zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Gmina Rędziny będzie liderem w najwyższych opłatach za śmieci!
08 listopada 2022 r. | 08:52
8

35 zł za śmieci segregowane i 70 zł za śmieci zmieszane - takie stawki mają zostać przyjęte podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Rędziny. Nowe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku

Jeżeli radni przegłosują propozycję Wójta Pawła Militowskiego, to mieszkańcy gminy Rędziny za odbiór odpadów będą płacić najwięcej w powiecie częstochowskim!

Głosowanie już dziś. Sesja rozpocznie się o godz. 15:30.

PAWEŁ GĄSIORSKI 8 odpowiedzi na “Gmina Rędziny będzie liderem w najwyższych opłatach za śmieci!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Gratulacje, zawsze liczyłem na wyróżnienie w gminie, ale takiego to się nie spodziewałem 🤣🤣🤣

  16
  1
  • Obserwator pisze:

   Niestety, ale ceny opłat narzucane są przez firmę wywozową. To ona jako monopolista dyktuje opłaty. A czy wiadomo Ci, że do obecnej kwoty gmina dopłaca 11 zł do każdego odbiorcy ? A jeśli będzie podwyżka, to gmina będzie dopłacać 8 zł. Gdyby cena za wywóz odpadów pozostała niezmieniona, to gmina musiałaby dopłacać 14 zł do każdego odbiorcy. Ale najlepiej jest, gdy wie się to, co chce się wiedzieć i nie ma nic lepszego,niż fala krytyki bez zagłębiania się w problem. I jeszcze jedno. Ważna jest liczba mieszkańców i tych zadeklarowanych, bo kwota, jaką narzuca odbiorca odpadów dzielona jest na zadeklarowanych użytkowników.

   2
   13
   • Kasiunia pisze:

    Gmina nie dopłaca nic do śmieci , bo nie ma swoich pieniędzy. Jak już robi jakieś dopłaty, to wyłącznie z pieniędzy Podatników !!!
    Te dopłaty dają łączny koszt zapłaty za śmieci na osobę – 40.00, przy założeniu, że odpady są segregowane. !!
    Trzeba zmienić system opłat w blokach na Osiedlu, gdzie każda osoba powinna płacić 70.00 !
    Nie siej fermentu na forum. Przyznaj, że opłaty za śmieci w powiecie, ta gmina ma NAJWIĘKSZE, od momentu, gdy wójtem został MILITOWSKI !!!
    RADNI TEŻ PUKAJĄ W TEN SAM BĘBENEK, BO TO ONI PODNOSZĄ RĘCE ZA PODWYŻKAMI !!!

    2
    1
 2. mieszkaniec gminy pisze:

  Należy zrobic wszystko z naszej strony żeby odwołać tą pazerną chołotę. Oni nigdy nie zrozumią, że niektórzy mają niecałe 2 tys emerytury, bo za darmo biorą niby diety niech nam wyborcom wytłumaczą co dla nas zrobili. Wójt skarbnik zarabiają ponad 20 tys zł oni nie maja poczucia wartości pieniądza. BŁAGAM MUSIMY SIĘ W KOŃCU ZORGANIZOWAĆ NA REFERENDUM. Czekam na kogoś odważnego żeby był przewodniczącym komitetu i zbieramy podpisy, po takiej podwyżce za wywóz śmieci na pewno ludzie pójdą głosować. W gminie Kłomnice stawka wynosi 26 zł gmina jest dwa razy większa obszarowo jak nasza, a u nas mało jest 29 zł. Żadamy oznakowania worków, które wystawiamy żeby każdy wiedział, że płaci za swoje wytworzone śmieci. Teraz ustawa zezwala na znakowanie jeżeli mieszkańcy tego wymagają.

  18
  • mieszkaniec pisze:

   to ta lidzia niech referendum zrobi skoro jest taka uwielbiana i najlepsza, a dlaczego jak ktos ma gaz to płaci za wywóz popiołu za patologię która pali oponami i paździerzem ???

   2
   12
   • Kasiunia pisze:

    mieszkańcu , od kiedy to właściciele kotłowni gazowych ( lub mieszkańcy bloków ogrzewanych gazem) płacą za popiół ? DO osiedla są dopłaty na opał. Pozostali mieszkańcy gminy nie otrzymują żadnych dopłat do opału, gazu lub innych środków lub deputatów węglowych !!! Pora z tym definitywnie skończyć !!!
    Najwyższa pora zając się również uporządkowaniem opłat za śmieci na działkach. Działa tam Zarząd ROD, są przepisy prawa, są też radni, którzy powinni w tej kwestii podjąć uchwałę, a nie zachęcać działkowiczów, aby swoje śmieci znosili do pojemników przed blokami. ROD obejmuje również działkowicze spoza Osiedla i Rędzin !!!

 3. mieszkaniec gminy pisze:

  Skoro mieszkańcom, którzy palą węglem zarzuca się wywóz popiołu przez 6 m-cy w roku, to ja zapytam ile wywożą worków z papierem, którzy nie mogą go spalić i to przez okrągły rok?

  14
 4. mieszkaniec osiedla pisze:

  Nic się nie zmieni póki rudy będzie poniewierał się po gminie i robił eksperymenty na ludziach. !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *