bezchmurnie
25°
24°
piątek
Reklama
Kolejny bubel prawny Rady Gminy Rędziny
10 lutego 2023 r. | 15:25
4

Kolejny bubel prawny przyjęli radni Rady Gminy Rędziny. Wojewoda Śląski unieważnił uchwałę nr 344/LVI/2022 Rady Gminy Rędziny z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr 73/XLIV/2017 Rady Gminy Rędziny z dnia 26 września 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Uchwała ta jest niezgodna z Konstytucją RP.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Kolejny bubel prawny Rady Gminy Rędziny”

 1. Marek pisze:

  No i dalej notorycznie rudy klawisz udowadnia że na tę funkcję się nie nadaje!!!

  12
 2. mieszkankiec Kościelca pisze:

  Nawet wojewoda chba zauważył, że są nadużycia władzy w Redzinach. Mamy rozumieć, ze nie będziemy płacić za wywóz śmieci tych chorendalnch opłat ? Jako mieszkańcy powinniśmy zaskarżyć całą uchwałę najgłubszej w kraju rady
  do SKO, ba jakie mają uzasadnienie na tak wysokie zdzierające z nas skórę opłaty ? Musimy działać wspólnie przeciw bezprawiu w Rędzinach, albo w ogóle nie płacić za wywóz śmieci, niech nas podają do US albo do komornika. Jeżeli się zjednoczymy razem to nic nam nie zrobią. Stawki podatków od nieruchomości w całym kraju przez rady zostały podwyższone o maksymalnie 12%, natomiast w Redzinach o 25%. Trzeba zrobić następną ulicę w polach zającom i Wodnicę koło Militowskiego, jak jemu nie jest wstyd, że jest taki pazerny, ale już wie, że nigdy go ludzie już nie wybiorą.
  Ci co na niego głosowali, to teraz plują z rozpaczy.

  12
 3. Ad Vocem z wami pisze:

  Skoro uchwała jest unieważniona przez Wojewodę w całości, pytam speców z rady gminy :
  Jaka stawka obowiązuje w tym roku za wywóz odpadów komunalnych ?

  1/ 29 złotych/osoba ?

  2/ 35 złotych/osoba ?

 4. mieszkaniec pisze:

  dlaczego bracia trzęsip0rtki podnieśli stawki i nie chcą rozmawiać z przedstawicielami naszej gminy? i tak tego majątku nie przeżrą, a w tym wieku powinno się raczej myśleć o powolnym zbliżaniu do Boga, o pomocy ludziom niż o kolejnych cwaniackich wybrykach i ustawianiu cen; typowe polskie biznesmyny w każdej branży to jednak fusy i plew na tle średniej unijnej, szklem d*pe wytrą, pracownikom pocyganią o “ciężkich czasach” żeby tylko sie nahapać i wziąć kolejne czarne x6 w lizing, ale już policzyć ile straci na lizingu to nie potrafi, ale papieru toaletowego w firmowym kilblu brakuje, tam polski janusz – bydznesmen potrafi oszczędzać ! szkoda że osobiście nie stoi taki po kiblem i papieru pracownikom po dwa listki nie wydaje a kaczora w majty nie pilnuje żeby wycierać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *