zachmurzenie małe
20°
17°
sobota
Reklama
fot. Kocham Gminę Rędziny
Działacze PSL założyli stowarzyszenie i “idą” po fotel Wójta
01 lutego 2022 r. | 08:00
24

Radny Powiatu Częstochowskiego Adam Jaruga oraz pracownik Starostwa Powiatowego w Częstochowie Michał Dzwonnik założyli stowarzyszenie o dziecięcej nazwie "Kocham Gminę Rędziny". Cel jest prosty. W przyszłym roku ta dwójka ma "przejąć" stanowisko Wójta. Patrząc na to, jak słabym wójtem jest Paweł Militowski, to raczej nie będzie trudne. Problem tylko, czy mieszkańcy wybiorą działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, czy też będzie jeszcze ktoś inny?

Jaruga jako radny powiatowy nie robi praktycznie nic. Jaruga jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Koninie, która podlega Militowskiemu. Czy to nie jest konflikt interesów?

Oficjalnie, rozpoczęła się walka o stołki. Pytanie, jak się zakończy? Jest niemal pewne, że zmieni się wójt, tylko kto zostanie nowym Wójtem Gminy Rędziny?

Wybory na Wójta i do Rady Gminy Rędziny powinny odbyć się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 24 odpowiedzi na “Działacze PSL założyli stowarzyszenie i “idą” po fotel Wójta”

 1. Mily pisze:

  Nastepni karierowicze z taką pensją kazdy
  by kochał Gminę Redziny Ale oni idą tylko po fotel Wójta proponuję wystawić fotel na licytację kto da więcej podreperuje się budżet gminy Myślę że do jutra dojdą
  Coraz lepszy cyrk

  26
  9
  • Mily pisze:

   Zero myślenia A nie lepiej wsiąść w autobus gzk Redziny kupić bilety A nie na piechotę do gminy chyba że szkoda.kasy na bilet🤣🤣

   21
   5
  • Sławek pisze:

   Mam nadzieję że to prawda, że wystartują obaj są bardzo dobrze wykształceni mają wysokie kwalifikacje. Takich nam potrzeba oni mogą nas uwolnic od tych błedów. Tylko niestety to chyba na wyrost napisane bo nic nie mówili o startowaniu to chyba tylko projekt społeczny. a to wspaniali ambitni ludzie. dzwonnik ma bardzo mądre poglady w mediach mozna obejrzec i poczytac doktor jaruga poza wpadka z podpisami to naprawde wartościowy człowiek z potencjałem. Ich potrzeba naszje gminie, ale pewnie oni beda zainteresowani wyższymi szczebalmi. A moze jak mieszkancy pokażą że ich chą to ich duet naprawi nam gmine.

   4
   6
   • Do przemyślenia... pisze:

    Cytat …
    “Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli , a więc nieudacznicy darmozjady. Polityka dla nich, to deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic.
    – Józef Piłsudski

    Koniec cytatu.

    Sami oceńcie proszę, czy wypowiedziane przez Naczelnika Państwa II Rzeczypospolitej, słowa, nie straciły na aktualności.

    5
    1
 2. Psl pisze:

  od jarugi lepszy jest nawet rudy

  19
  12
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Święta prawda Panie święta prawda.
   A , syn Pana Dzwonnika, co dotychczas zrobił dobrego dla gminy Redziny. ?Gmeram w pamięci i…… nic nie przychodzi mi do głowy. !!
   Paweł , do *urwy nędzy. Bierz się wreszcie za robotę !!!!
   A ,Wy Mieszkańcy gminy gońcie partyjniaków precz. Niech robią sobie te swoje zbiórki poza gminą i wara od samorządu dla partyjniaków !!!!
   Nie wiadomo czy w przyszłych wyborach PSL osiągnie próg wyborczy!!!!!! Oby NIE!!!!
   Paweł, obudź się wreszcie i do roboty!!!!

   18
   13
   • Psl pisze:

    już za późno bo rudemu to nic nie pomoże

    17
    10
    • Miłośnik gminy pisze:

     Ja też kocham gminę i ch*ja z tego mam.!!! Miałem mieć lepsze jutro, a mam podwyżki za śmieci , podatków. Rozdawnictwo dla swojaków na nagrody , premie.
     Myślicie , że jak zmieni się wójt to od razu czeka Nas dobrobyt!!!
     Jeśli panowie Jaruga i Dzwonnik chcą być wójtami to odpowiedzcie sobie na pytania, czy mają odpowiednie predyspozycje czy tylko zakusy na fotel wójta. Chęci, bo pensja jest galaktyczna i praktycznie zero odpowiedzialności za swoje czyny. Żyć nie umierać.
     To już jest drugie Stowarzyszenie, założone w krótkim odstępie czasowym. W tamtym roku siostrzeniec radnej Bajor z kolegami założył szkółkę koszykarską.
     Teraz następni tworzą klub miłośników gminy. !!!
     Oczywiście, chcieliby pewnie wsparcia finansowego z gminy!!!
     Ludzie obudźcie się wreszcie. Mądrze wybierajcie do Rady gminy i wójta.

     26
     4
 3. Paweł pisze:

  Czy ktoś z tego stowarzyszenia mówił coś w ogóle o kandydowaniu na wójta czy też radnych gminy ?? Z tego co piszą i mówią to nie ma mowy o żadnych wyborach. Chyba chodzi im jedynie o wspólne działania na rzecz gminy ja tak to rozumiem. Chyba Pan redaktorek za bardzo wybiega w przyszłość i szuka sensacji bo na wójta już nie ma co wymyślać , to teraz szuka skupienia na innych

  9
  16
  • Gaweł pisze:

   Obaj panowie od dawna działają na rzecz gminy Rędziny. Jeden w powiecie, drugi jako dyrektor szkoły w Koninie. Po co jeszcze zakładać dodatkowo stowarzyszenie. Chyba tylko po to, aby móc starać się z gminy o środki finansowe, aby jeszcze mocniej gminę miłować. 😆
   Ludzie z tej miłości do gminy gotowi są na różnego rodzaju szaleństwa.

   18
   1
 4. hałabała pisze:

  Nie podoba mi się ten pan ze zdjecia, on chyba zarzuty jakieś miał ? A co on dla gminy robi jako radny? Była tu już mowa : JEST PEDAGOGIEM A NIE INTERESUJE GO FAKT, ŻE KIELECKĄ KOŁO SZKOŁY oraz tam gdzie dzieciaki chodnikiem wracają AUTA (CIĘŻAROWE) ZAPIE**ALAJĄ 90km/h . Coś robił w tj sprawie jak dietę pobierał?

  Paweł powolutku ale coś działa.

  18
  7
  • Miłośnik gminy pisze:

   Zarzuty bodajże o fałszowanie papierów zdrowotnych druhów strażaków. !
   Groziło mu więzienie za to do 5 lat!
   Jak widać wywinął się spod topora i został Dyrektorem Szkoły (sic) !

   23
   2
   • Paweł m pisze:

    A kto z nich mówił że będzie startował gdzie kolwiek?? Po co siać plotki , skoro nie ma mowy o kandydowaniu na wójta ?

    11
    15
    • Kibic Lotnika Pany pisze:

     To jaki jest prawdziwy cel tego stowarzyszenia. Miłość do gminy rędziny i jej władz. ?
     Będą sięgać do budżetu gminy po kasę na swoją działalność???
     Przyznacie, że nazwa stowarzyszenia brzmi groteskowo!

     22
     3
    • hałabała pisze:

     Kogo ty bronisz kałmuku ? Widziałeś co napisałem o bezpieczenstwie naszych dzieciakow wracających ze szkoły?!?!? Idź se lepiej latryne w stodole wyczyść bo ci rano dópsko przymarznie jak na tym zaszczanym usiendziesz – przymrozki są!!

     2
     14
  • Anna pisze:

   Mi tam się podoba nazwa i Ci panowie

   6
   20
 5. Siostra Basen pisze:

  Panu Dzwonnikowi już dziękujemy.
  Najpierw ciężka praca na rzecz mieszkańców gminy. Dopiero za kilkanaście lat ubieganie się o funkcję samorządowe.

  25
  6
  • Paweł m pisze:

   A kto z nich mówił że będzie startował gdzie kolwiek?? Po co siać plotki , skoro nie ma mowy o kandydowaniu na wójta ?

   4
   18
 6. Uważany obserwator pisze:

  Doczytałem , że celem tego Stowarzyszenia , będzie budowanie płaszczyzny porozumienia organizacji pozarządowych w gminie oraz dążenie do lepszego jutra dla mieszkańców gminy. !!!
  Podpisano w tym zakresie porozumienie z OSP Rudniki i Stowarzyszeniem Seniorów Aster z, Rędzin.
  Drodzy państwo. My juz mamy serdecznie dosyć hasła “lepsze jutro”.Do tej pory nie możemy wyjść z podziwu, jak zostaliśmy wpędzeni w maliny przez grupkę osób, która zajęła miejsce poprzedniego wójta. Wraz że zmianą nastąpił wzrost osób zatrudnionych na gminnym garnuszku.Wzrosly ceny za odpady komunslne.Kwoty te były najwyższe w powiecie.Zyskały też rodziny , które konsekwentnie trzymają się zasady programu “Rodzina na swoim”.
  Drodzy Panowie zajmijcie się lepiej czymś pożytecznym , a z tym ” Lepszym jutrem” dajcie już nam święty spokój. Widzicie, że dług gminy sięga ponad 13 milionów , inwestycje idą mozolnie, gmina wycofuje się z przetargów , sołectwo Konin w 100℅ wymaga zabudowania kanalizacji . Dodatkowo Prezes RIO nie zostawia przysłowiowej suchej nitki na działalności gminy. Mało tego Rada Gminy podejmuje nieracjonalne decyzję o przyznaniu wójtowi galaktycznej podwyżki, sięgającej prawie 100℅ , nie zapominając również o sobie. Dieta radnego uległa zwiększeniu o prawie 50℅.
  W zupełności wystarczy NAM już tego wyimaginowanego “lepszego jutra”.!!!
  Czy wy, jako Stowarzyszenie, będziecie pozyskiwać na ten cel (rozwój gminy) pieniądze dla gminy ze środków zewnętrznych, czy też skupicie się na drenowaniu gminnego budżetu, na waszą statutowa działalność?

  23
  1
 7. Sławek pisze:

  to świetna informacja dla naszej gminy, młodość, komeptencje, obaj panowie bardzo wysokie wykształcenie taką zmianę dla gminy bym chciał żeby to któryś z nich był wójtem i oby chcieli swój potencjał dać dla naszej gminy a nie na inne wyższe szczeble. prawda jest taka że niestety nie powiedzieli nic o startowaniu i wygląda to na projekt tylko społeczny stowarzyszeniowy, a jest już ich podobno 60 osób!!! Także szkoda, że nie mówią nic o startowaniu bo takich ludzi wykształconych z obyciem nam potrzeba. pan dzwonnik ma bardzo ciekawe i mądre poglądy, ktore czasem mozna w mediach obejrzec poczytac, a doktor jaruga po za tą jedną wpadką to naprawdę wartościowy człowiek. Może to oni uwolnią nas od obecnego okresu błędów i wypaczeń, ale czy ich interesuje startowanie chyba wątpie.

  3
  8
 8. Patrząc z boku... pisze:

  Człowiek rzetelny , uczciwy i prawy, aby “udokumentować” swoją miłość i wierność oraz przywiązanie do Ojczyzny (nawet tej małej) nie musi zakładać partii politycznych, stowarzyszeń, czy też okazywać to demonstracyjnie, dekorując się w barwy narodowe, machając przy tej okoliczności flagą.
  Taki patriota, szczególnie lokalny, dokonuje tych czynów tj. miłości , przywiązania do ojczyzny , poprzez pracę, kto jest wierzący również poprzez szczera modlitwę, czynienie dobra społeczności. Swoją postawa stanowi skromny wzór cnót wszelkich.Nie powinien afiszować swoich czynów i oczekiwać poklasku i zadośćuczynienia. Niestety, w naszej Ojczyźnie strojenie się w piórka patriotyzmu jest traktowane jako normą oraz coś porządanego.Generalnie jest odskocznią do zaistnienia w życiu publicznym.
  Im większy bełkot w gębie, tym osoby takie uważają się za bardziej patriotyczne.
  Każdy ma prawo i powinien kochać swoją Ojczyznę. Nie potrzeba do tego wielkich, spektakularnych “rejtanowskich” aktów, a tym bardziej , zrzeszania się w partiach politycznych i stowarzyszeniach, które tak po prawdziwe są trampoliną do dalszej kariery politycznej.
  Prawdziwy patriota swoją miłość pokazuje poprzez pracę i przede wszystkim wyniki jakie uzyskał dla dobra wspólnoty!!!
  Każdy, prawdziwy, szczery i prawy patriota, kochający swoją Ojczyznę, nie powinien okazywać tego tylko publicznie. Wytężona praca, pokora, modlitwa, miłość do barw narodowych, szacunek dla drugiego człowieka, niesienie bezinteresownej pomocy, a szczególnie PRAWDOMÓWNOŚĆ!!! – powinny być wymiernikiem i cechą patriotyzmu. !
  Ci , którzy za okazywanie patriotyzmu oczekują zapłaty, stanowisk i splendoru są zwykłymi, fałszywymi i zakłamanymi ludźmi. Ich celem jest tylko zdobycie stanowiska, poprawa sytuacji finansowej oraz ulokowanie rodziny na korzystnych finansowo stanowiskach. My, w Polsce PRZERABIAMY to od pokoleń. Im kto bardziej wykrzykuje i deklaruje miłość do Ojczyzny, obwołujac się patriotą, i wymachuje przy tym barwami narodowymi, tym bardziej utwierdza w przekonaniu, że robi to fałszywie dla poklasku. Czyni to wyłącznie dla zaspokojenia swojego nadętego EGO oraz tylko jemu znanych tylko powodów.

  Życzę wszystkim dobrej, spokojnej Niedzieli.

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *