bezchmurnie
27°
27°
poniedziałek
Reklama
MWM Brzesko
Gmina Rędziny będzie mieć najwyższe opłaty za śmieci w powiecie częstochowskim!
09 listopada 2022 r. | 13:44
19

Wczoraj radni Rady Gminy Rędziny podnieśli opłatę za śmieci. Od 1 stycznia 2023 roku, mieszkańcy za śmieci zbierane w sposób selektywny będą płacić 35 zł miesięcznie od osoby, za śmieci zmieszane 70 miesięcznie.

To najwyższa stawka opłat za śmieci w powiecie częstochowskim.

Na 13. radnych obecnych na sali, za głosowało dziewięciu radnych, czterech było przeciw.

Za podwyżką głosowali: Agnieszka Bajor, Jolanta Bloma, Karolina Matula, Sabina Pożarlik, Mateusz Kurkowski, Szymon Wiśniewski, Piotr Kurowski, Lidia Wychowaniec i Eryk Łęgowik.

Przeciw byli: Halina Majewska, Diana Jarczok, Anna Sadziak i Lidia Warwasińska.

Podczas tej samej sesji, radni podjęli uchwałę w sprawie pokrycia części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych Gminy Rędziny niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Niestety, uchwała ta nie została omówiona podczas sesji, nie wiemy co dokładnie radni przyjęli.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Gmina Rędziny będzie mieć najwyższe opłaty za śmieci w powiecie częstochowskim!”

 1. mieszkaniec gminy pisze:

  Niech ci radni, którzy głosowali za podniesieniem opłat szybko rezygnują z funkcji, bo ich i tak odwołamy. Oni nas okradają podwójnie każą płacić krocie za podatki i wywóz śmieci, to jeszcze biorą ile sobie uchwalą dietki. Czy mają trochę honoru i ambicji zobaczymy. Należy chylić głowę przed czterema odważnymi, którzy się sprzeciwili już sami widzą, że to gruba przesada. Teraz z referendum nie będzie problemu, ludziom żyję się bardzo źle i ciężko.

  40
 2. Kamil pisze:

  Witam moja propozycja jest taka żeby zacząć składować śmieci pod urzędem gminy lub też u wòjta i radnych pod ich adresem zamieszkania

  39
 3. Mieszkaniec pisze:

  mamy sygnał na kogo nie głosować !

  36
 4. Aga pisze:

  Jestem tak zła i rozczarowana naszymi radnymi, że nie wiem co napisać.
  W ogóle nie interesuje ich los mieszkańców. Najważniejsze żeby kasa się im zgadzała.
  Zero poszanowania dla mieszkańców.
  Brawo dla radnych, którzy byli na NIE. Oby dalej chcieli działać na dobro mieszkańca.

  To teraz czekamy na podatki od nieruchomości, już jestem ciekawa co wymyślą 🤔

  35
 5. hałabała pisze:

  Brawo radna SADZIAK ! Ilu z was wyłamuje sie i przestaje płacić albo będzie dostarczać wory pod gmine? Moze ta paniusia ktora ma 20,000 zł meisięcznie sobie je zabierze do domu?

  A w ogóle dlaczego tu same cipciusie i nikt sie nie postawi temu co tu sie dzieje? Pensje 20 tysiecy miesiecznie, najdroższe smieci, wszędzie przejścia dla pieszych i światła, czy wy na głowy poupadaliście???!! To my tu dla tych urzędasów jesteśmy czy oni dla nas !!???

  11
  22
  • Małgosia pisze:

   hałabało, za co te PEANY na cześć radnej Sadziak Anna ?
   Za to, że głosowała za podwyżką pensji dla wójta? pensja wójta równoważna jest z pensją Prezydentów kluczowych polskich miast.
   Czy za to, że głosowała za wotum zaufania i absolutorium dla wójta?
   A może za to, że Konin jako jedyna wieś w gminie nie ma kanalizacji ?
   Skoro tak wyjesz z zachwytu nad tą radną, to nie masz prawa nic zarzucać Panu Wójtowi.
   Ta radna generalnie głosowała dotąd tak, jak Pan Wójt sobie tego życzył.
   Widać, że cześć radnych zrozumiała, że zbliża się ich koniec i chce poprawić swój nadszarpnięty wizerunek.
   hałabało , gdybyś się porządnie uczył, dzisiaj ty brałbyś 20 000 pensji miesięcznie. A tak, płacz i płać !

   26
   • mieszkaniec pisze:

    Coś sie tak tej kanalizacji uczepiła jak andżelika kozakami zderzaka od beemwu pod remiziom ??? Rzyć ci w wychodku w stodole przymarza do deski czy dno sie w szambie zamuliło i trzeba było za wywóz pierwszy raz zapłacić bo już w ziemie nie wsiąka ?? HE ??

    1
    13
    • Kasiunia pisze:

     Mieszkaniec, patrząc na twoje popisy na forum uznałam, że twoja matka miała tylu patologicznych partnerów życiowych, że nic mądrego z tych luźnych związków urodzić się nie mogło.
     Cóż, taki mamy klimat. Jeden, z nadmiernym popędem seksualnym hańbi najbliższych. Kolejny, z deficytem intelektu, wyżywa się na portalach. Radzę, udaj się do specjalisty od głowy.

     10
     1
     • Ad vocem z nami pisze:

      TE andrzelika ! Dziwie sie że jesz tymi ustami … :-)))))) Wiesz dobrze penero co mam na myśli ! 🙂

      6
      2
 6. Mily pisze:

  przecież połowa tych radnych nie ma majątku lub są bezdomni.z czego oni będą płacić z tych diet?

  32
 7. Basia pisze:

  ja nie rozumiem tych komentarzy, czy najlepszy radny to taki który zawsze glosuje przeciw ???
  Przecież stawka ta napewno wynika z rozliczenia, podpisanych umów i poniesionych kosztów.
  to jaka według komentujących powinna być ta stawka ? kto ma płacić za nasze śmieci? kto ma wywozić je za darmo ?
  może zamiast głupich komentarz propozycje ,mniejszenia tych kosztów!

  2
  36
  • baczny obserwator głupoty pisze:

   Baśka, mówisz i masz.
   Zmniejszyć o połowę pensje wójtowi, a radnym diety. Zwolnić cześć zbędnych pracowników w gminie i podległych placówkach. Zlikwidować zbędne Referaty w urzędzie. Ograniczyć nieuzasadnione premiowanie i nagradzanie pracowników, tylko dlatego, że przychodzą do pracy. Za to otrzymują pensje. Przypomnij sobie czas Pandemii. Przyznano potężne premie i nagrody, gdy ruch obywateli w gminie był ograniczony, niekiedy uniemożliwiony.
   Wycofać się ze szkodzącego mieszkańcom projektu sprzedaży działek, będących własnością wszystkich mieszkańców gminy. Mając na uwadze aktualną sytuacje gospodarczą, “zamrożenie” kapitału w gruntach jest najlepszym rozwiązaniem. Zrezygnować z kosztownej budowy boiska dla Unii Rędziny. Spowodować, że każdy “wytwórca” śmieci, płaci wyłącznie za te, które zostaną zabrane. Uporządkować sprawy odpadów komunalnych na działkach w Rędzinach. Uporządkować kwestie dopłat do opału dla Osiedla.
   Baśka. od początku, gdy wójt i radni przystąpili do pełnienia funkcji, robili wszystko, aby cena za śmieci w Rędzinach była najwyższa w Powiecie, i śmiem twierdzić, przodujemy też w tym zakresie w Polsce. Udało się im to znakomicie. Radni uczynili też wszystko, aby wójt miał pokaźną wypłatę, a oni diety.

   29
 8. mieszkaniec gminy pisze:

  Basia czy ty na głowę już upadłaś: nie widzisz ile zarabia Militowski i nasza skarbnik. Militowski zarabia więcej od prezydenta Warszawy, a skarbnik najwięcej ze wszystkich 16 gmin w powiecie. Uważasz, że im się to należy , ale za co? Wszystko muszą ściągnąc z nas z naszych kieszeni, jesteś bogata, to finansuj Militowskiego i radnych oni przetrwonią wszystkie pieniądze. Po to sie wybiera radnych żeby bronili naszych interesów w gminie, a oni bronią swojej kasy i wójta. Oni po prostu nie wiedzą co czynią, nie znają ustawy o samorządzie. Spójrz na ludzi od siebie biedniejszych im wyrządzili największą krzywdę. W Kłomnicach 26 zł od osoby we Mstowie 23 zł. Żadam wyjaśnień dlaczego u nas jest tak drogo? Jezeli się na tym nie znasz nie zabieraj głosu, a może też korzystasz z gminnej kasy o to cię podejrzewam.

  27
 9. mieszkaniec gminy rędziny pisze:

  Powiem wam co się działo w Zawierciu “Piąta próba podwyżki opłaty za śmieci w Zawierciu – podwyżki nie będzie” – (Po raz piąty, podwyżki opłat za śmieci nie udało się przegłosować. To na pewno dobre wieści dla mieszkańców, którzy obawiali się podwyżki.) to było 2021r
  Zawiercie 25zł

  Częstochowa 34zł, gm. Rędziny 35zł, gm. Kłomnice 28zł, gm. Mstów 23zl, gm. Mykanów 28zł, gmina Kłobuck 32zł, gm Wręczyca Wielka 32zł,

  co tu się odpier…. czas zmienić z gm. Rędziny na metropolia Rędziny. xD

  30
 10. mieszkaniec gminy pisze:

  Wójt zrujnował budżet gminy wiec teraz trzeba szukać pieniędzy i między innymi sprzedawać gminne dzialki

  32
 11. Marzenka pisze:

  Nie wójt zrujnował budżet, tylko ci co wójta wybrali dwie kadencje temu. To wyłącznie ich zasługa, bo wiedzieli, że poprzednio wójt pracował jako strażnik więzienny i na samorządzie się nie zna.

  21
 12. Rafał Trzaskowski pisze:

  Godzicie się na prąd w preferencyjnej cenie do 2000kwh, a wylewacie żale na śmieci za 35zł. Paliwo podrożało na prawie 7 zł – wszystko ok, diesel po 8 zł, ok, podwyżka śmieci z 20 zł na 35 w skali miesiąca – dramat, szok i nie kompetencja, gdzie nomen omen koszt paliwa dyktuje cene najbardziej. Może warto było myśleć kiedy stacje podnosiły bez uzasadnienia ceny w przeciągu miesiąca o 1zł na litrze? To może podwyżek by nie było? Może trzeba było myśleć o cenie węgla kiedy rząd nakładał embargo na zapłacony już węgiel przez importerów? Myślicie że ruskie za zapłacony a niedostarczony towar przez sankcje zwróciły kase? Może trzeba było wylewać żale czemu rząd przestał kupować gaz w imię sankcji, a chwile potem ten sam gaz kupował z Niemiec? Nawet mi Was nie żal za te podwyżki. Zgodzicie się nawet na śmieci po 200 zł i nie będzie to wina samorządu, tylko wynikowa cen na rynku energii.

  1
  5
  • Agusia pisze:

   Cena za śmieci w tej gminie jest kosmiczna. Żadna gmina w powiecie nie ma tak skandalicznie wygórowanej stawki za śmieci. Podejrzewam, że jesteśmy też w czołówce gmin wiejskich w kraju. Inne gminy doskonale sobie poradziły z tym zagadnieniem, nawet te większe obszarowo. Tylko w Rędzinach bije się rekordy wzrostu cen. Stawka za śmieci w Częstochowie wynosi 34 zł od osoby. W gminach powiatu częstochowskiego nie przekracza kwoty 28-29 złotych.
   Dzieje się to od czasu kiedy wójtem został Militowski. Wcześniej takich problemów nie było. Nie było też kosmicznego zadłużenia gminy na ponad 8 milinów zł oraz pożyczek na kwotę ponad 8 milionów złotych.
   Nie było też tak rozbuchanego aparatu administracyjnego, jak to uczynił obecny wójt. Nie było też rozdawnictwa setek tysięcy złotych w okresie pandemicznym na premie, nagrody dla pracowników tylko za to, że przychodzą łaskawie do pracy. Jeden z zarzutów RIO z Katowic dotyczył między innymi wręczania nagród i premii bez pisemnego uzasadnienia. Ale, na miły Bóg, w jaki sposób można uzasadnić nagrodę dla kogoś kto wykonuje zadania tylko w ramach regulaminu i zakresu obowiązków. Przypomnę, że prawie przez dwa lata dostęp do urzędników gminnych był bardzo ograniczony, niekiedy wręcz niemożliwy. Dlatego też czym mieli się wykazać pracownicy, żeby zasłużyć na nagrodę. ?
   Tutaj sprawa jest oczywista. Póki Pan Militowski będzie pozostawał na stanowisku, a posłusznie uległa mu rada będzie podnosić ręce za kolejnymi uchwałami, nic w gminie się nie zmieni. Bedzie tylko gorzej dla podatnika.
   Pozdrawiam rozsądnie myślących mieszkańców gminy.

 13. Kaczor pisze:

  Zgadzam się z Panią w 100%…Wójt i radni to jakaś kpina ….zrujnują gminę i ludzi tu mieszkających …a im w głowie tylko podwyżki wszystkiego co się tylko da ..i też względem SIEBIE …. Żal pl ..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *