zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Gmina poczuła się zniesławiona. W poniedziałek pierwsza rozprawa w Sądzie!
22 stycznia 2021 r. | 13:01
12

W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Częstochowie odbędzie się rozprawa z prywatnego aktu oskarżenia z art. 212 kodeksu karnego Gminy Rędziny przeciwko mojej osobie. Według przesłanego do mnie aktu oskarżenia, Gmina Rędziny poczuła się zniesławiona tym, iż napisałem artykuł na podstawie informacji publicznej przesłanej przez Wójta Pawła Militowskiego, który dotyczył wpływów i wydatków za śmieci w gminie Rędziny. Gminie nie spodobało się sformowanie, że "gmina nieźle zarabia na Waszych odpadach". Według aktu oskarżenia, są to nieprawdziwe informacje.

Zostałem również oskarżony o zniesławienie gminy w artykule, w którym poruszyłem kwestię opłat, jakie mieszkańcy gminy ponoszą za odpady. Według gminy, twierdzenie, że m.in. "mieszkańcy za dużo płacą za śmieci", spowodowało utratę zaufania do gminy Rędziny przez mieszkańców. Oczywiście, według gminy Rędziny, nie jest prawdą, że mieszkańcy płacą za dużo za odpady...

Sprawę swoim monitoringiem objęli Centrum Monitoringu i Wolności Prasy SDP oraz Helsińska Fundacja Praw Człowieka, której przedstawiciel adw. Tomasz Bieda jest moim pełnomocnikiem.

Gmina reprezentowana będzie przez Wójta Pawła Militowskiego oraz Kancelarię Prawną z Krakowa - Woźniak i Wspólnicy.

Pierwsza rozprawa odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Częstochowie dnia 25 stycznia 2021 r. o godz. 14 w sali 26.

Jest to pierwszy tego rodzaju akt oskarżenia z art. 212 kk w Polsce (Gmina vs. Dziennikarz).

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Gmina poczuła się zniesławiona. W poniedziałek pierwsza rozprawa w Sądzie!”

 1. Olek pisze:

  i to wszystko z naszych pieniędzy

  46
  1
 2. Wodz123 pisze:

  Prawda koli prosto w oczy !! Dlatego sprawę do sądu dali i kto ich reprezentuje ?? Tam i kasa mieszkańców jest

  43
  1
 3. Redziniak pisze:

  Ciekawe ile ta kancelaria wzięła za opracowanie aktu oskarżenia i reprezentowanie wójta (nie mieszkańców gminy) przed sądem. Ludzie nigdy nie złożyli by takiego aktu. Są wdzięczni za wszelkie informacje o działaniu urzędników i wójta. Ten akt oskarżenia dziennikarza, powstał wbrew woli mieszkańców.. !!!
  A co do zaufania, to panie Militowski proszę nie żartować Już dawno je Pan utracił.

  43
  1
  • Ehe pisze:

   Wójtowi się nie podoba, że każdy jego krok jest monitorowany, opisywany i niczego nieświadome do tej pory owieczki mogą przeczytać co tu się wyprawia. Do tej pory był luz-blues, a teraz z wszystkiego się trzeba tłumaczyć.
   P.s. więcej nie napiszę, bo zaraz i mnie pozwie

   39
 4. mieszkaniec pisze:

  Czy kancelaria z Krakowa nie wie, że to nie gmina pozywa tylko ten pryncypał. Osobiście jestem wdzięczny, że taki dziennikarz istnieje, bo chociaż jako mieszkaniec płacący podatki coś mogę się dowiedzieć o machlojach ze strony Militowskiego. To naprawdę już czas najwyższy żeby podziekować Militowskiemu i radzie gminy, oni nas ogłupiają i okradają!!!!!!!!! Gdyby nie covid na pewno już byłoby po referendum.. Mam wrażenie, że wielu mieszkańców myśli podobnie, na pewno poszliby na referendum żeby położyć kres szerzącemu się bezprawiu i trwonieniu pieniędzy w naszej gminie. Z wieloma rozmawiałam, którzy oddali głos na Militowskiego teraz ciężko żałują, że tak zostali ogłupieni
  i wierzyli w lepsze jutro. Militowski nie powiedział dla kogo miało byc to lepsze jutro, teraz juz wiemy i sami widzimy, że chapie coraz więcej i jest bezkarny. Jak mu nie jest wstyd? Mieszkańcy pójdą do sądu i przedstawią swoją opinię.

  36
 5. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Drodze Mieszkańcy!
  Zapoznajcie się z Zarządzeniem Wójta Gminy Rędziny nr. 0050.12.2021 w sprawie wprowadzenia Regulaminu Wynagradzania Pracowników.
  Pytanie jest takie, czy na podstawie tego regulaminu zmniejsza się pensję czy też zostaną one zwiększone. ?
  Czytamy o rzekomej utracie zaufania przez gminę.
  Po tym Zarządzeniu Wójta, braku
  z jego strony odmowy informacji publicznej na liczne pisma Pana Redaktora dot.wydawania naszych pieniędzy – mamy wyrobione zdanie. Liczymy na Niezawisły Sąd , który merytorycznie “rozprawi się” z aktem oskarżenia przeciwko przedstawicielowi tzw. czwartej władzy. Gdyby nie zaangażowanie Pana Redaktora, niewiele wiedzieliśmy by o tym, co dzieje się w naszej gminie.
  Ten akt oskarżenia że strony wójta zasadzie przelał czarę goryczy i postawił kropkę nad “i”

  37
 6. Patryk pisze:

  Każdy, każdy obywatel ma prawo patrzeć władzy na ręce i oceniać, jak wydawane są nasze pieniądze pochodzące z podatków i opłat.
  Wszystko w temacie.

  25
 7. Jacek i Placek pisze:

  No nie, to jest jakaś farsa. !!!Gmina czuje się zniesławiona. ???Gmina, Panie Militowski, to jej mieszkańcy, podatnicy, z których pieniędzy jest utrzymywany wójt i wszyscy zatrudnieni w urzędzie i nie tylko. O radnych już nie wspomnę. To MY czujemy się rozczarowani i oszukani pańską postawą i zachowaniem !!!!!!!!!!!!!
  W żadnej mierze nie czuje się znieważony artykułami pana Redaktora. Wręcz przeciwnie. To dzięki jego doniesieniom otworzyły mi oczy na to wyimaginowane lepsze jutro, do którego tak ochoczo zapraszał mnie pan Militowski.
  TO DZIĘKI MEDIALNYM DONIESIENIOM WIEM, ŻE WOJT ODMAWIA NOTOROCZNIE INFORMACJI PUBLICZNEJ W JAKI SPOSOB GOSPODARUJE BUDŻETEM GMINY.PRZECIEŻ TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI ABY OSOBA KTÓRA ZARZĄDZA BUDŻETEM GMINY, WYPINAŁA SIĘ NA PODATNIKÓW I Z TAKĄ DETERMINACJĄ ICH LEKCEWAŻYŁA !!!!!!!!
  To zachowanie wójta nas poniża i poniekąd zniesławia. Gdyby nie zaangażowanie pana Redaktora czy wiedzielibyśmy o mijankach w Koninie, o tym, że wójt nie chce powiedzieć ile zapłacił i płaci w dalszym ciągu kancelarii prawnej z Krakowa, ile zapłacił innym podmiotom za wykonane usługi, i o wielu wielu innych kwestiach, takich jak zatrudnienie w gminie osoby o wykształceniu “rehabilitacyjnym”
  Pan Militowski o tym wszystkim Nam nie powie. Czego się obawia?
  Przyrzekał przecież rzetelnie dbać o budżet gminy, gdy tylko zostanie wybrany. Czy aby na pewno dotrzymał słowa ???
  To skandal i rozbój w biały dzień, aby podawać do Sądu osobę, która dba o to , aby docierały do Nas prawdziwe i rzetelne informacje na temat funkcjonowania organów gminy.
  Zachęcam z całego serca, abyście Szanowni Państwo zapoznali się z funkcjonowaniem innych gmin.
  Poziom zażenowania , frustracji i zwątpienia, a także rozczarowania władzami gmin, jest podobny do naszego !!!!!!!
  Niech już wreszcie skończy się ta cała epidemia , bo trzeba zakasać rękawy i brać się za Referendum. !!!!!!!!!!!

  37
 8. Kim pisze:

  Wreszcie się za ciebie wzięli?? Brawo wójcie! Trzymamy kciuki!

  4
  13
  • Chyży Rój pisze:

   Panie Redaktorze, a czy wójt w czasie klęski pandemii, wydawał budżetowe pieniądze na nagrody dla pracowników gminy w ubiegłym roku?
   Jakie to kwoty z NASZYCH pieniędzy??
   Chyba do tego też powolutku dojdziemy?
   ?

  • Sentymentalny wnusiu pisze:

   Moja babunia zawsze mi powtarzała.
   Nigdy nie ufaj ryżemu. !
   I co, miała racje ..??

   16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *