pochmurnie
16°
14°
wtorek
Reklama
fot. GZK/UG Rędziny
GZK Rędziny zwiększa częstotliwość kursów
04 czerwca 2020 r. | 12:54
16

Urząd Gminy Rędziny poinformował, że od poniedziałku 1 czerwca zmieniony został rozkład jazdy, uzupełniony o dodatkowe kursy. Nowy rozkład jazdy zostanie zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na przystankach autobusowych.

Dodatkowo, uruchomiona została obsługa pasażerów na przystanku CZĘSTOCHOWA-OGRODOWA (obok katedry).

Przystanek CZĘSTOCHOWA-NADRZECZNA do czasu zakończenia prac remontowych wokół Starego Rynku, pozostaje bez zmian.

Informuje się ponadto, iż w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, autobusy Gminnego Zakładu Komunikacyjnego poddawane są regularnie dezynfekcji specjalistycznymi środkami chemicznymi. /UG/16 odpowiedzi na “GZK Rędziny zwiększa częstotliwość kursów”

 1. PR110 pisze:

  Wieczorem w niedzielę i swieta można za małe pieniadze jechać z Czestochowy do Marianki przez Konin i Latosòwke. Również nadal dasie skasować/kupić paragonobilet w jednym autobusie i jechać innym autobusem po przesiadce, mimo że w regulaminie stoi że bilet zakupiony w jednym pojeździe nie jest już ważny w drugim….Jeśli ktoś w normalnym trybie bez gwiazdek w rozkładzie jedzie z Rudnik do Częstochowy i wysiadł na chwile na zdrowaśke do kościoła w Rędzinach dostałby ‘mandat’ zwany opłatą dodatkową. Ponadto jeśli dasie sprzedawać bilety miesięczne wg kilometròw to przy kasach fiskalnych w autobusach dasie również sprzedawać bilety jednorazowe wg kilometròw czyli im mniej przystanków tym niższa cena. Tylko że Rędziny to dziwoląg komunikacyjny i raz jest ‘komunikacją miejską'(gminną), a raz zwykłym regularnym przewozem osób PKS Rędziny.

  4
  9
 2. Olabeta pisze:

  Ciągle brakuje ostatniego autobusu do Konina. Po 2 zmianie nie ma możliwości zdążenia na ten wczesniejszy. Nie wszyscy pracują w centrum Częstochowy. Z innych dzielnic nie ma dojazdu

  9
  3
 3. Kasia pisze:

  Ciągle brakuje ostatniego autobusu do Konina. Po 2 zmianie nie ma możliwości zdążenia na ten wczesniejszy. Nie wszyscy pracują w centrum Częstochowy. Z innych dzielnic nie ma dojazdu

  7
  3
  • PR110 pisze:

   O 22.45 odjeżdża pociąg z dworca Częstochowa i po 9 min melduje się w Rudnikach.

   3
   7
   • Przywodca stada pisze:

    Do PR110
    Ty niedorozwiniety jesteś, czy bezczelny?!

    7
    3
    • PR110 pisze:

     Bardziej bezczelnie będzie tak : Idź kobieto pieszo.

     1
     6
    • Marek pisze:

     PR110
     Ludzie placa ciężkie pieniądze na podatek. GZK dofinansowuje gmina z podatków, a ty każesz ludziom pociągiem wracać do domu po pracy z drugiej zmiany. Leczysz się powoli?

     4
     3
     • PR110 pisze:

      Ostatni autobus odjeżdża o 22.40 (Rk) czyli 5 min wcześniej niż pociąg 🙂 Konin aż tak daleko od Rudnik nie leży… Lepiej się przyzwyczajać do chodzenia pieszo bo z powodu znacznego ubytku pasażerów i postępującego niżu demograficznego z roku na rok kursów może być coraz mniej.Z racji dużego zagęszczenia ludności i bliskości miasta (krótki czas przejazdu) GZK i tak dość dobrze sobie radzi. Nigdzie nie dotuje się w 100% niemal całkowicie pustych przebiegów. Niektórzy ratują się “bezpłatną” komunikacją żeby drastycznie nie ciąć rozkładów. Bez pasażerów GZK podzieli los PKS czyli systematyczne zwijanie kursów i w ostateczności możliwa upadłość.

      2
      4
     • Gdy wojpoprzedni szefowie gminy oraz merytoryczny Dziadek do orzechów pisze:

      Poprzedni szef gminy oraz merytoryczny kierownik GZK nie mieli takich problemów i nie musieli zastanawiać sie nad zwijaniem kursów..Wiesz dlaczego?
      Bo, to byli bardzo dobrze przygotowani do fachu ludzie , a nie amatorzy którzy przyucząja się do tej pory do funkcji. Kumasz chache ?

      5
      2
     • katotaliban pisze:

      Jarosław Polske Zbaw. Kiedyś to było… emeryci na emeryturę.

      1
      3
     • Roznosiciel ulotek pisze:

      Katotaliban!
      Co to za nick!
      Osobowość nieprawidłowa.!
      Silnie zaburzona!
      Do psychiatry!!!!

      2
      2
 4. Z Osiedla pisze:

  Katotaliban
  Gdyby nie Jarosław Polske Zbaw twoja mama nie bralaby na ciebie 500+?

  2
  2
 5. PR110 pisze:

  Żeby dać, trzeba najpierw zabrać, głównie tym którzy mają większe dzieci albo mają tylko kota. Bardzo chętnie byśmy popływali promem – zardzewiałą “stępką” ze Stoczni Szczecińskiej, pojechali gdziekolwiek pociągiem (nietowarowym) z dworca w Kłobucku albo “przywróconymi PKS-ami” z “5piątki” Kaczafiego.

  1
  3
  • Jarosław Jarosław Jarosław pisze:

   Ty PR110 musisz być starym zatwardziałym komuchem.
   A może emeryturę też Ci zabrali, stąd ten skowyt?

   3
   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *