słabe opady deszczu
20°
18°
sobota
Reklama
Dziś sesja ws. podwyżek podatków na 2020 rok
10 grudnia 2019 r. | 12:29
10

Dziś o godz. 15:00 w Urzędzie Gminy Rędziny odbędzie się sesja Rady Gminy Rędziny, podczas której radni zajmą się kwestią podatków od środków transportu i nieruchomości na 2020 rok. Dziś również radni będą podejmować decyzję w sprawie skargi na Wójta.

porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Poinformowanie radnych, czy do protokołu z XVII sesji zostały zgłoszone uwagi.
4. Informacja z działalności Wójta Gminy z okresu międzysesyjnego.
5. Składanie interpelacji i zapytań radnych.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019-2032.
7. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczania podatku rolnego na obszarze gminy Rędziny na rok 2020
8. Podjęcie uchwały sprawie określenia stawek podatku od środków transportowych na rok 2020.
9. Podjęcie uchwały w sprawie określenie stawek podatku od nieruchomości na rok 2020.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr 77/XIII/2019 Rady Gminy Rędziny z dnia 28 sierpnia 2019 roku w sprawie ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg.
11. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy
Rędziny (1510.17.2019).
12. Zapytania i wolne wnioski oraz korespondencja Rady Gminy.
13. Zamknięcie obrad XVIII sesji Rady Gminy Rędziny.10 odpowiedzi na “Dziś sesja ws. podwyżek podatków na 2020 rok”

 1. Redziniak pisze:

  Szczerze? Czego się spodziewać jak nie podwyżki podatków w samorządach po tym, co robi rząd z Wiejskiej? Na tę wszystkie ich obietnice samorząd musi znaleźć środki, a że będą one z naszych kieszeni to normalne. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie będziecie wieszać psów na rządzie. Całkowicie zamydlili wam oczy swoimi obietnicami?

  8
  4
 2. Okupniki pisze:

  Bredzisz jak potłuczony.A co takiego robi rząd z Wiejskiej.Wyjaśnij to nam..Spójrz na gminę ilu głodnych zatrudnionych trzeba wykarmić. A Spojrz na GOK ilu tam jest beneficjentow lepszego jutra.Poza tym przy Wiejskiej mieści się Sejm RP..Chyba wiesz ze oni tylko tworza prawo.Z rzadzeniem nie maja wiele wspolnego.Wójt też zamydlił oczy ludziom obiecując lepsze jutro.I co teraz ?

  5
  6
  • Malynofsky pisze:

   To akurat mnie nie dziwi. Ale dziwi mnie dlaczego te kilka osób komentujących na wirtualnych portalach nie pójdą szczebel dalej skoro mają mocno niepokojące wnioski związane z wykonywaniem obowiazkow radnych…
   Tutaj nawet Wam nikt nie odpowiada na Wasze mądre wnioski i pytania. Oczywisty jest stan faktyczny. “Lepsze jutro” ale w sumie to będzie dopiero jutro … Wynagrodzenie moim zdaniem jest “NO COMMENT” ale widocznie zakres obowiązków jest proporcjonalnie większy niż np. Matyjaszka. A najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Gminie pozostało równie niebezpieczne… Niestety tutaj władzom Naszej Gminy pozostawię “łamigłówkę” (jeśli oczywiście ktoś to odczytuje bo na zainteresowanie głosem mieszkańców nie będę stawiał). Pozdrawiam cieplutko.

   5
   3
 3. Miła pisze:

  Redziniak to beneficjent lepszego jutra ze stajni gminnych trolli.
  Zrobi wszystko aby mydlić ludziom oczy.Rząd PiS podnosi wreszcie Polaków z kolan po rządach postkomunistów i liberałów. Ludzie widzą poprawę. Nie wolno tego procesu przerwać.Ludzie muszą wreszcie godnie zarabiać. A takich gminnych trolli jak redziniak pałą po dupie puk puk.

  6
  6
 4. Redziniak pisze:

  Ja tam trollem nie jestem.Podszywający się pode mnie osobnik o identycznym nicku jak wyżej, to klakier .W ciągu kilku sekund ma już 5 plusów.Ale cóż dostęp do komputera darmowy, pensja wypasiona, obowiązków nie za dużo, ciepełko w tylną cześć ciała.Przygotowanie merytoryczne do pracy znikome….można żyć.

  3
  1
 5. Cholewkarz pisze:

  popieram kolegę powyżej, tego merytorycznego Redziniaka, a nie klakiera wdzięcznościowca.Gdy pojawią się teksty pokazujące prawdziwy obraz funkcjonowania gminy, zaraz budzi się do działania stajnia gminnych trolli.
  Pokazują to miniaturki pod wpisami.Tam gdzie pokazuje się prawdziwy, faktyczny obraz gminy i odpowiedni komentarz- przodują minusy.
  Tam gdzie usiłuje się poprawić nadwątlony wizerunek Pawełka – większość to plusy.
  Spokojnie, MY już buty Pawełkowi szyjemy !

  4
  1
  • Rędziniak pisze:

   Wskaż jeden merytoryczny komentarz tego burka. Jeden. Poparty faktami, a nie zmanipulowany jak artykuły PG, choćby ten o Mikołajkach.

   • Precz z komuną pisze:

    1.Fakt ukrywania pisma od Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.
    2.Fakt budowy niepotrzebnych nikomu mijanek w Koninie..
    3.Mechanizm pobierania opłat za śmieci i powstałe nadwyżki.
    4. Zarobki pracownikow gminy.Itd itp
    Panika, strach w oczach i wykorzystywanie gminnych stajennych trolli do tego aby tylko prawda nie ujrzała światła dziennego.
    Bez tego portalu wiedzą na te tematy byłaby znikoma.Tylko o to chodzi aby ludzie jak najmniej wiedzieli.

    3
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *