bezchmurnie
27°
27°
poniedziałek
Reklama
Fotowoltaika i pompy ciepła dla mieszkańców gminy Rędziny za ponad 4 mln zł
25 listopada 2022 r. | 12:21
0

Firma Pro-Eco Sp. z o. o. z Gdyni wybuduje instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii na obszarze gminy Rędziny. Pro-Eco wygrała przetarg oferując 4 024 436,31 zł za dostarczenie OZE dla mieszkańców gminy.

Zakres zamówienia obejmował wykonanie następujących prac budowlano-instalacyjnych i projektowych:
2.1. Panele fotowoltaiczne:
a) Wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej (w ilości 102 kpl oddzielnych projektów) dla montażu 102 kpl. OZE instalacji paneli fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych na obszarze Gminy Rędziny oraz uzyskanie wszelkich wymaganych zgodnie z aktualnym prawem budowlanym uzgodnień, opinii i decyzji.
b) Wykonanie wszystkich robót budowlanych i instalacyjnych wg opracowanych projektów, polegających na dostawie i montażu 102 kpl. OZE kompletów instalacji paneli fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych i podłączeniu do istniejącej instalacji elektrycznej celem współpracy z układem wraz z udzieleniem gwarancji na wykonane roboty i dostarczone i zamontowane materiały.
2.2. Pompy ciepła powietrzne i gruntowe:
a) Wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej (w ilości 25 kpl oddzielnych projektów) dla montażu 25 kpl. OZE instalacji pomp ciepła powietrznych ( 16 kpl) i gruntowych (9 kpl) na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych na obszarze Gminy Rędziny oraz uzyskanie wszelkich wymaganych zgodnie z aktualnym prawem budowlanym uzgodnień, opinii i decyzji.
b) Wykonanie wszystkich robót budowlanych i instalacyjnych wg opracowanych projektów, polegających na dostawie i montażu 25 kpl. instalacji pomp ciepła powietrznych ( 16 kpl) i gruntowych (9 kpl) na potrzeby budynków mieszkalnych i podłączeniu do istniejącej instalacji celem współpracy z układem wraz z udzieleniem gwarancji na wykonane roboty i dostarczone i zamontowane materiały.

Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia 2023 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *