym różnimy się od osiedloków?

  19
  3
  • Cwaniak z Kościelca pisze:

   Uważam, że ten rozciągnięty na Osiedlem od zawsze parasol ochronny ma ścisły związek z wyborami. Kto zadziera z osiedlem może pożegnać się z głosami. Nikt jeszcze z nimi “nie zadarł”.Czy będzie to trwać wiecznie?

   19
   3
  • Obserwator pisze:

   Nie wiesz na co? Na ogrzewanie Osiedla, bo zabrakło im pieniędzy. Faktury od ubiegłego roku nie zapłacone, a gminie naliczane są odsetki. Bo jak by na to nie patrzeć, to zakład budżetowy podlega gminie i wcześniej , czy później i tak gmina musi te rachunki zapłacić. Oczywiście z odsetkami. A więc będziemy , my mieszkańcy gminy regulować należności za ogrzewanie osiedla. Super !

   11
   2
 4. Mieszkanka gminy pisze:

  Rudniki mają najwyższe zaległości w opłatach za odpady komunalne
  na koniec roku 2021 – 60. 457, 21 zł
  na koniec I kwartału 2022 r. – 70. 200, 04 zł
  wójt podnosi opłaty a jego ziomale nie płacą !!!

  19
  1
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   SKANDAL!!!!!!
   Najlepszą obroną jest atak!!!!
   Osiedle praktycznie zero zaległości a pozostali zadłużeni po uszy !!!!!!!!

   19
   1
  • Mariusz S pisze:

   Lidziu Twój kompadre, który tak Cię promuje ( pytanie czy za darmo? ) wpisał Rędziny Kolonia jako najbardziej zadłużone
   Chyba, że nie umiesz czytać lub nie dowidzisz

   1
   17
   • Obserwator pisze:

    No to powiedz Lidziu , ilu mieszkańców Osiedla nie płaci czynszu za mieszkania ? Na jaką kwotę są zadłużeni ? Czy też będziesz wzywać komornika ?

    3
    13
  • Spych pisze:

   Gdzie pozostała część pisma ?
   Takie kwoty z dupy to może sobie każdy wypisać.
   Kolejna propaganda Warwasińskiej i Grubasa

   3
   14
 5. Mariusz S pisze:

  Dlaczego jest przedstawiony tylko kawałek odpowiedzi a nie całe pismo ?
  Lidziu próbujesz manipulować ?

  4
  17
 6. Mariusz S pisze:

  Skoro osiedla tak świetnie sobie radzi po co te nowe dofinansowanie w kwocie 300 tys ?

  18
  1
  • Mieszkanka z Osiedla pisze:

   Wójcie sam zapytaj swojego kolegi
   Pawełka kierownika ZGMiK w Rędzinach
   na co potrzebował 300 tys zł skoro za miał ma do zapłaty ponoć 120. tys zł !!!

   17
   • Spych pisze:

    Ciebie pytam Droga Lidziu.
    Skoro osiedle nie ma długów i jest samowystarczalne to po co kolejne dofinansowanie.
    Mam jeszcze kilka pytań do Ciebie :
    1. Ile płacisz za wygrywanie w plebiscycie na najśmieszniejszą radna ?
    2. Ile płacisz za kasowanie niewygodnych komentarzy na Twój temat ?
    3. Ile jeszcze wykorzystasz zaufania mieszkańców oraz pieniędzy z budżetu gminy na osobistą zemstę?
    4. Płacisz za to wszystko sama czy gruby się dokłada ?

    14
    5
 7. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  To jest świństwo. Atakujecie mieszkańców bloków , a sami macie w ch*uj zaległości względem gminy. To szczyt chamstwa i buractwa . Umiecie tylko szczekać omechniołki. Wójcie , uruchomić
  natychmiast komornika. Mieszkańcy osiedla nie będą płacić za cwaniaków którym się nie chce.

  16
  1
  • Obserwator pisze:

   Wyluzuj Lidziu. We wtorek jest komisja i sesja. musisz zbierać siły, by jak zwykle pokrzyczeć !

   3
   16
  • Fajna Lidzia pisze:

   Lidzia ćwidcz do wtorku “ad vocem” przed lustrem, ponoc żółtka jajek są dobre na struny głosowe i poprawią Twój pisklywy skrzeczący głos

   2
   17
   • rudy bawidamek pisze:

    A ty zacznij ćwiczyć oprawianie kolby ryżego parcha.We wtorek Twoja kolej włazić pod stół. Jajek nie musisz połykać, bo będziesz miał ryżego .

    20
    2
 8. Gazownik osiedlowy pisze:

  Radna Lidio z Osiedla. Podaj ludziom we wtorek na sesji, ilu mieszkańców Osiedla zalega z opłatami czynszu, i jaka to jest kwota. W czynszu jest opłata za CO. !
  Proszę wystąpić o podwyżkę opłat za CO na Osiedlu. Powód- wzrost cen opału. !!! Wówczas będziemy pewni, że jest Pani godna tej funkcji.

  17
  3
  • Obserwator pisze:

   Popieram. Niech Radna Warwasińska poda kwotę zadłużenia użytkowników bloków na Osiedlu i przy okazji niech powie, co zrobiła , by do zadłużenia nie doszło, skoro nie może się odpędzić od mieszkańców, którzy tak ją o wszystko pytają.

   17
   3
  • Marianka City pisze:

   Jeśli pani radna L .W. chce być wiarygodna w tym co robi ,proszę, aby na wtorkowej sesji podjęła temat gospodarki odpadami komunalnymi z działek rekreacyjnych koło Osiedla. Polecam uwadze pani radnej szczególnie art. 6j ust. 3b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.Wlasciciel działki jest obowiązany płacić za śmieci na działce ryczałtową stawkę uchwaloną przez radę gminy. Odpady z działek są z pewnością jakoś “zagospodarowane” przez właścicieli ogródków działkowych. ?

   17
   2
 9. Mieszkaniec gminy pisze:

  Marianka City
  W tym temacie na sesji wypowiadała się już p.Agnieszka Bajor przewodnicząca rady gminy twierdząc na logikę działkowcy odpady z działek powinni przynosić do kontenerów na Osiedle w Rędzinach !!!

  16
  3
  • Marianka City pisze:

   Ta pani nie ma elementarnej wiedzy z zakresu samorządu gminnego oraz innych ustaw. Jeśli tak twierdzi publicznie, to się kompromituje, a przy okazji kreuje obraz o władzach gminnych. Pani Bajor niech zainicjuje uchwałę w sprawie opłat za śmieci na działkach, bo do tego obliguje ją prawo!!!
   Zmiana przedmiotowej ustawy nastąpiła w 2019 roku.

   12
  • Ewelina pisze:

   Jak mają postępować z odpadami właściciele działek, którzy mieszkają poza Osiedlem, a nawet gminą?
   Ja chce zapłacić ryczałtowo i mieć święty spokój z taszczeniem śmieci w prywatnym samochodzie .

   19
 10. halinazmiensnego pisze:

  ŚWIETNY ARTYKUŁ ! JA TO PYJERMANDOLE I OD POŁOWY ROKU TEŻ NIE PŁACE ! Niech paniusie z gminy i panicz-wujt ODDAJĄ PODWYŻKI PENSJI i za mnie zapłacą ! A jak się taka praca w gminie nie podoba to do biedronki na kase podania paniusie mogą składac !!! Wujt to akurat dobry chłop, ale za 10k tez mógłby pracować a nie zara DWADZIEŚCIA.

  16
  1
 11. Statyw do mikrofonu pisze:

  rudy i jego pomylona drużyna ?

  10
  1
 12. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Mamy nadzieję, że radna Warwasińska i radna Bajor, we wtorek zajmą stanowisko w sprawie opłat za śmieci na osiedlowych działkach . Musi być uchwałą rady gminy w tej sprawie.Mamy nadzieję, że radna Bajor poda się do dymisji z zajmowanej funkcji !!!!

  11
  2
 13. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Jutro wielki dzień i chwila prawdy dla radnej Pani Lidzi. Musi wystąpić z wnioskiem o podwyższenie czynszu dla mieszkańców osiedla z uwagi na zmiany drastyczne cen opalu.
  Druga sprawa, to wniosek o opracowanie uchwały w sprawie opłat za śmieci dla osiedlowych (i nie tylko) działkowiczów
  Zobaczymy jak zachowa się Pani Radna Lidzia.To swego rodzaju sprawdzian na jej lojalność wobec Wyborców, a zarazem głoszone hasła na sesjach rady o reprezentowaniu interesów wszystkich mieszkańców gminy. Okaże się to juz jutro, ile warte są słowa Radnej.
  Oczekujemy od Pani Radnej informacji o
  czynszu jaki ponoszą mieszkańcy Osiedla zasilani z kotłowni gminnej.

  9
  3
 14. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Szanowna Pani radna Lidziu. Czekamy z niecierpliwością na Pani dzisiejsze wystąpienia na sesji. Okaże się definitywnie kogo interesy Szanowna Pani Radna reprezentuje.
  Przypominamy. Pierwsze zagadnienie to wniosek o podwyżkę za CO w blokach na Osiedlu, oraz drugi wniosek o uchwałę w sprawie opłat za śmieci na działkach przy Osiedlu. Trzymamy za Szanowna Panią Radną kciuki i wierzymy, że da Szanowna Pani radę. Odrzucany myśl o ewentualnej kompromitacji z Pani strony, poprzez niepodjęcie tematów. !!!
  Ma Szanowna Pani Radna niebywałą okazję wykazać, że słucha Szanowna Pani Radna głosów Wyborców. Wszystkich Wyborców.!!!

  5
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *