bezchmurnie
14°
14°
piątek
Reklama
Informacja o kosztach tzw. mijanek w Koninie, to dla Wójta “tajemnica przedsiębiorstwa”
18 grudnia 2019 r. | 17:53
9

W związku ze zmarnowaniem co najmniej kilkunastu tysięcy złotych na "mijanki w Koninie", na początku grudnia zwróciłem się do gminy z wnioskiem o przesłanie wszystkich faktur i umów dotyczących kosztów projektu, zakupu znaków drogowych, wszelkich materiałów, montażu i demontażu tzw. mijanek, które były wykorzystane do postawienia i demontażu mijanek na ulicy Szkolnej w Koninie.

Wiecie, co mi Wójt odpisał? Wójt twierdzi, że zapytałem o informacje obejmujące "tajemnicę przedsiębiorstwa", jak również moje pytanie obejmuje zbyt duży zakres informacji, co wymaga dużego nakładu pracy.

Skoro gmina "wyrzuciła w błoto" kilkanaście tysięcy złotych, to wójt powinien z własnej kieszeni ponieść konsekwencje swoich złych decyzji. Teraz zasłania się "tajemnicą przedsiębiorstwa" i tym, że udostępnienie tych informacji, to dla jego pracowników zbyt dużo pracy.

Wiecie co. Jeżeli nie otrzymam wnioskowanych informacji (wyznaczył mi termin do 15 stycznia 2020 roku), z miłą chęcią powalczę o nie z Wójtem przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Częstochowie lub w Sądzie. Panie Militowski, zaryzykuje Pan?

Poniżej odpowiedź na mój wniosek.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Informacja o kosztach tzw. mijanek w Koninie, to dla Wójta “tajemnica przedsiębiorstwa””

 1. Patryk pisze:

  Ale się narobiło !
  Teraz wójtowi potrącą z pensji….?

  4
  5
 2. K87 pisze:

  Kilkanaście tysięcy? Raczej kilkadziesiąt. Zamiast na dzieciaki to daje na taki badziew.

  14
  1
  • Z Osiedla pisze:

   Mieszkańcy gminy muszą się jeszcze dowiedzieć ile wydano publicznych pieniędzy na zakup wszystkich nowych znaków drogowych w całej gminie i “leżących policjantów”. Oczywiście nie zapominając o konińskich mijankach.
   Zasłanianie się rożnego rodzaju tajemnicami nic tu nie da.Po prostu odwlecze sprawę o kilka tygodni.

 3. strażak pisze:

  Panie Wójcie !
  Kiedy wreszcie będzie położona nowa nakładka asfaltowa na ulicy Szkolnej ?
  Przecież po tych dziurach i kotłach nie da się normalnie jeździć.
  Ani pobocza,ani chodnika….

 4. Mikołaj pisze:

  Pardon, ale treść pisma nie zgadza się z treścią artykułu, nie wspominając o tytule…
  Może pan redaktor przeczyta odpowiedź ze zrozumieniem i poprawi to, co napisał?

  4
  6
  • gość pisze:

   W ubiegłym wieku liczyli na liczydłach, pisali ołówkiem kopiowym i dali radę!. Obecnie klikają i komputery za nich obliczają i jeszcze problemy stwarzają!. Podpisał wójt z tytułem mgr inż. (na jakiej uczelni studiował?).
   Gra na zwłokę teraz mają zamiar “poprawiać kwity?” Mają gotowce tzw paragrafy – kopiuj i wklej.
   Tak postępuje się wobec własnych wyborców? – podatników?.
   Jestem dumna, że Redakcja ujawnia takie patologie w małych wiejskich środowiskach.

   7
   3
  • Miła pisze:

   Mikołaj daj spokój wszystko się wydało…..
   A czy to prawda że rudy genetycznie ma nieprawidłową osobowość jak jego dziadek?

   4
   1
 5. Kuba pisze:

  Panie redaktorze Gasiorski po co straszyć i pisac pod publikę może wystarczy poczekać na odpowiedź.

  4
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *