zachmurzenie duże
piątek
Reklama
fot. GZK/UG Rędziny
Do GZK w Rędzinach gmina dopłaci 1,6 mln zł
30 grudnia 2020 r. | 11:53
30

Rada Gminy Rędziny podjęła uchwałę w sprawie budżetu na 2021 rok, w którym zamierza dofinansować Gminny Zakład Komunikacyjny w Rędzinach kwotą 1 600 000 zł. Jest to kwota o 80 000 zł wyższa, niż rok wcześniej.

W tym roku gmina do każdego wozokilometra GZK dopłacała 2,55 zł. W przyszły roku będzie to już kwota 2,68 zł.

Z uchwałą w tej sprawie można zapoznać się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI30 odpowiedzi na “Do GZK w Rędzinach gmina dopłaci 1,6 mln zł”

 1. Cecylia pisze:

  Należy zatrudnić jeszcze ze trzech kierowników to będzie taniej wychodziło nasze GZK. Przecież to woła o pomstę do nieba MPK kursuje do Mstowa i bilety są tańsze od niby naszej gminnej komunikacji. Jak to gminna komunikacja skoro my płacimy tak drogo może by tak Wolski przeprowadził kalkulację kosztów w tym zakładzie, ale na czym on się zna wstarczyło, że jest sąsiadem Militowskiego i 3-4 miesiące opowiadał wszystkim, że będzie kierownikiem GZK. Wolski nie dorasta Rzeszotowi do pięt, tamtem ma wykształcenie samochodowe na Politechnice Opolskiej i wiele uprawnień do prowadzenia kursów kierowców. Może gdyby Wolski poprosił Rzeszota o pomoc to by mu pomógł, ale za co za to że go zwolnili żeby wsadzić tego nieudacznika, który sprzedawał kosiarki na Michałowie. Doświadczenia żadnego głupi jak but, ale się dochrapał stanowiska i bierze sowite wynagrodzenie. Osobiście uważam, że należy zlikwidować GZK, bo się nikomu nie opłaca. Samochody kupione za pieniądze mieszkańców, lub unijne, baza też z tych środków i proszę mieszkańcom wytłumaczyć co tak drogo kosztuje? Mamy prawo to wiedzieć tam należy zatrudnić nie sąsiada, tylko dobrze wykształconego człowieka, który będzie umiał to uczciwie rozliczać.

  30
  12
  • Adam Wolski pisze:

   Dzień dobry. Zapraszam do mnie do gabinetu, będzie mógł Pan/Pani wyrazić swoje zdanie na mój temat osobiście, nie chowając się za niby anonimowym pseudonimem. Oczywiście, szanując nasz wspólny czas, proponuję umówić się wcześniej telefonicznie (tel: 34 327 95 88). A jeżeli nie ma Pan/Pani odwagi, to proszę też nie zamieszczać obraźliwych epitetów na forum.

   12
   3
   • do Cecylii pisze:

    Myślisz, że MPK to Mstowa to jeździ za darmo?Najpierw sprawdź, ile płaci Mstów, Częstochowie, za to że jeżdżą tam autobusy MPK, oraz porównaj ofertę jaką daje GZK w Rędzinach z tym co oferuje MPK we Mstowie. Po dwa a co ma wykształcenie samochodowe poprzedniego kierownika do tego?O ile wiem GZK to przewoźnik a nie warsztat, więc tutaj potrzeba sprawnego menadżera a nie człowieka który zna się na budowie pojazdów. Głupia jak but to Ty sama jesteś, a może pod nickiem Cecylia kryje się sam były kierownik?

    7
    5
    • Wodz123 pisze:

     Wróć Pan do kosiarek i wujka do pracy mam nadzieję ,że wkoncu cała społeczność gmina was rozliczy za wszystko jak i za kursy gzk w weekend ludzie też chcą dojeżdżać do pracy a kursy poucinane jak tylko się da w 2016 r autobusy mogły jeździć kilka na godzinę a teraz ekonomia ?? Chu… Z waszą ekonomia żadna komunikacja nie jest rentowna a gzk za poprzednich rządów jakoś była , kasy brakło to kierownik dostał od gminy a teraz ?? Płacz i rozpacz wciąż jakby ta firma była prywatną Gmina ma prawo zapewnić mieszkańca transport i powinien jeździć nawet na pusto bo powinno ja stać na to jak przed laty !!!

     4
     6
     • Hohopitan pisze:

      Jako mieszkańcy Mstowa jesteśmy zadowoleni z faktu, że MPK do nas wróciło. Po trzydziestu latach wreszcie zawitała normalność. Dzięki taryfie miejskiej podróże do miasta są w przystępnej cenie, a prawdziwym hitem jest bilet miesięczny, który jest ważny na terenie całego miasta.

   • Mieszkańcy Gminy pisze:

    Panie Wolski. Proszę się nie irytowac. Jakie ma Pan wykształcenie i doświadczenie zawodowe aby kierować GZK?
    Czy wcześniej kierował Pan podobnym podmiotem. Z tego co powszechnie wiadomo pracował Pan w punkcie sprzedaży kosiarek.
    Prosimy o informacje bo jesteśmy ciekawi.
    Jakiej kategorii ma Pan prawo jazdy ewentualnie świadectwo kwalifikacji i kiedy zrobione?

 2. mieszkaniec pisze:

  Może by ktoś się zainteresował, że Wolski samochód służbowy traktuje jak prywatną taksówkę odwozi tym samochodem dzieci do przedszkola i jeździ na zakupy do Dino. My mieszkańcy Rudnik mieliśmy już dawno o tym donieść do Militowskiego jeżeli nie zrobi z tym porządku, to sprawę zgłosimy do skarbówki, bo za używanie samochodu służbowego do celów prywatnych należy płacić. Mamy na to dowody w postaci fotografii. Teraz rządamy, aby zwierzchnik Wolskiego coś z tym zrobił w przeciwnym razie nastąpi zgłoszenie do organów kontrolnych. Tutaj na tym forum żądamy, aby Militowski wypowiedział swoje zdanie w tej sprawie. To jest powód, że z budżetu gminy czyli nasze pieniądze idą do GZK na prywatne podróże Wolskiego. Komisja rewizyjna musi rozliczyć wyjazdy i przejechane kilometry samochodem służbowym przez Wolskiego i należy go obciążyć za prywatne wyjazdy.!!!!!!!!!!!!!!

  32
  3
  • PR110 pisze:

   Widać już taka nasza rędzińska tradycja, że jak jest samochód do dyspozycji to się jeździ. Ciekawe ile wyjeździł poprzednik, a ile wyjeździ każdy kolejny na stanowisku zarządu GZK. Obecny kierownik przeważnie używa prywatnego samochodu bo nim przyjeżdża do pracy. Poprzednicy używali “służbowego” (Polonez, później Peugeot) również w celach prywatnych bo nigdy do pracy nie przyjeżdżali własnymi. Zabierz dzieciom zabawki to przestaną się nimi bawić.

   5
   22
  • Podglądacz pisze:

   Szef Komisji Rewizyjnej, operator widłaka, ma pracę na powietrzu. Musi też dzwigac materiały budowlane. Pora jest zimowa a posiłków regeneracyjnych brak !
   Chłop nie ma głowy do jakiś tam kątroli?

   31
   3
  • Redziniok pisze:

   Zlikwidować ten zakładzik miasto chętnie obsłuży gminę i bilety będą tańsze.!

   28
   5
 3. zainteresowany pisze:

  Krążą plotki, że sąsiad wójta a obecny kierownik gzk od przyszłego roku ma dostać podwyżkę, mam nadzieje że to tylko plotka, chociaż nic w tej gminie już mnie nie zdziwi. Akurat dofinansowanie się przyda w końcu nowy rok się zbliża czas powypłacać premię a osób do zarządzania gzk nie brak !!!

  32
  2
 4. PR110 pisze:

  Widać już taka nasza rędzińska tradycja, że jak jest samochód do dyspozycji to się jeździ. Ciekawe ile wyjeździł poprzednik, a ile wyjeździ każdy kolejny na stanowisku zarządu GZK. Obecny kierownik przeważnie używa prywatnego samochodu bo nim przyjeżdża do pracy. Poprzednicy używali “służbowego” (Polonez, później Peugeot) również w celach prywatnych bo nigdy do pracy nie przyjeżdżali własnymi. Zabierz dzieciom zabawki to przestaną się nimi bawić.

  2
  24
 5. 120M pisze:

  Zabierz dzieciom zabawki to przestaną się nimi bawić. Widać już taka nasza rędzińska tradycja, że jak jest samochód do dyspozycji to się jeździ. Ciekawe ile wyjeździł poprzednik, a ile wyjeździ każdy kolejny na stanowisku zarządu GZK. Obecny kierownik przeważnie używa prywatnego samochodu bo nim przyjeżdża do pracy. Poprzednicy używali “służbowego” (Polonez, później Peugeot) również w celach prywatnych bo nigdy do pracy nie przyjeżdżali własnymi.

  2
  25
 6. ex27 pisze:

  Obecny kierownik przeważnie używa prywatnego samochodu bo nim przyjeżdża do pracy. Poprzednicy używali “służbowego” (Polonez, później Peugeot) również w celach prywatnych bo nigdy do pracy nie przyjeżdżali własnymi.

  1
  27
 7. brzeszczotem po pisze:

  Widać już taka nasza rędzińska tradycja, że jak jest samochód do dyspozycji to się jeździ. Ciekawe ile wyjeździł poprzednik, a ile wyjeździ każdy kolejny na stanowisku zarządu GZK. Obecny kierownik przeważnie używa prywatnego samochodu bo nim przyjeżdża do pracy. Poprzednicy używali “służbowego” (Polonez, później Peugeot) również w celach prywatnych bo nigdy do pracy nie przyjeżdżali własnymi. Zabierz dzieciom zabawki to przestaną się nimi bawić.

  1
  26
 8. Polonez pisze:

  Najwięcej wyjeżdzili poprzednicy. Kierownik jeździ własnym samochodem do pracy, poprzednicy do pracy jeździli polonezem służbowym.

  3
  28
 9. Mysliciel pisze:

  My ciemny lud życzymy gminnemu buhajowi …
  W NOWYM ROKU
  W NOWYM KROKU!!!

  31
  1
 10. Wodz123 pisze:

  Szkoda że poprzedni kierownik gzk nie ma wciąż dalej władzy aby spowrotem zarządzać gzk ,aby je doprowadzić do lat świętości tej firmy tylko jakiś łebek zarządza i tylko probuje budować renomę głupotami bez znaczenia i ucinanie coraz bardziej kursów i gównianym wypłatami dla kierowców w takim razie lepiej zrezygnować z prowadzenia na naszej gminie komunikacji na rzecz oddania jej MPK Pozdrawiam wszystkich w tym temacie

  14
  3
 11. Dyspozytor pisze:

  Kierowcy, jak chcą zarobić dobrze, zapraszam do mnie do MPK.
  Wam całe życie mało i mało.
  wasze pseudoaspiracje przerosły już dawno poziom wykonywania usług przewozowych.

  9
  2
 12. Adam Wolski pisze:

  Dzień dobry. Zapraszam do mnie do gabinetu, będzie mógł Pan/Pani wyrazić swoje zdanie na mój temat osobiście, nie chowając się za niby anonimowym pseudonimem. Oczywiście, szanując nasz wspólny czas, proponuję umówić się wcześniej telefonicznie (tel: 34 327 95 88, Rudniki, ul. Dworcowa 8). A jeżeli nie ma Pan/Pani odwagi, to proszę też nie zamieszczać obraźliwych epitetów na forum. Do widzenia…

  3
  7
  • Wodz123 pisze:

   Drogi kierowniku każdy pełniący służbę urzędową jak szanowny Pan musi liczyć się , że każda zła decyzja pana jak i głównego wodza będzie wytykana tutaj na forum a nie u pana w ciepłym biurze bo wtedy większość ludzi bylibyście w stanie pozwalaniac za szczera o bolesną prawdę

   5
   3
  • Zenek pisze:

   Gabinet to posiada minister, Pan co najwyżej pomieszczenie służbowe, panie Wolski.

   1
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *