bezchmurnie
24°
22°
piątek
Reklama
Kolejna zdalna sesja rady gminy. Jak długo jeszcze?
08 kwietnia 2022 r. | 07:54
21

Rada Gminy Rędziny jest wyjątkowa. Wszystkie rady w powiecie częstochowskim od dłuższego czasu przeprowadzają sesje stacjonarne, a tylko Rada Gminy Rędziny obraduje zdalnie. Dlaczego? Bo tak jest wygodniej dla przewodniczącej rady. Nikt nie przychodzi na sesje, nikt z mieszkańców nie zadaje pytań, można łatwo odebrać głos radnej Lidii Warwasińskiej. Poza tym, sesji zdalnych praktycznie nikt nie ogląda.

Jak długo jeszcze rada będzie zamykać się na mieszkańców?

Kolejna sesja już 13 kwietnia. Obędzie się o 7:00 rano! Oczywiście, w trybie zdalnym i nadzwyczajnym.

porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2022 rok.
4. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania dotacji przedmiotowej dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Rędzinach.
5. Zamknięcie obrad XLVII Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Rędziny.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 21 odpowiedzi na “Kolejna zdalna sesja rady gminy. Jak długo jeszcze?”

 1. hałabała pisze:

  Będzie to trwać tak długo, póki nie wyrzuci się ich wszystkich na bruk. Ile można sobie pozwalać na plucie w twarz ?
  Udają chojraków , ukryci za monitorem komputera . Dyrygowani przez wójta puk puka !!!
  Czy wy radni nie macie honoru i swojego zdania?

  15
  3
 2. mts pisze:

  brawo analfabeto, wróć do podstawówki. Pozdrawiam 🙂

  4
  10
 3. Mateusz pisze:

  Czy wyżej wymieniona radna jest sponsorem tego artykułu, ponieważ można odczuć takie wrażenie

  3
  4
 4. Obserwator pisze:

  A może tak szanowny pan Redaktor zainteresuje się w jakim celu jest zwołana ta sesja ? Już na poprzedniej ,zwyczajnej sesji radni negatywnie przegłosowali uchwałę odnośnie przyznania dotacji Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej na kwotę 318.003,24 zł. A wiecie dlaczego pan Kierownik wystąpił o taką dotację ? Bo nie ma pieniędzy na ogrzewanie osiedla i wpadł na genialny pomysł, by mieszkańcy gminy złożyli się poprzez dotację na centralne ogrzewanie dla osiedla. Niestety, nie przewidział podwyżek gazu i węgla. A środowa sesja to ciąg dalszy tego problemu, Bo ponoć od ubiegłego roku ma niezapłacone faktury za ogrzewanie. Ciekawe , czy radni i tym razem odmówią przyznania tej dotacji.

  4
  1
  • Obserwator pisze:

   A może na ten temat wypowie się wspaniała radna z Osiedla ? Przecież ta dotacja to również dopłata do jej rachunków za ogrzewanie. No i tym razem będzie na pewno głosować za ustawą. Bo dotyczy to jej interesu.

   2
   3
 5. Obserwator pisze:

  Na poprzedniej ,zwyczajnej sesji radni negatywnie przegłosowali uchwałę odnośnie przyznania dotacji Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej na kwotę 318.003,24 zł. A wiecie dlaczego pan Kierownik wystąpił o taką dotację ? Bo nie ma pieniędzy na ogrzewanie osiedla i wpadł na genialny pomysł, by mieszkańcy gminy złożyli się poprzez dotację na centralne ogrzewanie dla osiedla. Niestety, nie przewidział podwyżek gazu i węgla. A środowa sesja to ciąg dalszy tego problemu, Bo ponoć od ubiegłego roku ma niezapłacone faktury za ogrzewanie. Ciekawe , czy radni i tym razem odmówią przyznania tej dotacji.

  6
  2
  • Grabarz komuny pisze:

   Radni nie wahali się ani sekundę, przyznając galaktyczną podwyżkę wójtowi , który zarabia blisko 20 000 miesięcznie. Nie zapomnieli również o sobie, przyznając prawie 50℅ więcej diety. To wszystko z pieniędzy podatników. PODATNIKÓW!!!
   Teraz, wahają się, czy wspomóc ludzi na osiedlu, również z pieniędzy podatników!!! Przecież ludzie z Osiedla również płacą podatki i różnego rodzaju daniny.
   Himalaje HIPOKRYZJI!!!

   4
   5
   • Obserwator pisze:

    Radno z Osiedla ! A kto nam mieszkańcom dopłaca do rachunków , zwłaszcza tych po podwyżce gazu ?Czy może mieszkańcy Osiedla ?

    6
    3
    • Mieszkaniec Osiedla pisze:

     Boli was radna z Osiedla.Oj boli !!! Wiemy. Tylko ona ma odwagę mówić jak faktycznie rzeczy się mają w gminie. Usiłujecie jej kneblować usta wszelkimi sposobami. Nawet poprzez zdalne sesje.Mieszkajacy na osiedlu nie żyją na cudzy koszt. Stawki za opłaty
     w blokach, ustalane są tylko i wyłącznie przez wójta i radnych !!!!!
     Tam kieruj pretensje i żale

     5
     3
     • Obserwator pisze:

      Nie boli pani Radna , tylko śmieszy.

      4
      3
     • mts pisze:

      Śmieszy, to wygląd gminnego buhaja. Jegomość o odpychajacym wyglądzie, niebywałej mściwości, z podejrzeniem Zespołu Delbrücka.

      5
      3
 6. Obserwator pisze:

  Więc chyba nieistotne jest czy sesja będzie zdalna, czy nie , ważniejszy jest powód, dla którego została zwołana, czyli zrzutka mieszkańców gminy na ogrzewanie Osiedla, w tym również wspaniałej, doskonałej radnej.

  6
  3
  • Pyta się Jerzy pisze:

   Ile wynosi czynsz w osiedlowych blokach, w tym stawka za centralne ogrzewanie. Kto powinien regulować ceny ogrzewania w osiedlowych blokach. Kto sprawuje nadzór służbowy nad kierownikiem ZGMiK. Osiedle to bardzo liczny elektorat wyborczy. Od zawsze mieli fory, niezależnie od tego, kto był wójtem.
   Czy wójt , po podwyżkach cen energii, zlecił ZGMiK podjęcie działań, mających na celu dostosowanie opłat za czynsz do stawek surowców kopalnych. !?

   • Obserwator pisze:

    To prawda. Twoje słuszne pytania wymagają odpowiedzi. Myślę, że jakieś kontrole w zakładzie były. I co ? Żadnych nieprawidłowości ? Żadnych zaleceń ?

  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Obserwatorze, sesje zwołał kierownik ZGMiK , czy radna z Osiedla.?
   Jak robiliśmy zrzutkę na podwyższenie diet radnych oraz na galaktyczną podwyżkę pensji dla wójta, pomimo miażdżących konkluzji, po kontroli RIO Katowice – JAKOŚ CI TO NIE PRZESZKADZAŁO!!
   Przecież LEPSZE JUTRO miało być dla wszystkich, a nie dla radnych i wójta . Zapomniałeś haseł z ulotek wójta puk puka?

   6
   3
 7. Obserwator pisze:

  Za politykę mieszkaniową w GZGMiK na Osiedlu odpowiada kierownik zakładu . I to on wystąpił o dotację. Niegospodarność, ?

  5
  1
  • mts pisze:

   Nie można mówić o niegospodarności w momencie gdy rokrocznie z budżetu gminy dokłada się do tego podmiotu
   Diabeł tkwi w szczegółach tj w ustaleniu rozsądnych stawek za czynsz w blokach . To już jest domena RADY GMINY I WÓJTA .!!!
   Czy organa te podjęły kiedykolwiek chociażby rozmowy, aby tę sprawę unormować.?
   Wina kierownika ZGMiK jest żadna !!!!
   Gdzie był nadzór służbowy ???

   4
   2
   • Obserwator pisze:

    Pytań coraz więcej i wątpliwości też. Miejmy nadzieję, że może w końcu dojdzie do wyjaśnienia tego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *