zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
Gmina sięgnie do waszych portfeli. Szykuje się podwyżka podatków
26 października 2022 r. | 12:29
19

W piątek 28 października w Centrum Usług Społecznościowych w Rędzinach odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych i Samorządu Rady Gminy Rędziny, Komisji Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Gminy Rędziny, podczas której rada będzie dyskutować nad nową wysokością podatków.

Początek o godz. 15:30.

porządek obrad:
Przedstawienie propozycji stawek podatku od środków transportu na 2023 rok.
Przedstawienie propozycji stawek podatku rolnego na 2023 rok.
Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości na 2023 rok.
Sprawy różne.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Gmina sięgnie do waszych portfeli. Szykuje się podwyżka podatków”

 1. mieszkaniec pisze:

  Proponuję zorganizować zebranie mieszkańców w sprawie obnizenia o połowę pensji urzędników, a osoby spoza naszej gminy postuluję o obniżenie pensji do 25% obecnego uposażenia. Oszczędności pokryją koszt dodatkowych podatków, bo tutaj mamy bezrobotnych i ludzi zarabiających po 2500. Oni nie będą łożyć na pensję takiej np pani skarbnik, ludzi na to nie stać !!!
  Co na to radna Lidia ?

  22
  1
  • ... pisze:

   albo jesteś debilem albo podjudzaczem

   3
   12
   • hałabała pisze:

    Jak smakują ciasteczka na koszt podatnika “kruszynko”?

    12
    • .. pisze:

     Trzeba się było uczyć to byś się dowiedział.

     12
     • Marian Koniuszko pisze:

      O! widzę sami gminni “intelektualiści” na tym forum.
      Przypominam, że na terenie gminy mieszkają sędziowie, adwokaci, radcy prawni. Osoby o ugruntowanej pozycji i dokonaniach zawodowych.
      Jednak najbardziej nadęte ego mają zwykłe popierdółki, po zaocznych studiach na Rząsawach, miłujący żyć na koszt innych.

      14
     • hałabała pisze:

      Właśnie w tym sęk, że się uczyłem dłużej niż ty, i dlatego stać mnie na własne, nie muszę pasożytować na ludziach niczym gnida na psiej d*pie. Uczona .. hehe … zapewne po gastronomiku i dwa fakultety z hotelarstwa .. hehehe … 😀

      2
      3
     • Marian Koniuszko pisze:

      hałabało, moja uwaga nie dotyczyła Ciebie, lecz tego anonimowego popychla ryżego.

     • hałabała pisze:

      Marianie nie pisałem Tobie tylko tej tłustej paniusi z zarośniętymi pachami (być może z gminy) z osobowościa borderline, która tak tutaj pyskuje. Pokój bracie 😉 A jej życzę porządnego bolcowania, nawet chwilowe podłączenie do mózgu potrafi zdziałać cuda.

 2. Gminni Wyborcy pisze:

  Na te trudne czasy potrzeba niestety sięgać nie do portfela podatników, ale dokonać niezbędnych cięć w JST oraz podległych podmiotach :
  zredukować część zbędnych stanowisk w gminie
  zlikwidować zbędne referaty oraz stanowiska kierownicze tych referatów (utworzone przez obecnego wójta)
  obniżyć pensje wójtowi i radzie gminy
  stanowisko Dyrektor GOK-u zredukować do stanowiska Kierownika, z jednoczesnym obniżeniem pensji o 1/3.
  zredukować pensje Kierowników ZGMiK oraz GZK do przyzwoitego minimum. Skandalem jest fakt, iż te osoby zarabiają ponad 100 tysięcy rocznie !
  zlikwidować etat Zastępcy Kierownika GZK
  odroczyć (a najlepiej zrezygnować) budowę boiska dla Unii Rędziny oraz innych mniej ważnych inwestycji

  Widzicie Szanowni Państwo, że nie potrzeba drenować naszych kieszeni, wystarczy odpowiednio zareagować i dostosować pensje urzędników do obecnych arcytrudnych czasów. Czasy bardzo trudne, a państwu z gminy żyje się coraz lepiej. Czy tak ma to wyglądać Szanowni Podatnicy, że tylko na nagrody i premie dla współpracowników, wójt lekką ręką wydał z naszych podatków ponad 800 tysięcy złotych ?
  Poszukajmy Szanowni Wyborcy, gdzie jeszcze możemy zaoszczędzić na etatach urzędników oraz innych pracownikach gminy. Nie pozwólmy aby wójt oraz rada gminy traktowała nas jak “dojne krowy”, a sami nie szczędzą sobie pieniędzy na funkcjonowanie !!!

  Nowy kandydat na wójta. jeśli chce otrzymać rekomendacje Wyborców, musi złożyć deklarację . iż po wyborze szybciutko upora się z opisanymi propozycjami.

  20
  1
 3. mieszkaniec pisze:

  Popieram to co jest napisane wyżej, ale musimy się też zastanowić, czy nie lepiej zorganizować referendum i odwołać tych pazernych radnych i wójta? Radni ciągle występują przeciw wyborcom, a powinni ich reprezentować i dbać o ich interesy. Takiego wójta i takiej rady w Rędzinach nigdy nie było. Ja jestem gotowy pomóc temu, kto zacznie organizować referendum osobiście będę zbierać podpisy. Należy zawiązać komitet referendalny i zglosić do komisarza wyborczego.
  Tylko tak możemy się uwolnić od tych nieudaczników pragnącch ciągle naszych pieniędzy. Dość już tego bezprawia i rozdawnictwa naszych pieniędzy z podatków.

  10
 4. Obserwator pisze:

  Jasne oszczędzać trzeba, ale ja wiem, czy te zarobki są takie wielkie?
  100000 na 12 miesięcy to ok 8300 miesięcznie brutto to na rękę ok 5500.
  Pensja niezła ale proszę być uczciwym w końcu mówmy o dyrektorze, czy kierowniku GZK. To odpowiedzialne funkcje. Ile mają zarabiać osoby zarządzające takimi instytucjami?
  Godzina pracy koparkowego 120 (bez rachunku) razy 8 godzin, to dniówka – 960, razy 5 dni – 4800 tygodniowo…

  3
  12
  • ... pisze:

   Wreszcie rozsądny głos…
   Bo te typu “bizancium” są strasznie żałosne.

   1
   12
  • mieszkaniec pisze:

   Koparkowego? Minus paliwo, minus zus, zdrowotne, minus koszty utrzymania sprzętu, minus dojazd, i myślisz że ma obłożenie 100% w tygodniu ??. ILE TAK REALNIE ZOSTANIE KOPARKOWEMU I DLACZEGO PODPUSZCZASZ LUDZI ?? A takie kierowniki to czasami zwykłe pierdistołki, nie mówie o gzk bo nie znam chłopa.

   11
   • Obserwator pisze:

    Nie podpuszczam. Mysle. 120 to cena bez podatku jak chcesz fv to cena za godzine jest wyzsza o tenze podatek. Nie zazdroszcze nikomu kto zarabia wiecej. Pokazuje tylko ze pensja na poziomie ok 5500 mies. na kierowniczym stanowisku nie jest niczym wielkim .
    I tak maja oblozenie podzwon i umow sie na robote to zobaczysz ile bedziesz czekal w kolejce. iasz racje koszty utrzymania sprzetu, paliwo jest po stronie wlasciciela ale przy 20 miesiecznie to ile tych kosztow ? Bo argument ze trzeba dochechac jest beznadziejny, kierownik GOK, skarbnik czy lazdy inny tez dojezdza do pracy i jak nke ma auta sluzbowego to nilt mu za to nie doplacac do pensji.

    12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *