zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Gmina Rędziny przegrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym!
24 grudnia 2021 r. | 12:05
3

Gmina Rędziny kolejny raz przegrała w Sądzie. Tym razem z Wojewodą Śląskim w sprawie ze skargi kasacyjnej Wojewody Śląskiego od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 6 listopada 2020 r., sygn. akt III SA/Gl 340/20 w sprawie ze skargi Wojewody Śląskiego na uchwałę Gminy Rędziny z dnia 27 marca 2018 r. nr 15/LI/2018 w przedmiocie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym.

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok WSA w Gliwicach w całości, stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały w części obejmującej § 2, § 3, § 5, § 6 ust. 1 i ust. 6, § 8 ust. 2, § 11 ust. 2 oraz zasądził od Gminy Rędziny na rzecz Wojewody Śląskiego 360 zł tytułem kosztów postępowania sądowego.

A gmina za obsługę prawną płaci miesięcznie kilkanaście tysięcy złotych...

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Gmina Rędziny przegrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym!”

 1. Agusia pisze:

  Grunt , że dietki dla radnych zostały podniesione do słusznej kwoty oraz uposażenie dla wójta do galaktycznej kwoty, reszta to jakieś mało istotne kwestie.

  15
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Czy państwu radnym smakuje kolacja wigilijna, po dobrze spełnionym obowiązku podwyższenia sobie diety, bez konsultacji z podatnikami .?
   Smakuje?
   Uważajcie tylko, żeby nie zakrztusić się ością z karpia.
   A , Wam Drodzy Mieszkańcy dobrze się żyje, wystarcza Wam na jedzenie, opłaty, leki, opał. Wystarcza Wam na godne życie?

   14
 2. Wujek radnego pisze:

  Emerytom i rencistom podwyższenie przez radnych diety o kwotę bliską 400 złotych wcale nie przeszkadza, gdyż ich świadczenia wzrastają podobnie co roku. !
  I są w lepszej sytuacji niż radni, bo otrzymują 13 i 14 emeryturę, a radni NIE!
  Proszę nie zazdrościć tych paru groszy radnym. Zobaczcie, ile co kosztuje w sklepie.!
  A , radni mają na głowie cała gminę i o mieszkańców muszą zadbać. To jedna z najlepszych rad gminy, jaka się tej gminie trafiła. Wszyscy są należycie wykształcenia. Znają, się praktycznie na, wszystkim. Dlatego ludziom żyje się bardzo dobrze w gminie. !

  1
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *