zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
Długi weekend, policja będzie suszyć!
03 czerwca 2021 r. | 09:03
0

Policjanci z drogówki na terenie całego kraju prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Polegają one na umiejscowieniu wielu patroli policyjnych na konkretnym odcinku drogi. Nasilenie ruchu w trakcie przedłużonego weekendu zwiększa ryzyko wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych, dlatego w ciągu najbliższych dni należy także spodziewać się wzmożonych kontroli nie tylko prędkości, ale i trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów, którymi będą podróżować.

Słoneczna pogoda za oknem i dobre warunki na drogach skłaniają ku licznym podróżom, zwłaszcza w czerwcowy, przedłużony weekend. To wszystko powoduje dużo większe natężenie ruchu na drogach. Policjanci drogówki codziennie dbać będą o to, aby każdy uczestnik ruchu czuł się na drodze bezpiecznie. Dzisiaj na drogach naszego regionu prowadzone są działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Charakteryzują się one rozmieszczeniem kilku patroli policyjnych na wybranym odcinku drogi. Zdarza się, że kierowca po minięciu radiowozu policyjnego znacznie zwiększa prędkość, ponieważ jest przekonany, że nie spotka kolejnego patrolu. Tym razem będzie inaczej. Patrole policyjne są tak rozlokowane, aby szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze się zwiększyła. Poprawa pogody spowoduje nie tylko większy ruch samochodowy, ale także pieszych oraz użytkowników jednośladów. Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści, podobnie jak piesi, są niechronionymi uczestnikami ruchu. Motocyklistów przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością na drodze. Respektowanie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z wzajemną wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i pozostałych. /Śląska Policja/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *