bezchmurnie
27°
27°
poniedziałek
Reklama
mat. wyborczy
Fantastyczny wynik Eryka Łęgowika. Znamy nowych radnych powiatowych
09 kwietnia 2024 r. | 12:17
29

Oprócz wójta i rady gminy Rędziny w niedzielnych wyborach samorządowych wybieraliśmy radnych powiatu częstochowskiego oraz radnych sejmiku województwa śląskiego.

W gminie Rędziny mandat wywalczył Eryk Łęgowik, który uzyskał aż 765 głosów!

W gminie Rędziny poparcie dla ugrupowań wyniosło:
PiS - 29,01%
Bezpartyjni Samorządowcy - 27,15%
Trzecia Droga - 14,33%
Wspólnota Samorządowa - 12,55%
Lewica - 9,44%
Koalicja Obywatelska - 7,52%

Radnymi do powiatu zostali: Grażyna Knapik i Robert Knysak (PiS), Eryk Łęgowik (Bezpartyjni Samorządowcy) i Bogusław Marek (Wspólnota Samorządowa).

Radnymi sejmiku województwa śląskiego zostali: Mariusz Trepka i Beata Kocik (PiS), Stanisław Gmitruk (Trzecia Droga), Bartłomiej Sabat (KO), Ewelina Balt (Lewica).

PAWEŁ GĄSIORSKI29 odpowiedzi na “Fantastyczny wynik Eryka Łęgowika. Znamy nowych radnych powiatowych”

 1. miezzkaniec z Rędzin pisze:

  Jako radny gminy niczym szczególnym się nie wyróżniał .
  MILCZAŁ jak większość radnych. Pierwsze zauważalne działania jako radny podjął w okresie świątecznym rozwieszając wlasne banery z życzeniami na święta i Nowy rok.
  Reklama dźwignią handlu i sposobem na mandat radnego powiatu.

  10
  5
  • Andrzejek pisze:

   niczym sie nie wyróżniał i dostal 858 glosow? nie trzeba robic szopki i teatru na sesjach rady gminy zeby działac na rzecz gminy.

   8
   8
   • Justysia pisze:

    skoro masz jakąś wiedzę na temat działalności tego radnego to proszę o konkrety. Dla mnie niczym się nie wyróżniał nic się nie odzywał na sesjach .prowadzony krótko na smyczy przez wójta. Zdobył tyle głosów skąd wiesz czy nie z polecenia….

    10
   • miezzkaniec z Rędzin pisze:

    Przepraszam Andrzejek radny powiatowy raz na sesji zabrał głos i błysną wiedzą w “Common law ” parwo anglosaske stosje się w Polsce

    9
    1
  • Beata K pisze:

   Zawsze dostępny, błyskawicznie odpowiadający na wszelkie kwestie. Nigdy nie pozostał obojętny na moje prośby. Chyba Pan/Pani nie zna go osobiście albo chce mu zrobić słaby PR że formułuje takie argumenty bez żadnych podstaw. Proszę się kilka razy zastanowić zanim zacznie pisać się takie nieuzasadnione brednie.

   1
   5
   • Justysia pisze:

    Pani Beatko zawsze dostępny gdzie w miesiącu społecznościowych dobrze wiemy że w Rędzinach był gościem lub w gościnie u mamy i babci. Pan Eryk w Rędzinach był praktycznie nieobecny miał tyle różnych zajęć no i mieszkanie w Częstochowie posiada. Pani Beatko pani chyba o tym wie …..

    • podnieconywikary pisze:

     “Nie ulega zatem wątpliwości, że radnym może być jedynie osoba mająca na terenie gminy w której kandyduje stałe miejsce zamieszkania w rozumieniu Kodeksu cywilnego.” Czy tutaj miało miejsce łamanie prawa?

     3
     1
     • Egzorcyzm salcesonem pisze:

      Przez stałe zamieszkanie należy rozumieć zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego pobytu. Ocena ta jest zatem oceną faktu zamieszkania i okoliczności sprawy świadczących, że w miejscu pobytu koncentrują się ważne interesy życiowe, majątkowe i inne danej osoby. Potwierdzeniem stałego zamieszkania jest wpis do rejestru wyborców.
      W orzecznictwie zarówno sądów powszechnych jak i sądów administracyjnych przyjmuje się, że za miejsce stałego pobytu nie uznaje się miejsca w którym osoba jest zameldowana, ale w którym stale realizuje swoje podstawowe funkcje życiowe, tj. w szczególności mieszka, spożywa posiłki, nocuje, wypoczywa, przechowuje swoje rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania (odzież, żywność, meble), przyjmuje wizyty.

      1. Czy Pan Eryk Łęgowik wpisany jest do Rejestru Wyborców w gminie Rędziny.
      2. Czy spełnia wymagania opisane wyżej ?

 2. Realista pisze:

  Przeciętniak rwący się do polityki. Nic więcej !

  12
  1
 3. Beata K pisze:

  Gratulacje Panie Eryku, jest Pan zawsze dostępny dla mieszkańców, nigdy nie pozostawił mnie Pan bez pomocy. Głosowałam na Pana i namawiałam do tego znajomych. Raz jeszcze gratuluję. Jestem taka dumna, że udało się Panu uzyskać mandat w powiecie.

  1
  6
 4. Edmund56 pisze:

  a co ten człowiek potrafi? jakie ma doświadczenie życiowe? zna ludzkie problemy czy tylko FOTOGRAFUJE SIĘ jak reszta bananowych dzieci? mamusia z tatusiem zapłącili za szkołe, zrobili kanapeczki, pracował kiedykolwiek gdziekolwiek? to jest CYRK !

  11
  2
 5. mieszkaniec Rudnik pisze:

  Po prostu zwykły cwaniak nie zhańbił się żadną pracą, za przyczyną babci Eli osiągnął mandat do gminy i teraz do powiatu. Przecież nie mieszka w Rędzinach należy się temu przyjrzeć i powiadomić odpowiednie organa. Teraz wydzwania do wszystkich wybranych radnych powiatowych skomląc o stanowisko. Na jego wiek 25 lat to perfidia go gubi chce bardzo dużo za nic, bo na razie nic nie potrafi. Kończąc studia bez praktyki to jest zupełnie lewy. Niech się nie chełpi prawem, bo widać było jego zachowanie na sesjach w Rędzinach. Nie ma żadnej pokory nie wiem kto mu zaufał chyba głupszy od niego. Już się przekonał, że w polityce są wielkie pieniądze bez żadnej odpowiedzialności. Oby go tylko poznali jaki jest zachłanny.

  11
  2
 6. Adam sroka pisze:

  Ciekawe czemu nie ma żony albo dziewczyny ?? nic chyba nie brakuje. Ale daje do myślenia

  9
  1
 7. Beata K pisze:

  Gratulacje Panie Eryku. Głosowałam na Pana i namawiałam do tego swoich znajomych. Hejtem się proszę nie przejmować. Niscy ludzie chełbią się takimi anonimowymi, bo są za mali aby publicznie wyrazić swoje opinie.

  4
  10
  • koninlok pisze:

   Becia nie zesraj sie z tej wdzięczności.

   • Twój stary wytrzeźwiał pisze:

    Oj Beatka Beatka, nie to żebym się przypierdalał ale pisze się “chełpi”. Co do szanownego Pana Eryka, to szanowny Pan nic sobą nie reprezentuje, zwykła gadająca morda, która chce się tylko nachapać za pieniądze podatników. “Miej serce i patrz w serce”. Głosuje na Eryka Łegowika bo mi dał 50 zł, tak widzę tą całą kampanie. Smacznej kawusi wiadomo co wiadomo kogo

    Bez poważania

 8. Ricci 87 pisze:

  Te komentarze wygladaja jakby niezadowolona konkurencja probowała powetować sobie brak mandatu…… zazdrość i podłosc. a ja kibicuje legowikowi. znowu babcia załatwiła głosy? o ile w takie rzeczy ktos mogl wierzyć do rady gminy tak do powiatu trzeba miec ogromne poparcie ludzi

  3
  11
  • Twój stary pijany pisze:

   Oj Beatka Beatka, nie to żebym się przypierdalał ale pisze się “chełpi”. Co do szanownego Pana Eryka, to szanowny Pan nic sobą nie reprezentuje, zwykła gadająca morda, która chce się tylko nachapać za pieniądze podatników. “Miej serce i patrz w serce”. Głosuje na Eryka Łegowika bo mi dał 50 zł, tak widzę tą całą kampanie. Smacznej kawusi wiadomo co wiadomo kogo

   Bez poważania

   • mieszkaniec pisze:

    No to po co głosowaliście na “gadające głowy” ? Trzeba było wybierać osoby które proponowały konkretne działania. Prezentujesz typową mentalność głupiego wyborcy-leminga. Nic sie nie uczycie.

 9. mieszkaniec pisze:

  To kim jest ta jego babcia ELA o ktorej pisza wyżej i gdzie on mieszka? JAk mu te głosy ZAŁATWIŁA o czym pisze pan powyżej? Czy to prawda?

  • Grażyna Pączek pisze:

   to najlepiej pokazuje jak czym zajmują sie ludzie ktorzy nie maja nic do roboty. pisanie o jakiejs babci Eli hahaha to babcia ela chyba musi miec znajomosci u samego prezydenta

   1
   8
   • mieszkaniec pisze:

    Czytaj ze zrozumieniem i naucz się wypowiadać w języku polskim a nie jakimś slangiem spod budki z piwem. Powyżej ktoś opisuje taką sytuację, to się pytam !

    4
    1
 10. Mieszkanka Gminy pisze:

  Brawo Panie Eryku ! Gratulacje ! Życzę powodzenia ! A tych wszystkich bzdur nawet nie warto czytać. Wiadomo bowiem, kto jest ich autorem.

  3
  7
 11. Obserwator pisze:

  Gratulacje dla Pana Eryka. A jeśli chodzi o radę gminy, to rzeczywiście wywrócona została do góry nogami. Tak bardzo krzyczeliście, że ma być do wymiany i faktycznie została prawie cała wymieniona. Tylko czy nie tak ,jak mówi przysłowie : ” zamienił stryjek, siekierkę na kijek ” ? Np. Pani Warwasińska, ponoć najlepsza z najlepszych wymieniona została na Pana Polewiaka. Bez komentarza. W Koninie wygrała Pani Zielonka od pieczenia ciast. No cóż, lepiej imprezować, robić bale i przyjęcia, niż walczyć o kanalizację, drogi , czy oświetlenia. Również bez komentarza. I takich przykładów jest więcej. Jeszcze tylko brakuje, żeby drugi Dzwonnik otrzymał jakieś intratne stanowisko w Gminie i rządy wspaniałe. Ale pożyjemy, zobaczymy.

  4
  5
  • Mieszkanka Konina pisze:

   A to racja. Pani Zielonka zorganizowała w Koninie w Wielkim Poście z okazji Dnia Kobiet wielki bal, na którym bawiono się podobno aż kilka dni !

 12. Realista pisze:

  Bez przesady z tym fantastycznym wynikiem.
  To zaledwie 10% ogółu uprawnionych do głosowania

  7
  1
 13. Kornelia Grzyb pisze:

  Bananowe dziecko które chodzi w koszulkach ze swoją podobizną, można upaść niżej ? Równie dobrze można lizać swoje własne jaja, lub kolegi jak kto woli.

 14. podnieconywikary pisze:

  dobra pochlebcy, PODAJCIE JEDNĄ (1!!) RZECZ KTÓRĄ ZROBIŁ KASUJĄC DIETĘ RADNEGO GMINY PRZEZ TE LATA ? z naszych podatków mu płąciliśmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *