zachmurzenie duże
piątek
Reklama
“I co mi zrobisz? Jestem Wójtem!”
03 listopada 2020 r. | 11:53
37

"I co mi zrobisz? Jestem Wójtem!" - ten cytat idealnie pasuje do sytuacji w gminie Rędziny. Wójt Paweł Militowski nie udostępnia informacji publicznej dotyczącej kancelarii prawnej Woźniak i Wspólnicy sp.k z Krakowa, która dla gminy wykonuje szereg usług. Kancelaria mogła za nie porać nawet kilkaset tysięcy złotych.

Co teraz? Wójt stwierdził, że udostępnienie dziesięciu faktur tej kancelarii za 2017 rok to tajemnica przedsiębiorstwa. Sprawa trafiła ponownie do SKO w Częstochowie, mimo iż SKO wcześniej stwierdziło, że wójt powinien te faktury udostępnić!

Gdyby za tego rodzaju oszukiwanie groziła odpowiedzialność karna lub finansowa, odpowiedź z urzędu byłaby w przeciągu 14 dni. A tak...co mi zrobisz? Jestem wójtem!

Kiedy radni zainteresują się tym tematem?

PAWEŁ GĄSIORSKI37 odpowiedzi na ““I co mi zrobisz? Jestem Wójtem!””

 1. Zniesmaczony pisze:

  Za takie działanie wójt powinien ponieść odpowiedzialność karną.
  I finansową!
  Wtedy odechciałoby Mu się zabawiać w kotka i myszkę ….
  To nie ulega wątpliwości.

  38
 2. bareja pisze:

  Poczynania naszego wójta nadają się na scenariusz kontynuacji kultowej komedii “Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”.

  31
  1
 3. Cwaniak z Koscielca pisze:

  Ludzie opamiętajcie się!!!!!!!!
  Z tej maki chleba już nie będzie!!!!!
  Brać się za referendum lub taczkę bo będzie tylko gorzej!!!!!!!
  Przecież widzicie co wyprawia i jak was traktuje!!!!!!!

  28
 4. Rekord pisze:

  gdyby nie pandemia to już dawno było by referendum !!!!!!!

  36
  2
 5. zabawny pisze:

  Obiecał zrobić z gminy Amerykę, lecz się poślizgnął i zrobił Afrykę 🙂

  28
 6. sołtys pisze:

  Kiedy Rudniki w końcu doczekają się obiecanego dość dawno remontu stawu ?

  27
 7. kibic pisze:

  Kiedy w końcu ruszy budowa boiska dla Unii ?

  22
  1
 8. kierowca pisze:

  Kiedy poswstaną nowe alternatywne drogi, o których wójt tak głośno krzyczał ?

  19
  • Ratownik WOPR pisze:

   Nieprędko. Gmina zasłużona po uszy. Winnych nie ma.Samopoczucie dobre
   Pyrzowickie hotele z jakuzzy niedługo pójdą w ruch. I znowu będzie jak dawniej
   Ech życie jest takie piękne a ludzie tacy głupi…… ?

   22
  • Nela pisze:

   Nie mamy co liczyć na poprawę życia w gminie…Smutne jest, że daliśmy się nabrać człowiekowi, który obiecał podnieść gmine z kolan, a stan rzeczy na dzień dzisiejszy jest taki, że gmina popada w coraz większą ruinę.

   22
 9. emanuela pisze:

  A co z cieżarówkami cemexu demolującymi Kielecką i Wapienną? Przekraczają prędkość, są brudne, paki niezasłonięte, kamienie wylatują na drogę, zasyfiają całą okolicę, kurzą na posesje, ludziom pękają ściany, brudzą podwórka i elewacje domów, chlapią na przechodniów !! Była już jedna blokada drogi, było zebranie na środku ulicy Wapiennej, milicja i gmina nic z tym nie robią ! Dlaczego? Czy ktoś dostaje za to pieniądze w kieszeń, że temat jest stale uciszany ??? Dlaczego wójt się tym nie zajmie? Gdzie jest dzielnicowy Oberski? Dlaczego na to pozwala aby przepisy były łamane? Dlaczego ludzie się w końcu nie postawią ??

  21
  1
  • Izba Lordów pisze:

   A co ma wójt do drogi powiatowej. Weź przestań. Przecież nawet nie mógł wybudować kanalizacji w tej drodze.
   Pytać trzeba radnego powiatu dyrektora szkoły konińskiej. On ma niezbędną wiedzę!!!

   22
   • rozbawiony pisze:

    panie wójcie od kiedy wapienna jest drogo powiatowa ?

    19
    • lady Diana pisze:

     Wydaje mi się, że były obecny radny powiatowy z Rudnik, ma większe doświadczenie samorządowe od obecnie nam jaśnie panującego wójta “wycieczkowicza” i lepiej sprawdziłby się na tym stanowisku. Cóż szkoda, że aby to sprawdzić trzeba poczekać aż 3 lata …

     10
     9
     • Książę Karol pisze:

      Pan radny powiatowy nie sprawdził się jako radny gminy tym bardziej powiatowy. !!!
      Obaj z wójtem dopuścili do tego że w drodze powiatowej tej nowo zbudowanej nie ma kanalizacji. !!!!!!
      Przypomnę że jeśli wójt chciałby budowy kanalizacji w Koninie
      to ta droga powinna biegnąc główna jej nitka.!!
      Co wy ludzie chcecie wybrać powiatowego na wójta. To tak opisowo biorąc , chcecie z deszczu pod rynnę.!!!!!

      18
     • Wiesia pisze:

      Czy przypadkiem ten radny nie siedział na ławie oskarżonych w sądzie karnym za fałszowanie papierów kolegów druchow?

      19
      1
     • lady Diana pisze:

      Skoro nie on to kogo proponujesz ? Obecny wójt już się i zapomniał, że przede wszystkim powinien dbać o mieszkańców. Szkoda, że trzeba czekać 3 lata na jakąkolwiek zmianę. Do tego czasu kto wie jakie hocki klocki wyjdą…

      18
     • Książę Karol pisze:

      Diano rozejrzyjcie się dokoła wśród swoich sąsiadów, nie wierze ze w blisko 10 tysięcznej gminie nie ma ludzi dobrych, prawych i wartościowych. Ludzi z wszelkimi cechami uczciwości nadających się do służenia obywatelom!
      Nie wybierajcie niedouczonych cwaniaczkow którzy będą wam obiecywać złote góry. Już to PRZERABIAMY od bardzo wielu lat.
      A kandydatura powiatowego byłaby ogromna porażka dla wszystkich. Może jakaś babeczka weźmie lejce w swoje dłonie i wyprowadzi gminę na prosta.
      Nie wolno czekać do wyborów bo tam znowu zgłoszą się pacjenci zainteresowani poprawa kondycji finansowej. Swojej kondycji. Tu jest potrzebna rewolucja. Odtluscic gminę z nadmiaru urzednikow. Pozbyć się tych co znaleźli się tam przypadkiem
      Niestety to jedyna droga do naprawy gminy.
      Rozliczyć dotychczasowe władze łacznie z radnymi. I rzecz najważniejsza radni to podstawa powodzenia i sukcesów gminy. Nie mogą być pokroju obecnych!!!!
      Rozejrzyjcie sie wśród przyjaciół znajomych. Nie wybierajcie też takich ci ich rodziny pracują w gminie bo taki wybór sensu mieć nie będzie!!!!!

      15
 10. pracownik pisze:

  pracuje w ug, lecz nie jestem w temacie bójki dwóch kobiet na parterze, ktoś mnie uświadomi ??

  5
  12
 11. mieszkaniec pisze:

  Wójt nie chce udostępnić informacji, więc można wnioskować, że kwota może powalić mieszkańców z kolan.
  Panie wójcie ile Pan wydał na ta kancelarie ? 500 tys ?? 1 mln ?? 2 mln ??!!!

  27
 12. kierownik W. pisze:

  Panie Wójcie dlaczego budżet GZK jest obciążony utrzymaniem AŻ trzech kierowników? Nie wystarczy jeden ??? !!!

  22
 13. była pracownica pisze:

  Smutna prawdą jest, że na czele urzędu nie stoi wójt tylko jego dwie przyjaciółeczki. jedna wśród pracowników otrzymała ksywkę “Królowa Matka”. Wójt od dawna nie nosi spodni. Tylko dlaczego tak jest ?

  26
 14. wyborca pisze:

  Panie Wójcie dlaczego nie spełnia Pan obietnic wyborczych ? co Pana przed tym powstrzymuje ?

  16
 15. zdziwiona pisze:

  Dziwi mnie fakt, żę obecna Pani Sekretarz tak szybko wspieła się po szczeblach kariery w urzędzie, od zwykłego pracownika poprzez kierownika referatu a teraz sekretarza, może niebawem zastępcę wójta… Czy to nie wygląda dziwnie ? Czy Pani sekretarz ukrywa jakieś tajemnice? Czy może rzeczywiście jest tak dobrym pracownikiem ?

  23
  • Cecylia pisze:

   Sekretarz to najohydniejszy pracownik urzędu typowa karierowiczka, pieniądz przyćmił jej rozum. Ta wstrętna baba co najwyżej może być sprzataczką i to nie w naszym urzędzie. Nie potrafi uszanować nawet swoich współpracowników, którzy przepracowali już dużo lat i ze swoim dośiwadczeniem zawodowym i kulturą osobistą po prostu ją przerastają. Dlatego ich gnębi. Niech ta baba uczy się od innych inteligentnych, kompetentych pracowników. Ona żeby osiągnąć wybrany swój cel zrobi wszystko należy sie jej pozbyć. Wtedy, gdy pisała nieprawdę należało ją podać do prokuratury niech poniesie odpowiedzialność karną i zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych.

   20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *