bezchmurnie
wtorek
Reklama
Gmina Rędziny ma dwóch sekretarzy?
09 czerwca 2020 r. | 12:37
42

To ciekawostka. Dziś, tj. 9 czerwca Urząd Gminy Rędziny opublikował upoważnienie dla Agnieszki Olszewskiej - nowego sekretarza gminy - do prowadzenia spraw w imieniu Wójta Gminy Rędziny.

Do dziś, przynajmniej nie ma żadnych oficjalnych informacji, sekretarzem gminy Rędziny była Agnieszka Rydecka, która przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.

Oprócz opublikowanego dziś zarządzenia, nie ma żadnej innej informacji o powołaniu Olszewskiej na stanowisko sekretarza.

Kolejna ciekawostka to fakt, że kilka dni temu zwróciłem się w tej sprawie do urzędu z wnioskiem o wyjaśnienia, gdyż Agnieszka Olszewska zaczęła przesyłać do mnie pisma jako sekretarz gminy. Dzisiejsze zarządzenie opublikowane z datą wstecz jest zapewne efektem mojego wniosku.

Poniżej zarządzenie w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI42 odpowiedzi na “Gmina Rędziny ma dwóch sekretarzy?”

 1. Z Osiedla pisze:

  Już niedługo…. Jeszcze trochę wytrzymamy… ?

  25
  1
 2. Patryk pisze:

  Wójt ma za dużo spraw na głowie i zapomniał pewnie poinformować o zmianie na stanowisku Sekretarza….

  20
  1
 3. Z Redzin pisze:

  Do waszych wiadomości nie ma dwóch sekretarzy. Wójt leży w szpitalu po operacji. Pani Rydecka chora więc trzeba było powołać kogoś w zastępstwie wójta.

  2
  17
  • Koniniok pisze:

   Skąd masz tak dokładne wiadomości. ?Pracujesz w gminie ?. To się podpisz jak człowiek!

   17
  • Siostra Basen pisze:

   Uważam , że należy poddać urzędników badaniom przez lekarza medycyny pracy. Może się okazać , że mogą być niezdolni do pracy na zajmowanym stanowisku. Absencje chorobowe powodują obciążenie budżetu. Jest problem potem z zastepstwem. Wkrada się chaos i zamęt.
   Aktualnie ,kto rządzi ta gnina, bo się już pogubiłam.

   16
  • Redziny pisze:

   Człowiek zapisał się do tej grupy żeby wiedzieć co się dzieje w naszej gminie. A jak napisze tylko coś od siebie to od razu fala nienawiści ataki. Widzę że nie warto podejmować jakiekolwiek dyskusji na forum bo sami jadowici ludzie ??. Miłego dnia.

   2
   13
  • Przemądrzołek pisze:

   Do “Z Rędzin”
   Przeanalizuj treść Zarządzenia wójta. W tytule przywołana jest Pani Agnieszka O, jako Sekretarz Gminy.Właściwym sekretarzem przecież jest, przebywająca na zwolnieniu lekarskim, Pani Agnieszka R. – więc jak należy rozumieć to zarządzenie? Wynika z tego wszystkiego, że w gminie faktycznie urzęduje teraz 2 Sekretarzy.
   Czy, jest ktoś w stanie ZAPANOWAĆ nad tą gminą????????????????????

   15
 4. troskliwa mama pisze:

  No już, przestań się mazać i ………………. wracaj szybko na forum.Już będzie wszystko OK.:P

  11
  • Krzysztof pisze:

   Zgadzam się w zarządzeniu winno być ” pełniąca obowiązki ” a upoważniam Panią Agnieszka O, Sekretarza Gminy do …..
   W urzędzie jest tylu kierowników , urzędników upoważnionych do wszystkiego ,że nie było potrzeby powoływać drugiego sekretarza !!!
   Zastanawiam się z drugiej strony czy Pani Agnieszka R. dyrektor szkoły mogła zostać sekretarzem Gminy ???
   Na podstawie jakich przepisów wójt powołał na sekretarza Gminy dyrektora ZSP nr 1 w Rędzinach ???

   12
 5. Mirusia pisze:

  Czy doświadczenie tej osoby w samorządzie (nie w oświacie) i stosowne do funkcji wykształcenie, było brane pod uwagę w trakcie konkursu.?
  Czy takie same kryteria zastosowano wobec osoby o kierunku “rehabilitacyjnym” , zatrudniając ja w urzędzie, a jeśli nie to dlaczego?

  13
  • Obserwator pisze:

   Nie wiem co było brane pod uwagę w trakcie konkursu bo na nim nie byłem, nie wiem jak wypadła Pani Rydecka. Wiem natomiast, że musiała spełnić wymogi formalne bo inaczej nie mogłaby pełnić takiej funkcji.

   2
   13
   • Po prostu..... pisze:

    Skoro nie wiesz to po jaką cholerę zabierasz głos. Twoje wrażenia nas nie interesują. A czy mogło być tak że wymogi były dostosowane do beneficjenta?????!

    14
    • Mieszkańcy Gminy pisze:

     Referendum!!!!!
     Dość Bizancjum !!!!!

     12
    • Obserwator pisze:

     Człowieku… czy Ty rozumiesz co czytasz?? Nie wiem jak wypadłą Pani Rydecka podczas konkursu. Wystarczy mieć trochę elementarnej wiedzy odnośnie konkursów na stanowiska w publicznych instytucjach. Wymogi formalne nie mogą być “dostosowane” do kogokolwiek bo regulują je odpowiednie przepisy prawa (ustawa i rozporządzenie rady ministrów)

     1
     12
   • Krzysztof pisze:

    Sprawdzić należy skład komisji konkursowej i wszystko będzie wiadomo .Kolejna ustaweczka !!!

    15
 6. Zuza lalka nieduża pisze:

  Obserwator.
  Po przeczytaniu twoich nieuczesanych myśli padlam.Jesteś tak naiwny, czy zwyczajnie rżniesz głupa …. ?

  8
  1
 7. Obserwator pisze:

  Nie rozumiem niektórych osób komentujących. Czy tak trudno zrozumieć, że nie może zostać sekretarzem Gminy ktoś kto nie spełnia wymogów formalnych, a wymogi te są zapisane ustawowo? Co tu ma naiwność do rzeczy?
  Jest konkurs może w nim wystartować każdy kto takie wymogi spełnia, wystartowała Pani Rydecka i go wygrała. Była zdrowa. Teraz choruje, wójt powołał PO Sekretarza Panią Olszewska i można mieć wątpliwości co najwyżej do prawidłowości tego powołania a nie konkursu. Ludzie. Jeśli ktoś twierdzi, że konkurs na takie stanowisko można tak “sfingować” żeby wybrać przysłowiowego Rysia stolarza to chyba upadł na głowę. WYMOGI FORMALNE MUSZĄ BYĆ SPEŁNIONE!

  1
  14
 8. Zuza lalka nieduża pisze:

  A, Pani od rehabilitacji czy fizjoterapii też spełniła wymogi. Ma wykształcenie właściwe do stanowiska jakie zajmuje, czy nie ma.?
  Więc o jakich wymogach formalnych mowisz. Zapisach lakonicznych, że kandydat powinien posiadać wykształcenie wyzsze? . Nie wynikając w szczegóły.Pani fizjoterapeuta ma i co z tego? . Czy posiada wiedzę , wykształcenie oraz doświadczenie, związane z samorządem terytorialnym, czy nie posiada?
  Wymaganiami formalnymi można manipulować. Dostosowywać je do cech osób, które za wszelka cenę chce sie zatrudnić. To żadna rewelacja, praktyka stara jak samorząd. To są fakty z naszego polskiego samorządowego podwórka.
  Jesli twierdzisz zatem, że w żaden sposób nie można “naginać” konkursów, to szczerze współczuje naiwności…. ?
  Ale po co strzępić ozorem po próżnicy. Niech wojt pokaże papiery Pani fizjoterapeuty, czy posiada inne wykształcenie (np podyplomowe) promujące ja do zajęcia stanowiska w gniniem.Sam rozumiesz Obserwator, zawód jaki posiada ta Pani , nie do końca mnie przekonuje , ze jej miejscem pracy powinna być gmina.Raczej ZOZ-y.
  Poza tym , nie podano właściwego wykształcenia tej osoby. Przeoczenie, czy uczyniono to celowo, aby zmylić przeciwnika?
  Popracuje nad tym , a nie wypisuj bredni.

  9
  3
 9. Obserwator pisze:

  Nie wiem o kim ty mówisz odnośnie tej fizjoterapii więc nie wiem na jakim stanowisku pracuje. Wiem natomiast (bo to łatwo sprawdzic) jakie wymogi fomrlabe trzeba spełnić żeby być sekretarzem. I twierdzenie że można naginać wymogi formalne są bzdurą bo każdy taki konkurs byłby zaskarżany.

 10. Kochanka jedna z wielu pisze:

  Jak się celnie zada pytanie, nagle goście tracą pamięć lub udają, że nie wiedzą o co chodzi. Cała gmina wie ?
  To tak jak z tym mężem rogaczem. Cała wieś wie, a rogacz dowiaduje się na końcu. Wracając do Sekretarza , jednym z wymogów powinno być co najmniej dwuletnie doświadczenie w samorządzie. Wykaz proszę, że sekretarz takowe doświadczenie posiada.O ile wiem, poprzednio była nauczycielka. Chyba, że się mylę, to przepraszam..

  11
  • Obserwator pisze:

   Była dyrektorem szkoły i przez kilka lat zastępca dyrektora szkoły. Ustawodawca nie mówi o 2 latach w samorządzie, a o 2 latach ma stanowisku kierowniczym w jednej z jednostek samorządu. Szkoły publiczne są takimi jednostkami, więc tak A.Rydecka spełniła to kryterium.

   1
   11
   • Miła pisze:

    Obserwatorze.!
    Całkiem spokojnie, popijając popoludniowa kawusie , ze wstydem czytam te bzdury, które wypisujesz.Zapamietaj, że Dyrektor Szkoły nie jest pracownikiem jednostki samorządowej, nie jest też urzędnikiem, lecz nauczycielem i kierownikiem jednostki organizacyjnej gminy. Szkoła nie jest jednostka samorządu terytorialnego!!!!!!!
    Poczytaj też o wymaganiach jakie powinien spełniać kandydat na Sekretarza. Tam jest mowa między innymi o doświadczeniu urzędniczym Przestań kłamać i wprowadzać ludzi w błąd. Doucz się , jeśli nie masz wiedzy. Bzdurami nic nie przykryjesz.

    9
    1
 11. Pijok pisze:

  Obserwator
  Nie ośmieszaj się już więcej , bo ludzie pękają że śmiechu. ???
  JST są: Sejmik Wojewódzki z rada województwa i zarządem województwa na czele którego stoi marszałek wojewodztwa, Starostwo Powiatowe z rada powiatu oraz zarządem powiatu na czele którego stoi starosta, oraz gmina z radą gminy i wójtem na czele.

  • Obserwator pisze:

   Chyba jednak się nie ośmieszam. Szkoły publiczne są prowadzone przez JST i według ustawodawcy pełnienie funkcji kierowniczej w takiej jednostce jest wystarczające. Mówią o tym wyroki sądów. I naprawdę wystarczy trochę poczytać kto co musi spełnić żeby móc wystartować w konkursie na sekretarza. Śmieszne to jest jak ktoś twierdzi, że taki konkurs to można “skroić” pod daną osobę, bo to świadczy o tym, że ktoś nie rozumie co to znaczy wymóg formalny.

   • Pijok pisze:

    Co innego być prowadzonym przez JST , a co innego być Jednostka Samorządu Terytorialnego. To dwie zasadniczo różne kwestie. Pracując w szkole (oświata) nie możesz nabywać doświadczenia w JST ,gdyż Szkoła takowa z mocy prawa nie jest.
    Pytam , gdzie zatem nabyła doświadczenia Pani Sekretarz?
    Chyba, że w ogłoszeniu konkursu pominięto ten punkt. (Wymóg)?
    Reasumując , twierdzę, ze nie masz choćby minimalnej wiedzy w tym zakresie i mam nadzieję, że trzymasz sie zawodowo z daleka od gminy, dla wspólnego dobra.
    Twierdzenie, że doświadczenie na stanowisku Dyrektora Szkoły, jest wystarczające , aby objąć fotel Sekretarza w gminie – jest żenujące, a zarazem bardzo smutne. Tak dla przypomnienia, Szkoły “pracują” na zupełnie innych aktach prawnych, niż JST. Możesz o tym nie wiedzieć.

    11
    • Obserwator pisze:

     Nie masz racji. Poczytaj ustawę i wyroki sądów. Stanowisko kierownicze w jednostkach podległych JST również jest zaliczane jako wystarczające. Powtarzam jest na to orzecznictwo sądowe .
     Po drugie gdyby było tak jak mówisz to ktoś by zasadność tego wyboru zaskarżył. Przecież ogłoszenie i wszelkie wymogi są na BIP.

     10
 12. Pijok pisze:

  Obserwator, podaj podstawy prawne i orzecznictwo sądowe w tej sprawie. Po co czegoś się domyślać, skoro możesz to jak się domyślam udowodnić.
  Z aktu prawnego powinna wynikać również definicja jednostki samorządu terytorialnego oraz wykształcenie na konkretnym stanowisku.
  Zakładając, że np nauczyciel (czy jak chcesz dyrektor) , który nie posiada wiedzy z samorządu, doswiadczenia i wykształcenia aministracyjnego, prawnego lub ściśle powiązanego z samorządem np. ekonomicznego, mogę stwierdzić, że nie da rady nadzorować czegoś , o czym nie ma kompletnie pojęcia, a tym samym, nie będzie spełniał wymogów.
  Raz jeszcze podkreślę sprawę Pani fizjoterapeuty. Mało tego, zatajono ten fakt , udzielając informacji publicznej. Jeśli tylko ma wykształcenie ściśle powiązane z zawodem , to nie ma takiej opcji spelnienia przez nią warunkow bycia urzędnikiem. No szanujmy się odrobinę.
  Dawaj podstawy prawne i wyjaśnimy te sprawę raz na zawsze. Po co domysly

  10
 13. Obserwator pisze:

  https://samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/pracownicy/705087,Sekretarz-jako-wyjatkowa-funkcja-w-urzedzie.html

  To jest fajny artykuł.
  Pijok no właśnie szanujmy się 🙂 i to nie odrobinę proponuję 🙂
  Możemy mieć przecież inne zdanie i pogląd na różne rzeczy. Ja nadal twierdzę, że akurat na stanowisko sekretarza nie tak łatwo nagiąć wymogi formalne. Wydaje mi się, że prawnicy w Gminie analizowali czy dyrektor szkoły spełnia takie wymogi. Oczywiście mogę się mylić. Nie jestem pracownikiem gminy.
  PS – naprawdę nie wiem kogo macie Państwo na myśli mówiąc o fizjoterapii…

  • Cecylia pisze:

   W nawiązaniu do załaczonego linku wyraźnie jest w art 5 pkt 1 i 2 , że nie można obsadzic stanowiska sekretarza gminy, gdy nie zostało ono zwolnione przez poprzednią osobę. Mając powyższe na uwadze Militowski złamał prawo powierzając funkcję sekretarza urzędu Olszewskiej. Sprawę należy jak najszbciej zgłosić do Wojewody jako niezgodnej z prawem, czy mało mają uchylanych uchwał? Szarogęsi się jak na swoim, łamie prawo. REFERENDUM
   może tylko to zmienić, a już czas najwyższy!!!!!!!!!!!!!!

   10
 14. Marek pisze:

  Nie jest możliwe zatrudnienie Dyrektora szkoły na stanowisku sekretarza w urzędzie gminy. Dyrektor szkoły nie podlega bowiem zapisom ustawy o pracownikach samorządowych.
  W świetle zapisu art.2 u.p.s. przepisy ustawy stosuje się do pracowników samorządowych zatrudnionych między innymi w samorządowych jednostkach budżetowych ( w takiej organizacji są u nas prowadzone szkoły ). Jednocześnie przepisy ustawy u.p.s. przewidują wyjątek, stanowiąc w art. 3 ustawy u.p.s, że jej przepisów nie stosuje się do pracowników zatrudnionych między innymi w samorządowych jednostkach budżetowych, których status prawny określają odrębne przepisy. W tym przypadku mowa o zapisach ustawy Karta Nauczyciela. Osoby podlegające więc zapisom Karty Nauczyciela , nie mieszczą się w zakresie podmiotowym przepisów ustawy o pracownikach samorządowych. Reasumując Pani Sekretarz została wybrana wbrew zapisom ustawy o pracownikach samorządowych.

  • Pijok pisze:

   I to jest merytoryczna informacja , niestety potwierdzającą moje obawy. Dziękuję Panie Marku.
   Cóż, wszystko już wiem……..teraz spokojnie idę sobie golnać.
   Dobrego weekendu dla wszystkich ?
   P, S Jako patriota, sygnalista, odpowiednie organy powiadomie po niedzieli.

 15. Marek pisze:

  Dodam jeszcze, że moja wypowiedź jest poparta stanowiskiem judykatury. W wyroku z dnia 28 listopada 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy ( wyrok WSA z dnia 28 listopada 2007 r. ; II Sa/Bd 43/07, Lex nr. 341055 ) orzekł, że dyrektor szkoły nie jest nie jest gminnym pracownikiem samorządowym. A to oznacza, że Pani Sekretarz nie spełniła warunku co najmniej czteroletniego stażu pracy na stanowisku urzędniczym, w tym dwuletniego stażu pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w innych jednostkach sektora finansów publicznych. Teraz można zadać pytanie czy podpisywane decyzje administracyjne i inne akty prawne nie mają wady w postaci wydania jej przez osobę nie uprawnioną. To mogą być poważne skutki dla adresatów tych decyzji jak i dla samej gminy. To już nie są żarty.

  10
  • Obserwator pisze:

   Panie Marku ka znalazłem taki wyrok sądu…
   Wszyscy pracownicy gminnych szkół są pracownikami samorządowymi.
   Tak wynika z wyroku Sądu Okręgowego w Lublinie z 15 grudnia 2015 r.

   Apelacja dotyczyła wyroku skazującego dyrektora gminnej szkoły za potwierdzenie nieprawdy w dokumentacji konkursu na stanowisko księgowego szkoły.

   Skazany w pierwszej instancji argumentował w apelacji, że skoro dyrektor szkoły nie jest pracownikiem samorządowym, to nie jest też funkcjonariuszem publicznym. W konsekwencji nie mógł zostać skazany za przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego (art. 231 § 1 kodeksu karnego).
   Logo RP
   REKLAMA
   Praca w samorządzie
   19.06.2020 PRAWO SAMORZĄD Praca w samorządzie
   SAMORZĄD SĄDY OKRĘGOWE KADRY ORZECZNICTWO PRACA W SAMORZĄDZIE
   Aktualizacja: 07.01.2016, 08:20 Publikacja: 07.01.2016
   Wszyscy pracownicy gminnych szkół są pracownikami samorządowymi

   123RF
   Paweł Majewski
   Paweł Majewski
   Wszyscy pracownicy gminnych szkół są pracownikami samorządowymi.
   Tak wynika z wyroku Sądu Okręgowego w Lublinie z 15 grudnia 2015 r.

   Apelacja dotyczyła wyroku skazującego dyrektora gminnej szkoły za potwierdzenie nieprawdy w dokumentacji konkursu na stanowisko księgowego szkoły.

   Skazany w pierwszej instancji argumentował w apelacji, że skoro dyrektor szkoły nie jest pracownikiem samorządowym, to nie jest też funkcjonariuszem publicznym. W konsekwencji nie mógł zostać skazany za przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego (art. 231 § 1 kodeksu karnego).

   AUTOPROMOCJA
   RZECZPOSPOLITA
   100LAT.RP.PL
   Wszystkie strony w dyskusji o tym co ważne
   Sąd okręgowy nie podzielił tej argumentacji. Wskazał, że zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty przedszkola czy szkoły prowadzone przez np. gminy są jednostkami lub zakładami budżetowymi. Jednocześnie z ustawy o pracownikach samorządowych wynika, że status ten przysługuje zatrudnionym m.in. w gminnych zakładach budżetowych. Oznacza to, że wszyscy zatrudnieni w gminnych szkołach (przedszkolach) są pracownikami samorządowymi, a więc i funkcjonariuszami publicznymi w rozumieniu art. 115 § 13 pkt 4 kodeksu karnego.

   Wynika z tego że ta sytuacja naprawdę nie jest taka jednoznaczna.
   Zgadzam się na pewno z Panem, że dla Gminy jeśli okazałoby się, że sekretarz był powołany niezgodne z prawem to może być duuuzzyyy problem.

   1
   6
 16. Marek pisze:

  Ten wyrok dotyczy innego stanu prawnego w postępowaniu karnym. Pracowników szkoły ogólnie można podzielić na zatrudnionych na stanowiskach pedagogicznych ( nauczyciele ) do których stosuje się ustawę Karta Nauczyciela oraz nie pedagogicznych ( np. księgowa, sekretarka itd. ) do których stosuje się ustawę o pracownikach samorządowych. Stanowisko Dyrektora szkoły powierza organ prowadzący po przeprowadzeniu konkursu. Kryteria doboru na stanowiska kierownicze w oświacie należy szukać w w przepisach rozporządzenia w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowiska kierownicze w poszczególnych typach szkół.
  Przeważnie dyrektorami zostają nauczyciele, którzy powinni się legitymować między innymi stopniem awansu zawodowego nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego. Ustawa dopuszcza również że dyrektorem szkoły może być osoba, która nie posiada uprawnień pedagogicznych i może organ prowadzący powierzyć jej to stanowisko za zgodą organu nadzoru pedagogicznego.
  Art. 63 ust.1 ustawy Karta Nauczyciela stanowi, że nauczyciel ( również dyrektor szkoły jeżeli jest nauczycielem ), podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych na zasadach określonych w ustawie z dnia czerwca 1997 r.- Kodeks karny.
  Art. 115 par. 13 pkt. 4 kodeksu karnego stanowi, że funkcjonariuszem publicznym jest: osoba będąca pracownikiem administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego chyba że pełni wyłącznie czynności usługowe, a także inna osoba w zakresie, w którym uprawniona jest do decyzji administracyjnych ( np. dyrektor szkoły wydając decyzje administracyjne w sprawach z zakresu obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, w sprawach skreślenia z listy uczniów itd. ). W tym wyroku mamy do czynienia z sytuacją kiedy dyrektor szkoły potwierdza nie prawdę w dokumentach konkursowych.
  Wyrok karny który przytaczasz nie stoi w sprzeczności z ustawą o pracownikach samorządowych. Konkludując dyrektor szkoły nie jest gminnym pracownikiem samorządowym ( por. wyrok Wojewódzkiego sądu Administracyjnego w Bydgoszczy z dnia 28 listopada 2007r. II SA/Bd 643/07).
  I rodzi się pytanie czy obsadzenie sekretarza gminy wbrew ustawie nie jest przekroczeniem uprawnień lub nie dopełnieniem obowiązków w myśl art 231 par. 1. kodeksu karnego ?
  W nawiasie przewodniczącą komisji konkursowej na sekretarza gminy była Pani Agnieszka Olszewska – Zarządzenie NR. 0050.12.2019 w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko kierownicze.

 17. Obserwator pisze:

  Panie Marku wiem, że wyrok jest w postępowaniu karnym, ale dotyczy dyrektora szkoły publicznej. Uważam, że jeśli w jednej sprawie sąd orzeka tak jak Pan pisze, że nauczyciele (czyli też dyrektor nauczyciel) nie jest pracownikiem samorządowym a jeśli chodzi o postępowanie karne sąd orzeka, że jednak dyrektor (nauczyciel) jest pracownikiem samorządowym to… Chyba tylko skierowanie naszej gminnej sprawy do sądu i orzeczenie w tej konkretnej sprawie zakończyłyby dywagacje.
  Oczywiście, żeby była jasność nie bronię błędnych decyzji wójta. Denerwuje mnie tylko jazgot na tym forum często nie poparty żadnymi argumentami. Panu Panie Marku dziękuję za kulturalną i merytoryczną wymianę poglądów na temat tej sprawy. Bo w takich wypowiedziach jak Pana jest nadzieja, że nawet anonimowo możemy spokojnie rozmawiać.

  • dziadek do orzechów pisze:

   Panie Obserwatorze.Nikt tutaj na forum Pana nie lży, nie upadla, ani też nie znieważa, czy też narusza pańskie dobra osobiste.Forum, jest miejscem ścierania się różnych poglądów, prezentowanych przez rożnych ludzi.Jest Pan tutaj zupełnie bezpieczny.Niestety nie mogę gwarantować za tzw. “wysokie mniemanie o sobie” niektórych osób. Myślę , że mnie Pan doskonale rozumie.
   Wydaje mi się jednak, że pańskie wypowiedzi, dotyczące obsadzenia stanowiska Sekretarza w gminie stoją w sprzeczności z faktami.Sprawa wydaje się być na tyle poważna, iż należy bardzo poważnie rozważyć zawiadomienie o możliwości popełnienia występków w tej sprawie.Dajmy może spokojnie popracować Prokuraturze. Niech to organ ścigania, w ramach postępowania sprawdzającego (a, być może w ramach postępowania karnego) dojdzie do jakiś konkluzji i wypowie się, czy wszystko jest w tej kwestii, w należytym porządku prawnym.

   • Obserwator pisze:

    Ktoś chyba musiałby złożyć doniesienie do prokuratury. Zgadzam się, że jest to sytuacja niedopuszczalna jeżeli na tak ważne stanowisko została powołana osoba, która nie spełniła wymogów formalnych. Zgadzam się, że najlepiej dla wszystkich (może poza wójtem) byłby, żeby otrzymać jasny przekaz od prokuratury ewentualnie od sądu, że ten wybór miał wadę prawną i co w związku z tym.

 18. Marek pisze:

  Sąd nie orzekł, że dyrektor szkoły jest pracownikiem samorządowym. Tak wynika z uzasadnienia wyroku. Artykuły są pisane nie zawsze z stanem faktycznym. W skrócie oskarżyciel publiczny aby wnieść oskarżenie do Sądu w tym musi zbadać czy ta osoba piastująca stanowisko jest funkcjonariuszem publicznym. Wywiódł to z zapisu art 115 par. 1 pkt. 4 ,, a także inna osoba w zakresie , w którym uprawniona jest do decyzji administracyjnych ,, Czynności które wykonywał dyrektor szkoły tj konkurs na księgową szkoły wpisują się w zakres administracyjny. Ten wyrok nie stoi w sprzeczności z zapisami ustawy o pracownikach samorządowych i nie daje podstaw uznania stażu pracy Dyrektora szkoły w postępowaniu konkursowym na wolne stanowisko kierownicze sekretarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *