bezchmurnie
27°
27°
poniedziałek
Reklama
Jest oficjalna uchwała w sprawie podwyżki za śmieci. Nowe stawki już od 1 stycznia 2023 roku
17 listopada 2022 r. | 13:11
7

W BIP UG Rędziny pojawiła się oficjalna uchwała w sprawie podwyżki za odbiór śmieci.

Przypominam tylko, że za podwyżką głosowali: Agnieszka Bajor, Jolanta Bloma, Karolina Matula, Sabina Pożarlik, Mateusz Kurkowski, Szymon Wiśniewski, Piotr Kurowski, Lidia Wychowaniec i Eryk Łęgowik.

Szczegóły poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Jest oficjalna uchwała w sprawie podwyżki za śmieci. Nowe stawki już od 1 stycznia 2023 roku”

 1. mieszkaniec Kościelca pisze:

  To jest ewidentny bandytyzm ze strony rady. Niech się zapoznają ze stawkamiu z ościennych gmin, a później podnoszą te koślawe łapy za podwyżkami. Jak im nie jest wstyd przed wyborcami? Róbmy to REFERENDUM REFERENDUM
  REFERENDUM REFERENDUM REFERENDUM na pewno nas poprą mieszkańcy.

  21
 2. Agusia pisze:

  Skoro Pani Radna Lidia Warwasińska dzielnie wykonuje mandat radnej, logiczne jest, żeby wzięła na swoje barki ciężar zorganizowania Referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy !!! Jestem pewna, że radna Lidzia będzie mogła liczyć na głosy poparcia w Referendum. Może też być spokojna o kolejne kadencje w radzie gminy.

  17
  1
 3. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Do organizacji referendum potrzeba jest zebranie, uważamy nie mniej niż 811 podpisów (10 proc. Wyborców w gminie Rędziny).
  W 2018 roku w Gminie Rędziny zamieszkiwało 9799 osób, z tego uprawnionych do wyborów było 8061 osób.
  Do tego, żeby referendum było ważne, potrzeba jest 3/5 głosów tych, którzy wybierali wójta w II turze 2018. Wówczas decyzją 2258 osób Pan Militowski został wybrany na wójta gminy. Przyjąć należy, że do odwołania wójta, do urn powinno pójść nie mniej niż 1355 osób. (1354.8)
  Szereg niekorzystnych wydarzeń na przestrzeni ostatnich lat, spowodował narastającą frustracje mieszkańców gminy. Nadeszła najwyższa pora podziękować radnym i wójtowi za dotychczasowe działanie. Pomyślcie drodzy Wyborcy o ostatniej uchwale rady, w sprawie opłat za śmieci i podatku. Porównajcie sobie proszę działania radnych oraz wójtów w innych gminach powiatu częstochowskiego. Od kiedy Paweł Militowski został wójtem, te opłaty są najwyższe w powiecie. Od kiedy został wójtem, gmina jest niewybaczalnie zadłużona (ponad 8 milionów długu, ponad 8 milionów deficytu).
  Od kiedy został wójtem, w gminie utworzono Referaty z kierowniczymi stanowiskami, suto opłacanymi z podatków mieszkańców. Skierowano strumień pieniędzy w postaci nagród, premii dla pracowników gminy. Wydatkowano na to z pieniędzy podatnika ponad 840 000 zł.
  Bardziej szczegółowe zarzuty wobec władz gminy z pewnością pojawią się w uzasadnieniu Komitetu Organizacyjnego Referendum. Czara goryczy już się przelała.

  18
 4. mieszkaniec Kościelca pisze:

  Bardzo logiczne wyliczenia bierzmy się do roboty, bo nikt za nas tego nie zrobi. Osobiście będę zbierał podpisy na poparcie referendum. Oni nie mogą być bezkarni wbrani naszymi rękami i głosują przeziwko nam. Lidzia błagamy bierz się za to referendum m ci pomożemy zdzwonimy się telefonicznie.

  13
  1
  • mieszkaniec pisze:

   Ty bedziesz zbierał dobre sobie 😉 Coś ty w życiu zebrał? Mlecze dla krulików czy pokrzywy dla kurcont ? 🙂 Dziecka żeś zrobić nie potrafił, musiała stara na listonosza czekać czy po sąsiadach lotać bez galotów a ty podpisy zbierzesz HAHAHA 😀 “zdzwonimy się telefonicznie” – ty sie zdwoń przez mikrofalówke albo czat na telegazecie !

   2
   12
   • Kasiunia pisze:

    Mieszkaniec, patrząc na twoje popisy na forum uznałam, że twoja matka miała tylu patologicznych partnerów życiowych, że nic mądrego z tych luźnych związków urodzić się nie mogło.
    Cóż, taki mamy klimat. Jeden, z nadmiernym popędem seksualnym hańbi najbliższych. Kolejny, z deficytem intelektu, wyżywa się na portalach. Radzę, udaj się do specjalisty od głowy.

    11
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *