zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
fot. GZK/UG Rędziny
Kursowanie GZK we Wszystkich Świętych
27 października 2020 r. | 12:46
20

Urząd Gminy Rędziny oraz Gminny Zakład Komunikacyjny w Rędzinach poinformowali, że 1 listopada autobusy będą kursowały tak jak w dni robocze (zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od 23.10.2020 r.).

GZK poinformował również, że autobus na linii Rędziny – Mstów w tym dniu kursować nie będzie.20 odpowiedzi na “Kursowanie GZK we Wszystkich Świętych”

 1. Kierowca pisze:

  Zawsze do Mstowa kursował, a dlaczego w tym roku nie kursuje. ?
  Przecież rzekomo porozumienie z wójtem Mstowa jest zawarte. Autobusy kursują na Latosowke.
  Kiedy merytoryczny Pan Kierownik Rzeszot obejmie rządy w GZK i naprawi zapaść tego podmiotu?????
  Dlaczego jest tam 3 kierowników na ok 20 zatrudnionych???????????

  17
  1
 2. PR110 pisze:

  “Epidemia”. Po drugie za czasów poprzedniego kierownika jeździł niemal pusty, poprawiło się gdy zaczął jeździć jako bezpłatny po zmianie wójta, przy poniesionych kosztach przynajmniej był jakiś pożytek, a nie jałowe puste przebiegi. Po trzecie moherowe berety mają ograniczyć mobilność przez tzw.”epidemię”.

  15
 3. Obserwator pisze:

  Nie Rudy, tylko normalny głos.
  Pan Rzeszot był wiele lat kierownikiem i zakład popadał za jego rządów w ruinę – fakt chyba nie ma osoby, która nie mając realnej władzy żeby to GZK zrestrukturyzować, doprowadzi do tego, że GZK zacznie być rentowne. Zwyczajnie to jest studnia bez dna i jeżeli chcemy mieć w Gminie “własny” transport to niestety każdy z nas musi do tego dokładać z podatków…
  Nowy kierownik doświadcza pewnie tego samego co doświadczał p.Rzeszot.

  1
  14
  • Jarosław Jarosław Jarosław pisze:

   Jednak rudy……….
   Rozumiem że za obecnego kierownika GZK rozkwitł……..
   A może by tak mniej “szkoleń” w pyrzowickich hotelach z jakuzzy, mniej mijanek, mniej zatrudnionych w gminie i GZK na stołku kierownika, mniej doradców i pełnomocników, a przede wszystkim pora już wybrać nowego mądrego i pracowite go wójta i przy okazji zluzowac kadrowo gmine z referatow , zluzowac koszmarnie drogie kancelarię prawne, i tak w ogóle wybrac rzetelnego gospodarza gminy który nie będzie okłamywał mieszkańców utrudniając dostęp do informacji publicznej itp itd
   Gorszego wójta ta gmina jeszcze dotąd nie miała i długów w pytę!!!!!!!!

   14
   1
   • Obserwator pisze:

    Chłopie… Czy ja wychwalam obecnego kierownika? Piszę, że za p. Rzeszota zakład popadał w ruinę, za obecnego jest niewiele lepiej. Problemem moim zdaniem nie jest jednak człowiek, który ma tym bałaganem zarządzać a faktyczny stan finansowania tej instytucji. Mało ludzi jeździ autobusami (i to jest fakt), GZK jest nierentowne (i to też jest fakt). Jak dla mnie mógłby w ogóle nie istnieć ten zakład bo i tak z niego nie korzystam a tak jak pisałem z kasy Gminy trzeba rok w rok im dokładać na funkcjonowanie.

    1
    12
 4. WONG pisze:

  A mógłbyś poprzeć swoje wypociny jakimiś faktami ?
  Dlaczego twierdzisz, że zakład popadał w ruinę ?
  Skoro jednak nie korzystasz z usług GZK to jakim prawem uzurpujesz sobie prawo do zasadności jego istnienia ?

  9
  4
  • Obserwator pisze:

   Płacę podatki – nie chcę żeby z nich było dofinansowywane coś co jest studnią bez dna. Mam prawo, mieć takie zdanie, czy nie?
   Fakty odnośnie stanu GZK to raporty finansowe. Wystarczy poczytać.

   3
   5
   • WONG pisze:

    Skoro , jak piszesz, płacisz podatki to przed wydawaniem sądów o popadaniu w ruinę powinieneś zapoznać się nie tylko w raporty finansowe. Zrozumieć o czym piszesz, to przede wszystkim zapoznać się z odpowiednimi przepisami, ustawami i rozporządzeniami. Nie znając tych przepisów, równie dobrze możesz oczekiwać rentowności szkół i przedszkoli gminnych 🙂
    Wystarczy poczytać ze zrozumieniem

    4
    5
    • Joasia pisze:

     W ruine popadły budynki GZK.Nie da się tego przykryć. Poza tym żaden akt prawny nie nakazuje utrzymywania czegoś co przynosi tylko straty. Z wyjątkiem kupy kasy na 3 kierowników. Ja też place podatki i nie będę utrzymywała tylu kierowników!!!!!!!
     PUK PUK kurła…….gdzie to lepsze jutro dla mnie PUK PUK????!!!!!!!

    • Obserwator pisze:

     Nie zgadzam się. Szkoły nie prowadzą działalności gospodarczej więc to nie to samo. GZK jest instytucją, która powinna generować zyski. To przecież normalna firma transportowa. Joasia poniżej napisała, że widać gołym okiem jak się sypią budynki GZK (więc oprócz raportów finansowych, o których mówiłem infrastruktura też świadczy o słabej kondycji firmy). Proszę nie mówić mi o przepisach i ustawach… GZK jest firmą transportową – albo generuje zysk i ma prawo funkcjonować na rynku, albo przynosi straty i bankrutuje… Ponieważ jako Gminny zakład nie za bardzo może zbankrutować trzeba rok w rok dokładać pieniądze z budżetu. Mnie się to nie podoba.

 5. ktosik pisze:

  Zakład od dawna nie jest rentowny, ale skoro co roku musi być dotowany z gminnego budżetu, to dlaczego tworzone są w nim sztuczne stanowiska, do zarządzania. Nie wystarczyłby jeden kierownik oraz księgowa przy braku absencji kierownika delegowanie pracownika na zastępstwo ? Podejrzewam, że za roczne utrzymanie tych dwóch sztucznych stanowisk ( dodatkowy kierownik + zastępca ) można wybudować lub wyremontować place zabaw dla dzieci, które obecnie są w opłakanym stanie, bo co jest ważniejsze tworzenie sztucznych stanowisk czy bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców gminy?

  14
  • Pijok pisze:

   Już niebawem, po pandemii hucznie rozpocznie się sezon pyrzowickich hoteli z jakuzzy.
   O czym Wy tu ludzie piszecie????
   Scenariusz idzie w kierunku : “pić , pier**lić, nie żałować, bida musi pofolgowac”

   13
 6. PR110 pisze:

  Czy pieniądze z unijnego programu SURE na łagodzenie skutków tzw epidemii już jadą do Polski i Rędzin?

  1
  5
  • Koniniok pisze:

   Prezes Chmielarz zostawił odchodząc prawie 8 milionów nadwyżki gdzie się podziały te pieniądze????????
   Nikt ich nie rozliczył do tej pory publicznie na co poszła ta kasa.

   5
   1
 7. zawiedziony pisze:

  Tematów na dłuższe artykuły na temat działań wójta oraz pracowników urzędu znalazłoby się dosyć sporo. Na początku może warto zwrócić uwagę na budynek CUS, który powstaje po starym przedszkolu w Rędzinach. Dziwi mnie, że na inwestycję zostało wybrane to miejsce a nie np. budynek po podstawówce na osiedlu. Do budynku przy wolności zostanie przeniesiony tylko GOPS, dlaczego GOK dalej będzie płacił czynsz do mieszkaniówki za zajmowany metraż w budynku przy ulicy Mickiewicza, może warto było rozszerzyć horyzont i pomyśleć również o innych instytucjach. Pieniądze, które GOK musi wydać na czynsz to dodatkowe wycieczki, zajęcia i atrakcje dla dzieci i młodzieży. W 2014 ówczesny kandydat a obecny wójt obiecał rozsądne zarządzanie budżetem, więc co go powstrzymuje, żeby danego słowa mieszkańcom dotrzymać ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *