zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
Getty Images
Jest podwyżka za wodę i ścieki
16 listopada 2023 r. | 09:14
2

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Spółka Akcyjna w Częstochowie poinformował, że od 15 listopada obowiązują nowe ceny taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres trzech lat na terenie gmin Częstochowa, Blachownia, Konopiska, Mykanów, Poczesna, Rędziny, Kłobuck, Miedźno i Olsztyn.

Roczna podwyżka ok. kilkadziesiąt groszy za 1m3 wody i ścieków. Opłata będzie wzrastać corocznie przez trzy lata.

Szczegóły znajdują się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Jest podwyżka za wodę i ścieki”

 1. Mieszkanka Kościelca pisze:

  Panie Redaktorze, dzień dobry. Trzeba odrobinkę doprecyzować, a mianowicie :
  Przedmiotowe Przedsiębiorstwo wchodzi w skład Związku Komunalnego Gmin d/s Wodociągów i Kanalizacji. Związek posiada bodajże 100 procent akcji Przedsiębiorstwa.,
  Członkowie Zarządu Związku Gmin d/s wodociągów i kanalizacji to między innymi wójtowie gmin. Wójt Paweł Militowski jest również członkiem zarządu związku gmin. Wójt Mstowa jest Zastępcą Prezesa Zarządu, i tak dalej.
  Doczytałam, że jednym z zadań Zarządu jest przedstawienie Zgromadzeniu Związku (czyli opracowanie) wniosków o zmianę taryf opłat za wodę oraz odprowadzanie ścieków.
  Czy mogę wysnuć tezę, że to między innymi wójt Paweł Militowski opracowuje i przedstawia projekty wysokości opłat za wodę i ścieki do Zgromadzenia Związku, w którego skład wchodzą członkowie poszczególnych gmin. ? Czy tok mojego myślenia jest prawidłowy ?

 2. Marek pisze:

  W skrócie tak można ująć. Etatowy członek zarządu związku Paweł Militowski decyduje o podwyższeniu cen za wodę i ścieki. Ale cóż się dziwić najlepiej zarabiający wójt, podwyższający podatki, opłaty za śmieci itd. jego kadencja to pasmo podwyżek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *