bezchmurnie
27°
27°
poniedziałek
Reklama
Gmina przeznaczyła ponad 155 tys. zł na diety radnych
26 maja 2020 r. | 10:42
41

Urząd Gminy Rędziny przesłał mi informację na temat wypłat diet radnych za 2019 roku. Łącznie na same diety radnych w ubiegłym roku wydaliście 155 050 zł. Najwięcej pieniędzy otrzymała Agnieszka Bajor, najmniej Lidia Warwasińska.

Zastanówcie się, czy warto radnym płacicie takie pieniądze, za to, co sobą reprezentują.

PAWEŁ GĄSIORSKI41 odpowiedzi na “Gmina przeznaczyła ponad 155 tys. zł na diety radnych”

 1. Oburzona pisze:

  Wielki wstyd.Niektórzy ludzie nie mają takich emerytur i rent, a tu Bizancjum!!!!!!!

  15
  2
  • ... pisze:

   800 PLN pewnie brutto miesięcznie
   To faktycznie wielkie bizancjum

   2
   8
   • Rym cym cym z doopy dym pisze:

    Dla ciebie to niewielka kwota. Dla biednych , emerytów i rencistów , to majątek. Popatrz na diety radnych (bez podatku) w sąsiednich gminach, i w całym kraju.Tu jest Bizancjum!

    11
  • Redziniak pisze:

   Co broniło emerytom pracować tak, żeby mieć większą emeryturę? Co broniło im wystartować na radnego i pobierać dietę?

   3
   11
   • Muhammad Ali pisze:

    Głupiś redziniak.Jak but z lewej nogi.!!!!
    Nie pomyślałeś, choć to pewnie dla ciebie obce zjawisko, że większość emerytów i rencistów tyrała przez swoje życie zawodowe jak woły, w zakładach pracy, za niewielkie pieniądze.Ci drudzy przypłacili to swoim zdrowiem.Niekiedy w bardzo ciężkich warunkach pracy.Wstydem jest, aby “dieta” wynosiła prawie 1000 złotych netto.Dieta, za posiedzenie raz na kwartał na sesji.?
    Nie bździj więcej na forum w obronie swojej rodzinki, która nic nie wnosząc, uwłaszcza się na państwowym!!!!

    12
    3
   • ... pisze:

    To się nazywa populizm i sianie propagandy!
    Kaczyński zarabia 12 tys + ma ochronę za 200k miesięcznie i jaki to ma wpływ na emerytów?
    Jaki wpływ ma dieta radnych na emerytów?
    Radni zostali wybrani przez suwerena a więc również przez Panią/Pana i tworzą lokalne prawo i również biorą za pewne tematy odpowiedzialność.
    Takze prośba o myślenie własną głową a nie płytkimi manipulacjami

    3
    11
    • dziadek do orzechów pisze:

     Zauważ, że ten Suweren, to między innymi biedni podatnicy, gdyż, co 15 mieszkaniec Polski żyje w ubóstwie .!!!!!!!!
     Gdybyś swojego zgrubienia szyjnego, które dumnie nazywasz głową, używał w sposób właściwy, to wiedziałbyś, że Suweren, nie ma właściwie wpływu na wysokość “diet”, bo Suweren jak powinieneś się domyślać “służy” tylko jako maszynka do głosowania, w trakcie wyborów. Pensje wójta oraz “diety” ustalają sami sobie radni.I w zasadzie dzieje się to zgodnie z hasłem “hulaj dusza piekła nie ma”.Nikt wtedy nie pyta Suwerena o wysokość kasy dla siebie.Każdy targa, ile wlezie, nie oglądając się na nikogo!!!!!!!
     Generalnie, wszelkiej maści cwaniaczki, obiecują Suwerenowi “złote góry”, a po wybraniu pokazują mu okazały zad i potem robią, to co uważają za najlepsze dla…..siebie!!!!!!!!
     Suweren, już ich wówczas nie obchodzi.Suweren, ma tylko wybrać i trzymać język za zębami, aby nie obrazić jaśnie państwa, ze słomą w butach.
     Kaczyński, przy Pawle, jeśli chodzi o zarobki – można powiedzieć jest ubogim krewnym!!!!!!!!
     Paweł ma bizantyjską pensje, jako tylko i aż wójt.

     12
     1
     • .. pisze:

      Nic nie poradzę
      Na ciemnotę nie ma lekarstwa

      1
      7
     • Rym cym cym z doopy dym pisze:

      Do pisze….
      Ja tez nic nie poradzę na ciemnote, stąd taki skład rady.
      Ale moze spróbuj medycyny ludowej. U jakiejś wiejskiej zielarki. Nie załamuj się, może jest jeszcze dla ciebie światełko w tunelu.?

 2. Cecylia pisze:

  To woła o pomstę do nieba drodzy radni doprowadziliście naszą gminę do bankructwa jak wam nie wstyd dlatego należy zrobić jak najszybciej referendum i odwołać radę i wójta. Sprawdżce jakie diety mają radni w innych gminach.
  W Redzinach żaden radny nie jest po to, żeby dbać o interes wyborców wy przyszliście tylko i wyłącznie po kasę. Jak można tak perfidnie postępować!! Ciekawi nas wyborców, czy teraz, gdy nie ma sesji też bierzecie dietki? Dość tej rozpusty!! Wójtowi dali największe wynagrodzenie jakie jest możliwe żaden z dotychczasowych, choć bardzo merytorycznych, nie miał takiego wynagrodzenia i sobie też biorą ile tylko mogą wcale się nie wstydzą. Dlatego czas położyć temu kres. REFERENDUM wystarczy im już, bo się nachapali jak spojrzą wyborcom w oczy? Wstydu nie mają!!

  20
  3
 3. Kochanka, jedna z wielu pisze:

  Panie Redaktorze proszę sprawdzić czy radni za okres od marca do maja br. pobrali tez diety , bo jeśli tak to takim postępowaniem spoliczkowali Wyborców i tych z których pieniędzy są te diety.Takiego rozpasania jeszcze w tej gminie nie było
  Hańba!! Wstyd !! Co zrobiliście z gmina!!

  13
  2
 4. Kk pisze:

  Referendum!!!!

  24
  1
 5. Katotaliban pisze:

  Kwoty Brutto , Netto czy jak kler ‘Co łaska?

  2
  7
  • 9Kochanka, jedna z wielu pisze:

   Katotalibanku….
   To jest dieta!!!
   Bez podatku…..czyli fiskus z diety radnych ,zysku nie ma.

   7
   2
 6. katotaliban pisze:

  *Diety radnego są wolne od podatku do wysokości 2280 zł miesięcznie.
  Najwyższą “dietę” podzieliwszy przez 12 miesięcy to Radni dostają górę pieniędzy… Kler za jedną uroczystość w pałacu “złotym a skromnym”, pośpiewanie,pomachanie i dwie zdrowaśki bierze więcej, “co łaska oczywiście”.

  2
  6
  • Ministrant pisze:

   No, ale na księdza trzeba mieć szkołe, a na radnego niekoniecznie. Patrz, szefowa jednej z komisji.Chyba tylko podstawowe a i śpiewać psalmow chyba też nie potrafi.
   Skoro tak biedują, mogli iść ” na ksiedza”
   ???

   8
   1
   • Pinokio pisze:

    Czy radni , solidaryzujac się z ludźmi , którzy na skutek pandemii utracili miejsca pracy, oraz z pracodawcami , którzy przy tym najwiecej ucierpieli , obniżyli lub zawiesili (zrzekli sie) na ten okres diet radnego?

    7
    1
   • Katotaliban w kwarantannie pisze:

    Nauka to coś wiecej ,w slużbach mundurowych polega na praniu mózgu, trzeba wierzyć w to co się mówi i robić to co ktoś wymyslił. Ale tylko ‘na służbie’ bo po służbie mogą się objawiać oznaki normalności(niekoniecznie do pożądania małoletnich dzieci) i racjonalności jak w reszcie społeczeństwa. Niektórzy są na tyle slabi psychczmie że kończą z problemami psychicznymi . Na końcu i tak świadomym lub podświadomym celem działania jest pieniądz a utrzymanie Bizancjum kosztuje…

    3
    6
  • Paniusia z Osiedla pisze:

   Katotaliban.
   ty jesteś naprawdę taki głupi, czy tylko udajesz?
   Podatek od diet mogą płacić radni powiatowi i miejscy.U nas z uwagi, że kwota nie przekracza 2280 miesięcznie, podatku nie pobiera się!!!!!

   7
   1
 7. Cecylia pisze:

  Jakie brutto która dieta jest opodatkowana jak nie wiesz nie zabieraj glosu, bo wprowadzasz zamęt!!!!!!!!!
  800 zł to dużo za dużo co właściwie oni robią tylko podnoszą rękę jak im pryncypał karze, to są radni to są idioci dlatego należy ich odwołać!!!!!!!!! Oni biorą co miesiąc pieniądze nawet wtedy, gdy nie mają żadnych posiedzeń pytam za co? Dieta powinna być wypłacana jako rekompensata za utracone zarobki, oni organizują sobie sesje po godzinach swojej pracy dlatego nic nie tracą i nie powinni brać diety. Dieta nie należy się też emerytom, oni nie tracą zarobków. Takie są przepisy prawne działania diet dla radnych, a oni się pchali tylko dla pieniążków. Osobiście uważam i proszę mnie poprzeć, że radny to funkcja społeczna i zaufania publicznego jeżeli ktoś myśli inaczej niech się nie pcha na radnego, bo to wielki wstyd!!!!!!!!!! Oni powinni dbać o inters wyborców, u nas jest niestety inaczej dbają o wójta nie zależy im na wielkich długach gminy. Powinni być za swoją pracę rozliczeni!!!!!!

  13
  • pijok pisze:

   Skandal!!!!!
   Jak można było powołać na funkcje szefowej komisji finansów, osobę, która nie wiem czy posiada wykształcenie zasadnicze zawodowe.Bo średniego nie ma na 1000 procent!!!!!!!
   Przecież to jest kpina z Suwerena!!!!!To jest wymierzony siarczysty policzek Suwerenowi!!!!!!!
   Chyba, że faktycznie w tej radzie już nie ma lepszych od tej pani.A, to oznacza, że natychmiast trzeba tę radę odwołać w referendum!!!!!!!!!!

   13
 8. Obserwator pisze:

  Każdy może startować w wyborach do Rady Gminy i co miesiąc pobierać te “bizantyjskie diety”. Proszę sobie porównać jak wyglądają diety w innych Gminach. Mstów, Kłomnice, Mykanów… wszystkie diety radnych na podobnym poziomie do naszej Gminy.

  2
  11
  • Muhammad Ali pisze:

   Nie kłam.Diety radny rędzińskich są najwyższe w powiecie, co najmniej.I w porównaniu do dochodów emerytów i rencistów są bizantyjskie.Podobnie jak niezasłużone wynagrodzenie Militowskiego. Jest wyższe niż niektórych Prezydentów Miast w Polsce!!!!.
   Polska nie jest bogatym krajem. W ubóstwie skrajnym żył w ubiegłym roku co 15 jej obywatel, a w tzw. sferze niedostatku aż 43 proc. mieszkańców Polski.Dane GUS i Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.

   12
   • Obserwator pisze:

    Proszę nie zarzucać mi kłamstwa…. Napisałem, że diety są na podobnym poziomie, bo są na podobnym!
    Powtarzam – każdy może zostać radnym. Wystarczy przekonać do siebie wyborców.

    10
    • pijok pisze:

     podobny poziom, z tym ,że różnica kilkuset złotych 😀
     Poza tym poziom w dietach może i odrobinę zbliżony, ale w działaniu to jest przepaść!!!!!!!!!

     10
 9. menel pisze:

  może warto byłoby się zastanowić i zebrać informacje jakimi sprawami nasi radni zajmowali się przez ten okres , za którym otrzymali wspomniane wynagrodzenie.

  owszem, 1tys zł miesięcznie to niemało, ale i również nie aż tak dużo. (zależy od punktu siedzenia, tudzież leżenia)

  bo tak samo jak ja, jak Ty – oni też za darmo nie będą przeznaczać swojego czasu na uczestnictwo w obradach gminy. niemniej jednak warto przyjrzeć się co dokładnie zostało zrezalizowane i w jakie tematy sie angażowali.

  to nie tak, że ich bronię, ale postarajmy się na to spojrzeć może nieco bardziej obiektywnie.

  3
  9
  • Paniusia z Osiedla pisze:

   Menel.Rób lepiej to, co umiesz najlepiej.
   Jak radni chcą zarabiać, niech idą do porządnej roboty.Suweren uważa, że funkcję w radzie należy traktować jako misję, a nie ośrodek zarobkowania.W naszych społeczeństwie popełniono kardynalny błąd powołując do życia samorządy.Nie zdały one niestety egzaminu, ale to tylko wynika z mentalności Polaków.
   Polak jeszcze musi się dużo uczyć od mieszkańców krajów skandynawskich, od Niemców, od Japończyków. Jednak podstawowym warunkiem jest przestrzeganie 7 Przykazania. Bożego!

   9
   3
 10. menel pisze:

  “Paniusia z Osiedla” możesz doprecyzować co masz na myśli poprzez swoją wypowiedź ?

 11. Anonim pisze:

  To nieźle Wrońska się nahapala 1 na miejscu złodziejstwo jak c***

  9
  1
 12. Cecylia pisze:

  Radni Gminy Rędziny zobaczcie jakie diety mają wasi koledzy w urzędzie miasta Koniecpol i ile zarabia burmistrz tego miasta, jak wam nie wstyd brać takie krocie?! Roztrwoniliście budżet dla wójta i dla siebie, a teraz na nic nie ma pieniędzy, choć naprawdę są sprawy bardzo ważne do wykonania. Możecie się podać do dymisji jeżeli na niczym się nie znacie, bo inaczej i tak was odwołamy. Dłużej czekać nie można.

  12
  2
 13. Obserwator pisze:

  Przewodniczący Rady Gminy w Koniecpolu 1400 (1400×12= 16800)
  Radni 700 (700×12=8400) i to zakładając radnego który nie sprawuje żadnej funkcji (przewodniczący jakiejś komisji itp)
  Dane z roku 2018.
  zakładając 8400 a 10000 różnica 1600 przez 12 wychodzi 133 złote więcej mają nasi radni tak średnio…
  BIZANCJUM…
  Ludzie opamiętajcie się. Każdy może zostać radnym.
  Zgadzam się, że ani radny, ani wójt, ani poseł, anie senator itd nie powinien “pchać” się do polityki dla diet i apanaży, ale na Boga nie wieszajcie psów na ludziach za 1000 złotych diety.

  2
  9
 14. Obserwator pisze:

  http://zyciemykanowa.pl/wiadomosci/wydajecie-krocie-na-diety-radnych/
  http://gminaolsztyn.pl/wiadomosci/placicie-radnym-olbrzymie-pieniadze-za-nicnierobienie/
  http://wjanowie.pl/wiadomosci/niezle-diety-radnych-rady-gminy-janow/

  Tu artykuły o radnych z innych gmin… Wszędzie tak samo negatywny wydźwięk artykułu.
  Moim zdaniem trudno oprzeć się wrażeniu, że radni mają podobne diety.

 15. Człowiek w żelaznej masce pisze:

  Obserwator.Ty lepiej nie wywieraj wrażenia na nikim, tylko zmobilizuj władze gminy do merytorycznej pracy.
  Do tej pory zadłużyli gminę, jak żadna władza dotąd, i nie spełniają oczekiwań mieszkańców. Zamiast wywierać presje na wójcie i ukierunkowywać go na odpowiednie merytoryczne działanie, spoczęli na laurach.Ktoś napisał, że samorządy nie spełniły roli w Polsce.Zgoda w stu procentach.Powodów jest wiele, między innymi brak odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia władz gminy , spolegliwość wobec władzy wykonawczej, często powiązana politycznie, oraz cynizm, i wynikająca z zimnej kalkulacji pazerność na szybki zarobek,Oczywiście bez dzielenia się z US.Diety rędzińskich radnych są jedne z najwyższych w Polsce (gminy wiejskie)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Obserwator pisze:

   Wolne wybory.
   Sami wybieramy radnych.
   Sami wybieramy wójta.
   Jeśli samorządy się nie sprawdziły to przypominam PRL – aparatczyk partyjny zarządzający na danym ternie. Rozumiem, że ktoś kto twierdzi, że samorząd jest zły tęskni właśnie za takim rozwiązaniem.

   Kończąc temat diet – ja się chociaż posiliłem o konkretne porównanie z innymi wiejskimi gminami i nie mówię, że nasi mają najmniej, twierdzę, że mają porównywalnie o czym świadczą właśnie wklejone przeze mnie linki, a Pan tylko krzyczy…

   • Bambaryła pisze:

    Obserwator A,cóż to za porównanie z danymi za 2018 rok.
    Tu jest BIZANCJUM kolego.?

    • Ciocia Gienia pisze:

     Obserwator.Teraz, byle pastuch, którego wybiorą, w przypadku wytykania mu tandeciarstwa i zlodziejstwa , okropnie wrzeszczy i zasłania się wolnymi wyborami , konstytucją i demokracją.
     To taka tarcza obronna.Teraz bardzo na czasie i w modzie.
     Samorządy , to dojna krowa dla wszelkiej masci kaszaniarzy i cwaniaczkow.
     A, spróbuj tylko takiemu zwrócić uwagę , że źle robi
     Zaraz skacze do oczu lub uruchamia komputetowych trolli…..?.

 16. Przemądrzołek pisze:

  Redziniaki, zróbcie wszystko , aby teraz wójt był z Waszej miejscowości.Pora rozejrzeć się wokół siebie, i wytypować osobe, ktora będzie służyła wszystkim mieszkańcom gminy.Trzeba uporządkować gminę.

  13
  • Cecylia pisze:

   Bardzo słuszna uwaga Rędziny to pół gminy radni z Rędzin nic nie potrafią przegłosować dla swojej miejscowości.
   W Rędzinach nic się nie wykonuje, gdzie są radni czy naprawdę są pod butem Militowskiego? pewnie tak, bo oni weszli z jego komitetu wyborczego teraz się go boją. Głupio zrobili ludzie, że tak głosowali w każdym samorządzie powinna być mocna opozycja żeby władzy patrzyła na ręce, ale nasi radni tego nie wiedzą. Cóż to za radni z Rędzin żeby wójt był wybrany z Rudnik i pozwolili na przewodmiczącą rady też z Rudnik. Jak pamietam nigdy nie było wójta i przewodniczącego z tej samej miejscowości, ale to trzeba logicznie myśleć. Większość w radzie to radni z Rędzin gdyby byli niezależni, na pewno głsowaliby za np.drogami w Rędzinach, których z księżycowym krajobrazem jest wiele. Oni głosują za drogą Wodnica, bo tam mieszka wójt i 4 rodziny i im się ta droga po prosty należy. Radni z Rędzin nie jest wam wstyd? ńie chcę wam ubliżać, ale powinno być dosadniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *