zachmurzenie duże
piątek
Reklama
GDDKiA w Katowicach
Jest już bezpieczniej przy DK91 w Rędzinach
23 września 2022 r. | 15:13
13

W niespełna trzy tygodnie GDDKiA w Katowicach wykonała prace poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK91 w Rędzinach. Miały one na celu uspokojenie ruchu pojazdów, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, w szczególności pieszym. Wartość wykonanych robót to ponad 560 tys. zł.

GDDKiA zmieniła lokalizację przejścia dla pieszych przy kościele, wykonała nowe azyle dla pieszych, a istniejące poszerzyła. GDDKiA ograniczyła również szerokość pasów ruchu poprzez zastosowanie powierzchni wyłączonych. Na odcinku objętym inwestycją wprowadzone zostało ograniczenie dopuszczalnej prędkości ruchu do 50 km/h. Wyznaczony został również lewoskręty przy ulicach: Mstowskiej, Okupnickiej, Polnej oraz Wesołej. Poprawa widoczności na wysokości wylotu z ul. Mstowskiej została osiągnięta dzięki ustawieniu lustra drogowego.

W ramach tej inwestycji wykonany został również remont nawierzchni na dwóch odcinkach DK91 o łącznej długości 700 m. /GDDKiA w Katowicach/13 odpowiedzi na “Jest już bezpieczniej przy DK91 w Rędzinach”

 1. mieszkaniec pisze:

  Tak, teraz jest bezpieczniej, teraz sie jedzie 45kmh jak rowerem, jak sie komuś spieszy to wyprzedza po podwójnej między wysepkami – bezpieczeństwo wzrosło. Kiedyś się jechało 70 i każdy sie wyrobił. WArszawska to samo – kiedyś wszyscy jechali 80, było miejsce dla trzeciego, było bezpiecznie, ale teraz nastawiali słupów i jest “bezpieczniej”. Kraj absurdów sterowany przez bandę …. ludzi o bardzo wysokim “iloczynie” inteligencji.

  17
  3
 2. Vader pisze:

  50 km/h, na drodze krajowej, szkoda ku… że nie 40

  12
  3
 3. mieszkaniec Rędzin pisze:

  niech tych pisiorów diabli wezmą oni tylko wymyślają coraz bredniejsze przepisy tylko i wyłącznie żeby karać kierowców. Rozdali pieniądze moherowcom, a teraz każą policjantom czyhać na kierowców żeby płacili żeby ściągnąć kasę, bo jezeli ktoś ma samochód to go stać na wysoki mandat. To są ich życiowe brednie. Jaruś nie ma prawa jazdy, to on nie będzie płacił jego ochraniają i wożą za nasze pieniądze.

  10
  3
 4. mieszkaniec pisze:

  Liczmy na to że milicjanci odpuszczą te durne mandaty i ludzie przejmą decyzję o interpretowaniu tych przepisów. Mamy tutaj w okolicy mądrych milicjantów?

  10
  2
  • Obserwator pisze:

   Cofnąłeś się mieszkańcu do PRL-u . Dzisiaj mamy Policjantów !

   1
   4
   • mieszkaniec pisze:

    POLICJANT ślubuje i przysięgi dotrzymuje a ludziom pomaga, pała-MILICJANT jest zainteresowany tylko odbębnieniem dniówki za nasze pieniądze i nawaleniem się wieczorem w chałupie, a marzy mu sie wcześniejsza emeryturka, swoją pracę wykonuje robiąc nam wielką łaskę, niedbale. To kogo mamy w naszej gminie ?

 5. Obserwator pisze:

  Ty też kiedyś będziesz moherowcem. A może już nim jesteś ?

  1
  4
 6. Mieszkanka pisze:

  Rędziny to teraz miejscowość pełna wysp… bezpieczeństwo pieszych może wzrosło… niestety komfort jazdy o wiele się obniżył, a piesi i tak “łażą” jak im się podoba…. szczególnie gratuluję zabalustradowania dojazdu do żabki, najważniejsze bezpieczeństwo tych pkt % 🙂

  9
  2
 7. mieszkaniec Rędzin pisze:

  A którzy tacy mądrzy ci policjanci, bo ja jeszcze takich nie widziałem. Nawet z naszej gminy to same skurczybyki patrzą żeby biednego ukarać. Niech zaczną od siebie. Nie mogę na nich patrzec.

  10
  1
  • hałabała pisze:

   A którzy są z naszej gminy? Jak takie skurczybyki to po robocie bez immunitetu doświadczyli już “sąsiedzkiej uprzejmości” ?

   6
   1
 8. Marek pisze:

  Idiotyczne pomysły rudego!!!

  11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *