bezchmurnie
piątek
Reklama
Kompleks rekreacyjno-sportowy na razie tylko “wirtualny”
07 listopada 2019 r. | 12:48
12

Wójt Paweł Militowski ma marzenie związane z boiskiem piłkarskim dla GKS Unia Rędziny. Militowski chciałby, by w sąsiedztwie kamieniołomu Lipówka został wybudowany kompleks rekreacyjno – sportowy z prawdziwego zdarzenia, w którym byłyby m.in. hala sportowa, boisko piłkarskie, boiska do piłki siatkowej i plażowej, pomieszczenia dla klubów sportowych i parking na wiele samochodów.

Mieszkańcy zarzucają Wójtowi, że to marzenie "wirtualne". I mimo obrony swoich argumentów przez Militowskiego, mieszkańcy mają w tym sporo racji. Taka inwestycja to koszt kilkudziesięciu milionów złotych, a biorąc pod uwagę budowę oczyszczalni ścieków i zapewne wyremontowanie wielu dróg, które w najbliższym czasie czeka gminę, inwestycja ta wydaje się mało realna. Chyba, że nagle pojawi się potężny inwestor, który będzie chciał wyłożyć kilkadziesiąt milionów złotych na wizję Pawła Militowskiego.

Podsumowując. Pomysł jest, plan jest, pieniędzy nie ma.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Powoli zbliża się ku końcowi opracowanie dokumentacji projektowej boiska piłkarskiego dla GKS Unia Rędziny. Budowa przewidziana na obszernym terenie w sąsiedztwie kamieniołomu Lipówka, gdzie ma powstać potężny kompleks rekreacyjno – sportowy.Znalazłaby się w nim : hala sportowa, boisko piłkarskie, boiska do piłki siatkowej i plażowej, pomieszczenia dla klubów sportowych. Gmina szuka możliwości pozyskania jak największych środków zewnętrznych na ten cel.

Gepostet von Paweł Militowski am Mittwoch, 6. November 2019

 12 odpowiedzi na “Kompleks rekreacyjno-sportowy na razie tylko “wirtualny””

 1. IKS pisze:

  Zagrywka marketingowa nic więcej

  6
  6
  • Iks Igrek Zet pisze:

   Bardzo dobre i trafne marzenia………gdyż budowa obiektu sportowego w/g tych marzeń, bedzie wiązać się z

   1.Dzierżawą tego obiektu dla zawodników RKS Raków Częstochowa, którzy nie mają swojego obiektu.
   2.Przypływem żywej gotówki do kasy gminy ze spotkań piłkarskich.
   3. Przypływem żywej gotówki do kasy gminy z reklam i innych sportowych wydarzeń.
   4 .Niewykluczony jest również przyjazd do obiektu światowej klasy drużyn piłkarskich (Barcelona, AS Roma,Juventus, Real Madryt, Chelsea Londyn i innych, gdzie kasę gminną może zalać strumień ogromnych pieniędzy.

 2. Jadwiga pisze:

  dlaczego nasz wójt nie robi już od kilku lat ulicy przy cmentarzu w Rędzinach, tylko wspomaga powiat w modernizacji drogi powiatowej do Wancerzowa ( 400 tyś zł.) ? (Uchwała RG 89 z 2019r)
  To ulice gminne “leżą odłogiem” a nasze podatki przekazuje się do powiatu?

  11
  3
 3. Małgorzata pisze:

  Proszę nie bujać w obłokach !!! To marzenia ściętej głowy. Za co pan wybuduje ????

  7
  2
 4. Teoś pisze:

  A mieszkańcy Parkowej w Koninie byli pewni że marzeniem wójta jest budowa kanalizacji oraz postawienie lamp na tej ulicy.Podobno wójt mówił ze się nie da bo teren jest podległy pod starostwo.To ci heca.Patrzcie państwo. …
  Panie Wojcie…a postawić lampy na drodze powiatowej w Rudnikach ul.Dworcowa….sie dało.?
  A przekazać w tym roku do powiatu kilkuset tysięcy złotych na budowę drogi powiatowej się dało?
  Rozdajesz pan nasze pieniądze na prawo i lewo a w gminie nie potrafisz pan sprostać potrzebom mieszkancow ?
  Domagamy się kanalizacji oraz lamp na Parkowej w Koninie.Weź sie pan
  wreszcie za robote !!
  Nie po to zostałeś pan wybrany aby bujaćw obłokach i oklamywac ludzi.

  10
  1
 5. Teoś samolub pisze:

  W gminie zostało zrealizowanych dużo inwestycji,wypowiadasz się ironicznie o innych inwestycjach,które są potrzebne mieszkańcom gminy i mówisz że to wydawanie pieniędzy na prawo i lewo? Oceniasz wójta jedynie po tym,że nie zrobił kanalizacji oraz lamp na JEDNEJ ulicy.

  5
  9
 6. Teoś pisze:

  Oceniam tak bo mija sie z prawdą co do Parkowej w Koninie.Tam nie chce robić nic a daje do powiatu setki tysięcy złotych.
  A jakie to “inwestycje” zrobiliscie dotychczas ? Bo jakoś slabiutko to widać.
  Buzie pełne obietnic ….i jakieś marzenia.
  Cezary Baryka to postać literacka.Proszę nie bujać w obłokach i zabrać się za robote.Nie chcemy szklanych domów w gminie tylko odrobinę przyzwoitości.

  8
  2
 7. Wesoły Jurek pisze:

  Ludzie, po co wylewać żale na forum.Robimy Referendum o odwołanie władz gminy i po sprawie!

  2
  2
 8. emeryt pisze:

  BARDZO DOBRY POMYSL!!!!!!

 9. emeryt pisze:

  bardzo dobry pomysł z tym kompleksem sportowym mamy 21 wiek!!!!!!!

 10. emeryt pisze:

  mam pytanie . dlaczego gmina buduje oczyszczalnie ścieków a zyski z opłat pobieraja wodociagi ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *