bezchmurnie
25°
24°
piątek
Reklama
fot. UG Rędziny
“Kara upomnienia” dla Wójta Pawła Militowskiego…
11 marca 2022 r. | 12:10
7

Wójt Paweł Militowski, za brak przeprowadzenia audytu wewnętrznego w 2017 roku, otrzymał karę w postaci upomnienia przez Regionalną Komisję Orzekającą w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach.

Tak wyglądają w praktyce kary dla włodarzy gmin....

Szczegóły poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na ““Kara upomnienia” dla Wójta Pawła Militowskiego…”

 1. Chocholi taniec pisze:

  Ok ale jakie konsekwencje są dla wójta z tego tytułu. Samo upomnienie zakrawa na ironię.!!!

  21
  • Agusia pisze:

   Karą w tym przypadku powinno być pozbawienie dożywotnio funkcji publicznych oraz więzienie w zawieszeniu.

   23
  • Mily pisze:

   Jeszcze musi zapłacić koszty postępowania z gminnej kasy 🤣🤣 bo za mało zarabia żeby zapłacić ze swoich🤣🤣

   19
 2. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Skandal kolejny. !!!
  Wystąpienie Prezesa RIO w sprawie nieprawidłowości w gminie, upomnienie, najdroższe opłaty za śmieci od samego początku. Nic to……..radnym, to nie przeszkadzało, podnieśli pensje wójtowi i przy okazji sobie .

  21
 3. mieszkaniec Kościelca pisze:

  Ten człowiek codziennie narusza ustawę o finansach publicznych, dlaczego taka mała kara? Sądząc po terminie nie powinien mieć prawa kandydować na drugą kadencję na stanowisko wójta. To powinno go na zawsze zdyskwalifikować z możliwości kandydowania na stanowisko w samorządzie terytorialnym. On się po prostu nie nadaje i nie ma wykształcenia i wyglądu na reprezentowanie naszej gminy. Cała rada też powinna być pociągnięta do odpowiedzialności finansowej za nadużycia wójta i ich tuszowanie. W naszej gminie skandal goni skandal, dlatego róbmy REFERENDUM i w końcu ich odwołajmy, bo dłużej z nimi nie wytrzymamy. Może przyjdą inni, mam nadzieją, że lepsi pod każdym względem, co znaja ustawy i ich przestrzegają. Radni powinni szanować i godnie reprezentować wyborców, nie służyć wójtowi.

  23
 4. rudy bawidamek pisze:

  Dalej uważacie, że ten portal jest zbędny dla naszej gminy? Niby skąd czerpali byśmy wiedzę o nieprawidłowościach w gminie.? Militowski , co prawda obiecywał przed wyborami w remizach strażackich, że przywróci forum gminne z możliwością komentowania oraz to, że będzie dbał o finanse gminy. Prawie płakał tak bardzo był zdeterminowany zostać wójtem. Dzisiaj wiemy, że nas wszystkich OSZUKAŁ !!! Nawet nie miał odwagi prowadzić procesu sądowego przeciwko Panu Redaktorowi z otwartą przyłbicą. Celowo nie dopuścił mieszkańców gminy do kulisów tego procesu, powodując jego utajnienie.!!! Sprawa dotyczy wydatkowania finansów publicznych, a więc pieniędzy pochodzących z podatków oraz innych danin. Militowski postanowił, ze Podatnikowi wara od tej wiedzy !!!Czy tak postępuję osoba, która szanuje wyborców i nie ma nic do ukrycia?

 5. Małgosia pisze:

  Faktycznie to jest SKANDAL !!!
  Militowski już w październiku 2016 roku zatrudnił w Urzędzie Gminy w Rędzinach p. Anetę Wiśniewską pracownika Urzędu Miasta i Gminy z Pajęczna – AUDYTORKĘ
  na stanowisko ds.księgowości budżetowej po przeniesieniu do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rędzinach w dniu 01.04.2016 r. p. Doroty .

  Na wniosek MIlitowskiego rada gmin y powołała p. Anetę Wiśniewską z dniem 1 marca 2017 na stanowisko Skarbnika Gminy Rędziny
  przypominam AUDYTORKĘ !!!

  AUDYTORKA zapomniała przeprowadzić audytu ????

  19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *