bezchmurnie
27°
27°
poniedziałek
Reklama
Jest przetarg na OZE dla mieszkańców gminy Rędziny
27 kwietnia 2023 r. | 09:00
0

Gmina Rędziny ogłosiła przetarg na wykonanie robót budowlano-instalacyjnych w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na obszarze gminy Rędziny - wg formuły: zaprojektuj i wybuduj.

Przedmiot zamówienia obejmuje dwa zadania:

Zadanie 1: „Budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na obszarze gminy Rędziny” – wg formuły : zaprojektuj i wybuduj – INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE;
-Wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej (w ilości 102 kpl oddzielnych projektów) dla montażu 102 kpl. OZE instalacji paneli fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych na obszarze Gminy Rędziny oraz uzyskanie wszelkich wymaganych zgodnie z aktualnym prawem budowlanym uzgodnień, opinii i decyzji.
-Wykonanie wszystkich robót budowlanych i instalacyjnych wg opracowanych projektów, polegających na dostawie i montażu 102 kpl. OZE kompletów instalacji paneli fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych i podłączeniu do istniejącej instalacji elektrycznej celem współpracy z układem wraz z udzieleniem gwarancji na wykonane roboty i dostarczone i zamontowane materiały.
-4.2.1.3 Zakres prac budowlanych obejmuje wykonanie instalacji OZE (instalacji fotowoltaicznych), w skład której wchodzą:
-moduły fotowoltaiczne o mocy min. 270 Wp o roku produkcji nie starsze niż 2022 r.,
-optymalizatory mocy,
-konstrukcje wsporcze,
-inwertery (falowniki),
-okablowanie,
-zabezpieczenie AC i DC,
-pozostały osprzęt niezbędny do podłączania instalacji fotowoltaicznej do instalacji elektrycznej budynku.

Zadanie 2: : „Budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na obszarze gminy Rędziny” – wg formuły : zaprojektuj i wybuduj – POMPY CIEPŁA
-Wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej (w ilości 25 kpl oddzielnych projektów) dla montażu 25 kpl. OZE instalacji pomp ciepła powietrznych ( 16 kpl) - i gruntowych (9 kpl) na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych na obszarze Gminy Rędziny oraz uzyskanie wszelkich wymaganych zgodnie z aktualnym prawem budowlanym uzgodnień, opinii i decyzji.
-Wykonanie wszystkich robót budowlanych i instalacyjnych wg opracowanych projektów, polegających na dostawie i montażu 25 kpl. instalacji pomp ciepła powietrznych ( 16 kpl) i gruntowych (9 kpl) na potrzeby budynków mieszkalnych i podłączeniu do istniejącej instalacji celem współpracy z układem wraz z udzieleniem gwarancji na wykonane roboty i dostarczone i zamontowane materiały.
-Zakres prac budowlanych obejmuje wykonanie instalacji OZE (instalacji powietrznych pomp ciepła ), w skład której wchodzą:
-powietrzna sprężarkowa pompa ciepła wraz z automatyką, fundamentem i systemem odprowadzenia skroplin,
-bufor ciepła,
-licznik ciepła, licznik energii elektrycznej,
-zasobnik c.w.u.;
-podłączenie pompy do istniejących instalacji w budynku (woda, c.w.u, instalacja el.);
-pozostały osprzęt instalacyjny,
-próby i uruchomienie.
Minimalne parametry sprężarkowych powietrznych pomp ciepła typu powietrze-woda - określone z KDT (zał. nr 12b do SWZ).

-Zakres prac budowlanych obejmuje wykonanie instalacji OZE (instalacji gruntowych pomp ciepła ), w skład której wchodzą:
-gruntowa pompa ciepła wraz z automatyką rok produkcji nie starszy niż 2021r,
-bufor ciepła,
-licznik ciepła, licznik energii elektrycznej,
-zasobnik c.w.u.;
-gruntowy wymiennik ciepła;
-studzienka rozdzielaczowa;
-podłączenie pompy do istniejących instalacji w budynku (woda, c.w.u, instalacja el.),
-pozostały osprzęt instalacyjny,
-próby i uruchomienie.

Oferty można składać do 9 maja.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *