bezchmurnie
25°
24°
piątek
Reklama
MWM Brzesko
Jest nowa umowa na śmieci, gmina zaoszczędzi blisko 400 tys. zł. Opłata za śmieci dla mieszkańców musi stanieć!
10 lipca 2020 r. | 12:11
12

Urząd Gminy Rędziny poinformował, że 7 lipca Wójt Gminy Rędziny Paweł Militowski podpisał umowę na świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy powstałych na terenie Gminy Rędziny.

Przetarg wygrała firma PZOM STRACH Sp. z o.o, sp. k.

Gmina na ten cel chciała przeznaczyć 3 084 840 zł. Przetarg wygrał PZOM oferując 2 692 200 zł. Oznacza to, że gmina na śmieciach zaoszczędzi ok. 400 000 zł, co w przeliczeniu na ok. 9000 osób płacących za śmieci, powinno dać rocznie oszczędność ok. 44 zł, co w skali miesiąca da 3,66 zł oszczędności.

Właśnie o tę kwotę powinny stanieć śmieci.

Do tej pory za śmieci płacicie 18 zł za segregowane i 36 zł za niesegregowane.

Nowa umowa na odbiór śmieci wejdzie w życie od 1 września 2020 roku i potrwa do 31 sierpnia 2021 roku. Nowe stawki za śmieci radni powinni ogłosić na najbliższej sesji.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Jest nowa umowa na śmieci, gmina zaoszczędzi blisko 400 tys. zł. Opłata za śmieci dla mieszkańców musi stanieć!”

 1. Koniniok pisze:

  Obowiązkiem radnych jest zatem podjęcie uchwały o obniżeniu opłat.!!!!!!
  Zobaczymy czy podejmą temat

  14
  1
 2. komentarz pisze:

  Już teraz na nas zarabiali na pewno nie obniżą nam opłat za śmieci. Militowski zapłaci swoim doradcom, ktorzy istnieją na funduszu płac. Prosiłbym Pana Redaktora o zapytanie Militowskiego ilu ma doradców ile im płaci i kiedy wykonują swoje obowiązki? Zresztą ci radni zrobią wszystko co im każe Militowski, oni nie znają się na ustawie o samorządzie terytorialnym, mślą, że są zależni od Militowskiego. TO LEPSZE JUTRO tylko dla kogo? Chodzili dom w dom i błagali o głosy, a teraz się wypieli na wyborców. To jest wstyd i hańba!!!!!!!!!!!!

  11
  • Realista pisze:

   Przysłowie ludowe mówi
   “Kto się kogo żałuję to go potem w d… e całuje” A trzeba było wziąć mietły i przegonić z podwórka.!!!!

 3. katotaliban pisze:

  To nie musi oznaczać obniżek stawek bo koszty całkowite nie muszą pokrywać w 100% kwoty w przetargu (część osób może zwlekać np z wpłatami ) wtedy trzeba dołożyć z budżetu gminy.Kilka lat temu było to ok100-200tyś. bo same wpłaty od mieszkańców nie wystarczały.Jak to wygląda obecnie trzeba by sprawdzić. Niższe stawki byłyby gdyby mieszkańcy nie “produkowali” tylu ton śmieci, a zamiast kisić bioodpady w workach posiadali własne kompostowniki.

  2
  8
  • Koniniok pisze:

   To, że będziesz miał własny kompostownik jeszcze nic nie oznacza.Musi być odpowiedni zapis w uchwałę rady gminy, o zastosowaniu odpowiednich ulg dla “kompostujacych” bio odpady. Jeśli taki zapis się nie pojawi nie ma mowy o zmniejszeniu opłaty. Pokaz mi uchwałę , która promowała by posiadanie kompostownikow.

   9
   1
 4. Ad. pisze:

  Skoro śmieci są przeliczane na tony nawet z bio to może by tak zachęcić ludzi do stawiania własnych kompostowników np obniżka chociaż z 4zl za osobe posiadająca własny kompostownik wtedy i nie było by tyle ton odpadów..

  3
  7
 5. Dusigrosz pisze:

  Co Wy tak ciągle o tych odpadach?
  Niech wójt ujawni wreszcie, ile wydał naszych pieniędzy na nagrody i premie dla swoich koleżanek w gminie.Dotyczy to wszystkich zatrudnionych, podlegających pod budżet gminy!!!!!!!
  Ile wydał na “mijanki” z Konina, co się z tym urządzeniem teraz dzieje. Ile wydał na wszystkie znaki drogowe i znaki z nazwami ulic na podziurawionych drogach gminnych. Dlaczego w GZK pracują 3 osoby na stanowisku kierowniczym.Jaki jest koszt ich utrzymania.?
  Tutaj szukajcie oszczędności ludzie kochani.

  14
  1
 6. komentarz pisze:

  Do tej pory Militowski i jego świta też brali za dużo od mieszkańców za wywóz śmieci i co radni na to i nic oni mu jedzą z ręki nie znają ustawy o samorządzie terytorialnym i uważają, że są zależni od Militowskiego. Ustawa o przestrzeganiu czystości w gminach zobowiązuje, że nie należy zarabiac na wywozie śmieci i nie należy też do wywozu dopłacać. Niepojęte jest, że mieszkańcy mają płacić za tych, którzy zalegają z płatnościami, albo w ogóle nie płacą. Należałoby założyć na odbieranych pojemnikach ze śmieciami kody kreskowe i przypisać je do danego domu żeby każdy płacił za to co wystawia, tak jest w innych krajach Europy. Przynajmniej sprawiedliwie nikt nie płaci za kogoś tylko za swoje śmieci
  Na pewno w Rędzinach długo tak nie będzie, po prostu brak do tego wykwalifikowanych fachowców, a po co skoro im się płaci sowite wynagrodzenia bez dodatkowych wymogów. Nawet nie można uzyskac informacji ile dostali nagród i za jakie dodatkowo wykonane zadania. Przecież za to co mają w zakresie obowiązków dostają pensje w naszej gminie bardzo duże.

  12
 7. Jacek pisze:

  Co z ludźmi którzy palą w starych plecach i nie da się wyjść w sezonie grzewczym na dwór bo nie da się oddychać? Dlaczego nikt nic z tym nie robi. Na strefie i w Rudnikach na dołku często widać unosząca się chmurę spalin

  9
  3
  • Kominiarz pisze:

   To już jest sprawa tych ludzi. My będziemy chodzić sprawdzać i w razie potrzeby karać dotkliwie , bo zdrowie jest najważniejsze!!!
   Ludzie mają dodatkowe emerytury oraz inne plusy, więc nie trzeba tych pieniędzy trwonić bezmyslnie, tylko dobrze spożytkować.!!!!!!!

   11
   • Jacek pisze:

    To bardzo proszę chodzić w godzinach wieczornych po całej gminie Rędziny. Bardzo często widać, że z komina leci gęsty biały lub czarny dym. W takich warunkach nie da się kompletnie przebywać na zewnątrz. Szkoda zdrowia

    7
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *