bezchmurnie
piątek
Reklama
Jest drożej za śmieci!
03 marca 2023 r. | 13:19
8

1 stycznia weszła nowa stawka opłat za śmieci. Za śmieci segregowane mieszkańcy płacą 35 zł, a za śmieci niesegregowane 70 zł. 

Przypominam, że na listopadowej sesji za podwyżką na wniosek wójta zagłosowali: Agnieszka Bajor, Jolanta Bloma, Karolina Matula, Sabina Pożarlik, Mateusz Kurkowski, Szymon Wiśniewski, Piotr Kurowski, Lidia Wychowaniec i Eryk Łęgowik.

Jest to obecnie jedna z najwyższych opłat za śmieci w powiecie częstochowskim.

Informację o śmieciach publikuję na prośbę osób, których nowa wysokość opłat bardzo zaskoczyła.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Jest drożej za śmieci!”

 1. Siara Siarzewski pisze:

  Mają rozmach…

  15
 2. Pismak pisze:

  Radni NIEPORADNI i wójt który potrafi wszystko ….więcej nie powiem….😎…znów zaskoczyli mieszkańców gminy tak jak zima drogowców 🤣🤣🤣

  14
  1
 3. mieszkaniec pisze:

  W końcu należy się zjednoczyć i czas najwyższy ich odwołac. to co oni wyprawiają i jak się mszczą na biednych wyborcach jest niewyobrażalne. Nigdzie w żadnej gminie nie ma tak wysokich opłat za wywóz śmieci. nawet w Częstochowie radni pozostawili 29 zł. Militowski w czasie spotkań przed wyborami obiecywał, że faktycznie u nas opłata jest wysoka, ale na pewno nie będzie zmieniana. Przecież oni puszczą nas w skarpetkach, bo będą tak głupio rządzić jeszcze ponad rok. Dość mieli przedłużoną kadencję na 5 lat to jeszcze PIS im przedłużył o pół roku. Ryży rozdaje nasze pieniądze urzędniczkom, a nas tylko doi. Zobaczycie jak dostaniecie nakazy na podatki one tez słono wzrosły. Takie wynagrodzenia jak w naszej gminie to nie mają żadne gminy. Sekretarz najwięcej, skarbnik najwięcej paniusie nie mieszkają w naszej gminie przyszły po kochane pieniądze.

  13
 4. Agusia pisze:

  Grunt, że wójt ma przyznaną przez rade kosmiczną pensje, a radni tłuste, wypasione diety !!!
  PUK PUK Czy tak miało wyglądać to wyimaginowane “lepsze jutro”, rzekomo dla wszystkich mieszkańców – PUK PUK ?Jeszcze nigdy w historii ta gmina nie była zadłużona na ponad 8 milionów. Poprzednik pozostawił po sobie ponad 7 milionów nadwyżki. Jeszcze nigdy w historii ta gmina nie miała tak merytorycznie słabiutkiego wójta i radnych. Jeszcze nigdy w historii gminy Wojewoda nie unieważnił tylu uchwał rady gminy. Jeszcze nigdy w historii w gminie nie wydano na nagrody, premie, tyle kasy z budżetu dla urzędników i pracowników podległych wójtowi, ( grubo ponad 800 tysięcy, dokładne szacunki będą znane po zmianie wójta ).Jeszcze nigdy w historii gminy, nie było skandali obyczajowych (patrz bójka urzędniczek na dolnym holu). I tak można w nieskończoność mnożyć…….jeszcze nigdy , jeszcze nigdy, jeszcze nigdy…

  14
  • mieszkaniec pisze:

   “a radni tłuste, wypasione diety” – kretyn1e ile oni mają 1200 czy 1500 ? co za to kupisz? gorzołe faje i abonament na netfliksa? stary rower od sąsiada? trza sie było uczyć a nie skomleć teraz jak kredyciorz albo inny użytkownik wielkopowierzchniowych sklepów dla biedoty

   2
   5
   • Jolka z hurtowni piwa. pisze:

    “trzeba było się uczyć” .Padłam.
    mieszaniec, chłoptasiu w krótkich gaciach ! , jakiego typu szkoły wy ukończyliście skoro Wojewoda co rusz unieważnia wam uchwały. Jakie są to szkoły skoro Prezes RIO opisał fatalne “zarządzanie gminą”. Okłamaliście ludzi przed wyborami aby usadowić tłuste zady z rodzinką na gminnym garnuszku. Robicie eksperymenty na ludziach traktując ich opłatami za śmieci i podatki. Takie teksty kieruj do swojej koleżanki Sabinki, która bodajże jest posiadaczką zasadniczej szkoły zawodowej (lub podstawowej) i piastuje funkcję najważniejszej Komisji w gminie – Komisji Finansów. Uczciwi ludzie maja podobne kwoty emerytur i rent po wieloletniej ciężkiej pracy zawodowej i nie pierdzieli w taboret jak ty.

    • mieszkaniec pisze:

     Moja śp babka chyba ze 3 klasy miala, ale takie keidyś były czasy jełopko. Nie przeszkadzało jej to w byciu dobrym, pracowitym i uczciwym człowiekiem. A ty masz ten ekonomik czy technikum rolnicze, niby potrafisz pisać, ale to wszystko tak na niby, bo nie do końca już rozumiesz co czytasz, chyba że jest to program tv, wiecznie narzekasz i w uszczanych pantalonach paradujesz po wsi. Trzeba się było zatem uczyć, to byś dziś nie musiała skomleć na forum.

     • hałabała pisze:

      mieszkańcu, jak wszystkim wiadomo, twoja babka była niepiśmienna, u reinta “podpisywała” się krzyżami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *