słabe opady deszczu
20°
18°
sobota
Reklama
screen https://www.facebook.com/1209211957/videos/10220601761653199
Będzie sygnalizacja świetlna dla DK91 przy urzędzie gminy!
13 lipca 2022 r. | 11:21
14

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach o planowanej przebudowie przejścia dla pieszych na DK91 w Rędzinach. Ogłoszono w tym zakresie przetarg. Do GDDKiA w Katowicach wpłynęły dwie oferty, obie zmieściły się w budżecie przeznaczonym na ten cel.

W ramach prac wykonawca zajmie się budową sygnalizacji świetlnej wzbudzanej w ciągu DK91 na przejściu dla pieszych w rejonie Urzędu Gminy w Rędzinach.

Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “Będzie sygnalizacja świetlna dla DK91 przy urzędzie gminy!”

 1. Paulina pisze:

  Na osiedlu jak się wyjeżdża powinna być sygnalizacja … Tam jest tragedia wyjechać!!

  7
  3
  • Calvin Klein pisze:

   No tak przecież Jezioranowcom wszystko się należy. Gmina dopłaci do ogrzewania, śmieciu muszą być wywożone kilka razy w tygodniu, dzięki czemu reszta mieszkańców gminy płaci drożej, tania woda i ścieki, na terenach mieszkaniówki gmina buduje parkingi i zajmuje się strefami zielonymi. No i Jeszcze zrobić specjalny wyjazd, bo przecież osiedlowa “WAĆ PAŃSTWO” ma tak niedobrze.

   5
   1
  • Damian Karolina pisze:

   tam powinno być rondo

   8
   4
  • Calvin Klein pisze:

   No tak przecież Jezioranowcom wszystko się należy. Gmina dopłaci do ogrzewania, śmieciu muszą być wywożone kilka razy w tygodniu, dzięki czemu reszta mieszkańców gminy płaci drożej, tania woda i ścieki, na terenach mieszkaniówki gmina buduje parkingi i zajmuje się strefami zielonymi. No i Jeszcze zrobić specjalny wyjazd, bo przecież osiedlowa “WAĆ PAŃSTWO” ma tak niedobrze.

   9
   4
  • mieszkaniec pisze:

   Jeżdżę codziennie przez osiedle i naprawdę nie wiem o czym Ty mówisz, może czas nauczyć się jeździć. Odnośnie świateł przy Gminie, nigdzie w całym naszym powiecie nie widziałem na odcinku 200-300 metrów 3 sygnalizatorów świetlnych i 4 przejść dla pieszych (chyba tylko w centrum Częstochowy), porobiliście jakieś dziwne zwężki nikomu nie potrzebne, może czas zacząć egzekwować zachowanie pieszych a nie kierowców?

 2. mieszkaniec Kościelca pisze:

  To jeszcze nie wszystko, bo państwo z osiedla za wodę na ogródkach działkowch wcale nie płacą. Śmieci wywożone z ogródków są przywożone i ładowane do pojemników przy blokach. Żyć nie umierać, pytam gdzie takie przepisy i prawo? Poza tym oni nie płacą żadnego podatku do gminy, a mają duże działki i altanki za które też nie płacą żadnego grosza. Tym w końcu ktoś powinien się zająć, bo musimy zapłacić za nich. Podatki z działek są bardzo wysokie, z domów też dlaczego oni są uprzywilejowani?

  8
  2
 3. Mieszkaniec pisze:

  mieszkańcu z Kościelca
  nie powtarzaj kłamliwych , nie sprawdzonych informacji na temat właścicieli ogródków działkowych !!!
  Właścicielami działek znajdujących się na Ogródkach działkowych są mieszkańcy z terenu gminy oraz z Częstochowy !!!

  mieszkańcu z Kościelca dla twojej informacji
  na osiedlu w Rędzinach najwięcej mieszkańców to dawni mieszkańcy z Kościelca ich dzieci a obecnie wnuki !!!

  4
  8
 4. Janusz pisze:

  Przecież ta droga się zakorkuje się w moment, jak postawią tam światła…

  Przez jednego idiote będą ruch blokować, wystarczy przycisk na rządanie i tyle…

  11
 5. hałabała pisze:

  To bez sensu. Przejść tam można bez problemów. Powstaną korki, samochody będą zatrzymywać się, ruszać, więcej spalą, więcej różnego szajsu wyemitują do atmosfery. LEPIEJ ZRÓB PARKING ZA GMINĄ, PORZĄDNY ŻEBY POD DRZEWEM NIE TRZEBA PARKOWAĆ JAK W JAKIMŚ PCIMIU DOLNYM !!! Ograniczenie do 40 potrzebne pod kościołem, chamstwo tam pruje 70, nie da się włączyć do ruchu, masz tam zakręt, nie wpuszczają pieszych pod kościołem, najczęsciej to hołota z ERA i tam jest potrzebna kontrola prędkości. ERA to stan umysłu !

  8
  1
 6. mieszkaniec Kościelca pisze:

  Skoro mieszkańcu piszesz, że płacicie to napisz konkretnie ile płacicie za wodę i ile za metr kwadratowy działki i altanki, czy was obowiązują takie podatki jak innych w gminie? wtedy rozwiążesz wątpliwości innych mieszkańców tylko nadmieniam, że to sprawdzimy. Odpowiedz co robicie z wytworzonymi śmieciami na ogródkach działkowych? ceny za wywóz są u nas okropnie wysokie, a w gminie nas informują, że to przez osiedle, bo tam są śmieci wywożone 2-3 razy w tygodniu, a u nas tyle razy ale w miesiącu. Czy zauważasz teraz różnicę. To się nie popisuj, bo nie warto. Wam się wszystko należy, a nas łupią.

  8
  2
 7. Marek pisze:

  Co przejście to światła!
  Porażka!!!!!

 8. PR110 pisze:

  “Nie będziecie mieć nic i będziecie szczęśliwi” K.S.

 9. mieszkaniec pisze:

  Jeżdżę codziennie przez osiedle i naprawdę nie wiem o czym Ty mówisz, może czas nauczyć się jeździć. Odnośnie świateł przy Gminie, nigdzie w całym naszym powiecie nie widziałem na odcinku 200-300 metrów 3 sygnalizatorów świetlnych i 4 przejść dla pieszych (chyba tylko w centrum Częstochowy), porobiliście jakieś dziwne zwężki nikomu nie potrzebne, może czas zacząć egzekwować zachowanie pieszych a nie kierowców?

 10. koninlok pisze:

  Wójcie swiatła sa potrzebne na skrzyżowaniu NOWA-WOLNOŚCI bo tam sie nie da wyjechać – okoliczne chamstwo i ERA nikogo nie wpuszcza, a pod gminą panie z wielkimi zatkami jak chwile postoją na przejściu to nic im nie ubędzie, najwyżej nadliczbowe kilogramy wyhodowane na salcesonie z naszych podatków !

  A KTO JEST RADNYM NA OSIEDLU I DLACZEGO TAM NEI MA SWIATEŁ? CZY TO TA TA CO TO MA PIERWSZE MIEJSCA CIĄGLE W JAKICHŚ KONKURSACH ESEMESOWYCH ? ONA JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNA ???? ZA TO ŻE NIE MA SWIATEŁ, NIE DA SIĘ TAM WYJECHAĆ I SĄ CO JAKIŚ CZAS WYPADKI ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *