zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Dziś sesja Rady Gminy Rędziny w sprawie skargi na Jarugę
30 marca 2021 r. | 12:25
15

Dziś o godz. 15:00 w trybie zdalnym odbędzie się sesja Rady Gminy Rędziny, podczas której radni odrzucą skargę na dyrektora Szkoły Podstawowej w Koninie - Adama Jarugę, który do dziś, mimo takiego obowiązku prawnego, nie wdrożył Biuletynu Szkoły Publicznej Szkoły, w której jest dyrektorem, oraz nie dostosował strony internetowej dla osób niepełnosprawnych.

porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Poinformowanie radnych, czy do protokołu z XXXI, XXXII sesji zostały zgłoszone uwagi.
4. Informacja z działalności Wójta Gminy z okresu międzysesyjnego.
5. Składanie interpelacji i zapytań radnych.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy na 2021 rok.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021 -2032
8. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy.
9. Podjęcie uchwały w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rędziny w 2021 roku
10. Podjęcie uchwały w sprawie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, określenia inkasentów, wysokości wynagrodzenia za inkaso oraz terminów płatności dla inkasentów.
11. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi.
12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Rędziny na lata 2021-2027
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rędzinach
14. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Rady Gminy Rędziny na 2021 r.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rady Gminy Rędziny na 2021 r.
16. Omówienie wniosku w sprawie zgody na odstąpienie od żądania zwrotu bonifikaty.
17. Przyjęcie sprawozdania za 2020r z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Rędziny na lata 2019-2021.
18. Przyjęcie sprawozdania rzeczowo – finansowego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w Gminie Rędziny za rok 2020, w tym zadania asystenta rodziny i sposób rozliczania zadaniowego systemu pracy asystenta rodziny.
19. Przyjęcie sprawozdania za rok 2020 z realizacji Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie Gminy Rędziny na lata 2019 – 2021.
20. Korespondencja Rady Gminy Rędziny oraz zapytania i wnioski sołtysów.
21. Zamknięcie obrad XXXIII Sesji Rady Gminy Rędziny.15 odpowiedzi na “Dziś sesja Rady Gminy Rędziny w sprawie skargi na Jarugę”

 1. Wdzienczny za prace pisze:

  Dejta jusz tymu chłopokowi spokuj dejta jusz spokuj

  3
  27
 2. Wdzienczny za prace pisze:

  Na drugi ras nie wybirajta nie piszta potym skarg bendzie świnty spokuj.

  25
  2
 3. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Szanowny Panie Wójcie. Nie uginać się pod naciskiem niektórych radnych, aby budować salę gimnastyczną w Koninie. Najpierw kanalizacja, drogi, a dopiero jak starczy pieniędzy, myśleć o sali w Koninie. To byłby niebywały skandal, aby znowu kanalizacja i drogi czekały w kolejce. !!!!!!!

  21
  4
  • halina z mjęsnego pisze:

   Pół życia do wiadra s*ałeś, co za piecem w kuchni stało, po cóż ci kanalizacja? DZIECI NIE MAJĄ GDZIE I JAK DBAĆ O KULTURĘ FIZYCZNĄ BUCU JEDEN ! ZA STODOŁE BEDZIESZ CHODZIŁ A SALA I TAK POWSTANIE !

   • Sklepowa pisze:

    Halina. Takie prymitywy i ćwoki jak ty mogą, s*ać nawet do rowu koło chalupy. Nic mi do tego. . Inteligentnych mieszkańców Konina interesuje postęp cywilizacyjny. . Nie cofaj ludzi do średniowiecza.
    Dzieci do Rędzin na Osiedle, bo tam jest odpowiednia infrastruktura.
    Wójcie kochany!!! , nie uginaj się nad krzykami wiejskich oszołomów.!!!

    6
    2
   • Koniniok pisze:

    Halina…….jakie cię pierdy w doope gniotom idź polataj po łące za stodołom. Najgorzej jak pimpki z mechów wprowadza się do porządnej wsi.

 4. Marek pisze:

  No przecież Adaś nie zna się na tym! Też nie wiedział że burzyć ścian w szkole nie wolno! Podrabiać zaświadczenia lekarskie też nie wiedział że nie wolno! Bidoczek nie zna się na niczym?

  19
  1
  • Cwaniak z Koscielca pisze:

   W gminie trwa festiwal pomysłów , w sprawie zagospodarowania budynków po szkole na osiedlu. Tyle pomysłów i nic z nich nie wynika!!!
   Mój będzie strzałem w 10.!!!
   Przenieść tam szkołe z Konina. Sala gimnastyczna już jest , więc nie będzie zbędnej dyskusji podczas sesji rady gminy. Budowa sali sportowej w Koninie zrujnuje całkowicie finanse publiczne gminy, a są pilniejsze potrzeby niż zachcianki części radnych!!!
   Myśleć ludzie myśleć, głów Wam nie urwie. !!!!

   13
   4
  • Myśliciel2 pisze:

   Zakładam, że burzenie ścian w szkole w Koninie odbyło się na podstawie zatwierdzonych planów i pod nadzorem inspektora budowlanego. !!!
   Czy się mylę?

   16
 5. Mieszkanka z Osiedla pisze:

  Przecież ten pomysł już w połowie był wprowadzony do realizacji poprzez rozpoczęcie remontu szkoły i zalaniem betonem podłóg w szkole oraz poprzez rozwalenie ścian nośnych .

  Dzięki Bogu ,że mądrzy mieszkańcy z Konina w porę się zorientowali i wzięli sprawy remontu Szkoły Podstawowej w Koninie w swoje ręce !!!

  18
 6. Pawełek pisze:

  Po co pchać kasę w dziwne remonty starej szkoły. Przenieść dzieciaczki na osiedle, a pieniążki z budżetu przesunąć na kanalizację.
  Czy pani radna konińska nie widzi bezsensowności remontu tego obiektu i dalszej jego rozbudowy ???
  Pani radna pytanko mam…..
  Ilu uczniów uczęszcza do szkoły w Koninie.
  Ile jest klas i uczniów w klasach ???
  To nam wszystko wyjaśni. !!!

  16
  4
  • Anna Sadziak pisze:

   Witam Cię Pawełku i wszystkich zawoalowanych użytkowników tego Forum. Do zabrania głosu sprowokowały mnie wypowiedzi, które nijak się mają do wiedzy na temat Szkoły w Koninie. A jest to jedyna szkoła w Gminie, która nie ma i nigdy nie miała sali gimnastycznej . Uczniowie ćwiczą w sali lekcyjnej, tak jak to miało miejsce 50 lat temu. Nauczyciele, mimo najlepszego wykształcenia i zaangażowania , nie mają możliwości realizowania podstawy programowej z wychowania fizycznego. Budowa sali gimnastycznej nie jest świeżą sprawą. Wielokrotnie upominali się o tę inwestycję rodzice uczniów tej szkoły. Niestety, nigdy nie było dobrej woli , by to zadanie urzeczywistnić. Szkoła w Koninie liczebnością nie odbiega od innych szkół w Gminie. Ilość uczniów od kilku lat utrzymuje się na poziomie 100, ( a będzie jeszcze więcej z racji tego, że Konin się gwałtownie rozbudowuje), przy czym w Kościelcu i Rudnikach waha się od 120 d0 130 i uczniowie tych szkół mogą ćwiczyć w normalnych, cywilizowanych warunkach. Budowa sali gimnastycznej jest wpisana w budżet na 2021 rok . Jest to kwota 750082 ,00 zł. i proszę się nie martwić o budżet Gminy. Są to pieniądze rządowe i w niczym nie uszczuplą finansów Gminy. Poparcie mieszkańców Konina dla tej inwestycji, zwłaszcza rodziców , ale także Radnych jest bardzo duże. Ponad 100 osób mieszkających w Koninie wyraziło wolę budowy sali gimnastycznej dla dzieci , składając swój podpis na listach poparcia, które przekazane zostały do Urzędu. Za to serdecznie wszystkim ludziom dobrej woli dziękuję. Dziękuję również za zaangażowanie przy remoncie szkoły i pełne poświęcenie, by dzieci
   1 września 2019 r0ku, rozpoczęły naukę w odnowionej, swojej placówce. Dodam jeszcze, że szkoła w Koninie w roku 2022 święcić będzie 100 lecie istnienia i mam nadzieję , że na te urodziny otrzyma prezent, na jaki czeka kilkadziesiąt lat.
   A ponieważ jest Wielki Tydzień,życzę wszystkim Państwu, by Zmartwychwstały Chrystus obdarzył Was pokojem serca i radością na każdy dzień.
   Anna Sadziak

   6
   18
 7. Koniniok pisze:

  Spokojnie Pani Anno, jako że na naszego wójta zawsze można liczyć, w 2023 roku przed wyborami samorządowymi na pewno zostanie wykonana wizualizacja sali gimnastycznej poparta 1000 obietnic i deklaracji.

  13
 8. Pawełek pisze:

  Dziękuję pięknie Pani Raczej za wyczerpującą odpowiedź.
  Uważam jednak, że niewykorzystany obiekt po szkole na osiedlu mógłby w pełni zaspokoić potrzeby dzieciaków z Konina. Dowóz oczywiście komunikacja gminną, i o Niebo lepsze warunki niż w Koninie. Nie dowiedziałem niestety ilu uczniów jest w poszczególnych klasach ale jak łatwo obliczyć można przyjac, że około 15-20.
  To bardzo dobrze. Co mnie jednak niepokoi. Przewiduje Pani wzrost uczniów w przyszłości co zaczyna na mnie martwić, gdyż zajdzie wówczas potrzeba rozbudowy szkoły.
  Rozumiem też, że środki rządowe na salę do gimnastyki macie państwo już zapewnione i zabezpieczone. Super. To cieszy.
  Może zrobi też Szanowna Pani listę chętnych osób z Konina, które jak skończycie salę gimnastyczną, w czynie społecznym wyrażą akces do budowy kanalizacji….. Bo jak już zaczniecie budować salę gimnastyczną, to szkoda będzie potem marnowac takiej siły roboczej.
  Tych planów na skanalizowane Konina nie ma w dalszym ciągu???
  A Szanowna Pani poczyniła jakieś kroki w tym kierunku , czy przód planujecie budowę sali do WF ???
  Przestańcie ludzie nabierać się na ściemę i puste obietnice , włączcie myślenie!!!!!

  20
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *