bezchmurnie
piątek
Reklama
Kwoty wydane przez gminę Rędziny na kancelarię z Krakowa to “tajemnica przedsiębiorstwa”
02 lutego 2021 r. | 11:54
18

To niewiarygodne. Wójt Paweł Militowski kolejny raz odmówił mi udzielenia informacji publicznej w zakresie łącznych wydatków za lata 2015 - 2020 na Kancelarię Prawną Woźniak i Wspólnicy z Krakowa.

Wójt zasłania się tajemnicą przedsiębiorstwa.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie już dwukrotnie w tej sprawie uchylało decyzję Wójta Gminy Rędziny.

Oczywiście, złożyłem trzeci raz odwołanie do SKO.

Poniżej decyzja Wójta w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI18 odpowiedzi na “Kwoty wydane przez gminę Rędziny na kancelarię z Krakowa to “tajemnica przedsiębiorstwa””

 1. Ehe pisze:

  Czyli znowu nic nowego. Gmina jest moja i nic nikomu do tego, takie odnoszę wrażenie patrząc na postawę naszego szanownego włodarza.
  To kiedy to referendum??

  26
  • Redzinianka pisze:

   No właśnie moze zasiegnijmy wiedzy jak do referendum doprowadzić, bo ta postawa ” jestem wójtem wszystko mi wolno”, jest już meczaca.

   22
 2. Oj dana dana pisze:

  Ciemny narodzie płać podatki i nie pytaj jak i komu wydają Twoje pieniądze ?

  20
 3. JANUSZ pisze:

  Jaką karę powinien otrzymać urzędnik państwowy który odmawia podania takiej informacji? Gdzie to można zgłosić aby uzyskać zamierzony skutek od razu?

  17
 4. Redzinianka pisze:

  Ciemny narodzie obudź sie bo ktoś się wzbogaca na twoich wydatkach. Przestanmy pisac zacznijmy dzialac!

  16
  • Cwaniak z Koscielca pisze:

   A w jakiej materii chcesz działać w okresie pandemii , który Komisarz Wyborczy da zgodę na Referendum. ?
   Ludzie, myśleć, myśleć, i raz jeszcze myśleć !!!!
   Odwołać wójta może rada gminy. statutowa struktura terenowej partii politycznej, organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną oraz grupa co najmniej 5 mieszkańców posiadajaca prawo wybierania.
   Problem jest w pandemii i tylko w pandemii!!
   Teraz, podczas spotkań z znajomymi , rodziną, w autobusie GZK, sklepach, ZOZ, trzeba mówić ludziom o tym co faktycznie dzieje się w gminie i jak wyglada sytuacja budżetowa.
   Osoby starsze często nie wiedzą o tym lub po prostu nie ogarniają internetu.
   Trzeba z tym jasniepaństwem wreszcie skończyć!!!

   20
 5. Marek pisze:

  Skoro Rada Gminy nie dyscyplinuje wójta i nie podejmuje działań referendalnych to również jest współwinna tego stanu rzeczy. To jeżeli referendum to w sprawie odwołania wójta i rady.

  23
  • komentarz pisze:

   proszę pokazać który radny jest przygotowany do tej funkcji? oni przyszli do gminy tylko i wyłącznie po pieniądze
   może trochę p.Warwasińska potrafi, bo jest oburzona za jej zwolnienie z pracy nawiasem mówiąc nie powinno to mieć miejsca. Dla nas mieszkańców ratunkiem może być tylko i wyłącznie REFERENDUM ŻEBY ODWOŁAĆ RADĘ I WÓJTA. Ich kadencja to jeszcze 2,5 roku to oni nas wykończą i naszą gminę finansowo. REFERENDUM należy zacząć działać zawiązać komitet referendalny wybrać przewodniczącego skoro w okresie pandemii mogły się odbyć wybory prezydenckie chyba komisarz nie zabroni referendum. Wszystko jest dla Militowskiego tajne nawet
   rozprawa w sądzie dotycząca zniesławienia gminy tzn. nas mieszkanców. Gmina to mieszkańcy, a nie radni i Militowski, a mieszkańcy nie mogą brać udziału w rozprawie sądowej to jest jakaś ironia i kpina z nas!!!!!!!!! MUSIMY ZACZĄĆ DZIAŁAĆ REFERENDUM REFERENDUM może nas uratować weźcie to sobie do serca.

   17
   • Obserwator pisze:

    Jakich wy chcecie radnych? Jakie kompetencje mają mieć? Doświadczenie w samorządzie? Jak je mają zdobyć? Ludzie my mamy posłów beznadziejnych a wy wymagacie by w radzie gminy zasiadli nie wiem jak przygotowani i wykształceni ludzie… Dla jakiej kasy? 10 tysięcy diety rocznie?

    7
    10
    • mieszkaniec pisze:

     Czy ty czytasz, co piszesz, bo ja myslę, że nie wiesz, co piszesz? 10tys zł to jest mało niektórzy nawet nie mają takiej emerytury, a oni biorą te pieniądze praktycznie za darmo, bo nic nie potrafią. Przpuszczam, że jesteś jednym z tych nieudaczników, którym ludzie zaufali i jest ci jeszcze mało diety.
     Uważam, że radny to powinna byc funkcja spoleczna zresztą taki był zamsł żeby był zwrot pieniędzy za utracone zarobki daltego emerci nie powinni dostawać zadnej diety. To jest trwonienie naszych pieniędzy na radnych należy poszukac ludzi wykształconych i przygotowanych do pełnienia tej funkcji.
     Na pewno NIE WOLNO WYBIERAĆ RADNYCH Z KOMITETU WÓJTA, BO CI JEDZĄ MU Z RĘKI UWAŻAJĄ, ŻE DZIĘKI NIEMU DOSTALI SIĘ DO RADY I TO ON DAJE IM PIENIĄDZE PODATNIKÓW.
     Jak nie wstyd mojemu przedmówcy za taki komentarz na pewno boi się referendum bo jak go odwołają może drugi raz nie dostać sie po łatwą kasę. Każdy powinien byc po kadencji rozliczony. Skoro 10tys zł to mało to sprawdź oświadczenie majątkowe przewodniczacego komisji rewizyjnej zobaczysz ile zarabia i jak podbudowuje swój budżet.

     11
    • Redzinianka pisze:

     Wymagamy ludzi którzy są dla ludzi. Do tego nie trzeba mieć doświadczenia. Należy słuchać i wyciągać wnioski i konkluzje. Podnosic tematy słuszne i je analizować a nie głosować jak Pan każe. A tak to wygląda…to że ktoś nie jest biegły w pewnych sprawach administracyjnych mozna sie tego nauczyć po to sa ustawy i przepisy z którymi mozna sie zapoznać. Ale działając w imieniu gminy trzeba brać pod uwagę dobro gminy a nie urzędu i jego urzędników. Za tej kadencji rozgrywa sie tylko akcja pod tyt. podatki śmieci i ukrywanie danych i brak kasy na gzk. Co konkretnego zostało zrealizowane. Gdzie jest dotacja z unii na budynek szkolny przy dzialkowiczow 2. Szkoła przeniesiona do gimnazjum a gdzie ta kasa z projektu ??? Same panie nauczycielki przecież mówiły ze projekt był zrobiony dostali dotacje gdzie ta kasa. Bo budynek wystawiony do sprzedaży….

     15
    • Mieszkanka gminy pisze:

     Dalej będę twierdziła, że samorządy w RP swojej roli nie spełniły. Trzeba to uporządkować i prosić PiS, aby pochylił się nad tym tematem. Gminą powinna zarządzać osoba powołana przez Wojewodę, którą w każdej chwili będzie można zwolnić ze stanowiska., bez generowania olbrzymich kosztów w referendum.
     Niech obecny rząd zrobi z tym wreszcie porządek. Tak zwane “diety”, które otrzymują radni przewyższają świadczenie emerytalne lub rentowe niektórych rodaków.

     8
     6
 6. Redzinianka pisze:

  Zgadzam sie z toba nie powinny to być samorządu tylko stanowisko obejmowała przez wyznaczonego prze wojwowde. Pewnie byłoby to bardziej uczciwe. Osoba przychodzilaby do pracy a nie do własnego kurnika. Rozliczana przed przełożonym. No ale mamy samorząd który uwaza ze nie ma obowiazku sie z niczego opowiadać i wywiązywać.

  8
  3
  • Koniniok pisze:

   Niech państwo radni postawią pytanie wójtowi, kiedy zamierza “przewiercić się” przez tory kolejowe w okolicach Marianki, aby położyć tam kanalizację……….trąbi o tym już od początku pierwszej kadencji, a przewiertu jak nie ma tak nie ma. Ostatnio też coś wspominał 22 grudnia 2020 na sesji, o jakimś przewiercie do Konina. Chyba chodzi o nowo wyremontowaną drogę powiatową Wancerzów Rudniki. ?
   Niech spytają też wójta, czy są już gotowe plany skanalizowania Konina !?
   Dla postawienia tego rodzaju pytań, chyba nie trzeba być specjalnie uczonym. doświadczonym, ani obytym w świecie.
   To są te bardzo proste oczekiwania od mieszkańców gminy!

   11
   • Z Marianki pisze:

    Tak, tak gadał też coś o tej drodze w pola pod lotniskiem. Że niby zrobiono ją pod przyszłych biznesmenów. Widać jak drzwiami i oknami ci biznesmeni pchają się pod lotnisko, aby zakładać tam swoje interesy. To była inwestycja bez sensu i wbrew oczekiwaniom wyborców !!
    Ilu prywaciarzy złożyło już ofertę zakładania inwestycji na tej ulicy, drodze…???

    11
    • Ehe pisze:

     Na moje oko ktoś ma tam działeczki i zaraz domki wyrosną jak grzyby po deszczu. Spokojna okolica, dobry dojazd, baa a nawet ścieżka rowerowa, hehehe

     • Z Krużewnik pisze:

      Najpierw muszą “odrolnić” te pola ,aby mogły powstać domki. Ale to jest przecież w gestii dzielnych radnych gminnych, bo ziemię tam są poniżej 3 klasy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *