zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Czy wójt gminy dba o środowisko w gminie Rędziny?
31 grudnia 2021 r. | 11:37
5

Wójt Paweł Militowski ma "wątpliwości prawne" w związku z udostępnieniem mi odpowiedzi na pytania dotyczące ochrony środowiska i działań gminy w zakresie zwalczania "smogu".

Na moje pytania:
1. Jakie czynności zostały podjęte celem wykonania obowiązku z art. 379 ustawy Prawo o ochronie środowiska w zakresie sprawowania kontroli nad wykonaniem uchwały antysmogowej Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 roku (https://powietrze.slaskie.pl/content/uchwala-sejmiku-nr-v3612017) przez mieszkańców na terenie Gminy, począwszy od dnia 01.01.2021 roku?
2. Czy wyznaczono osoby z ramienia Gminy odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli realizacji obowiązku wymiany pieców zgodnie z uchwałą antysmogową na terenie Gminy, począwszy od dnia 01.01.2022 roku?
3. Czy zostały wyznaczone osoby umocowane do sporządzania i kierowania wniosków o ukaranie do sądu karnego w przypadku stwierdzenia naruszeń uchwały antysmogowej przez mieszkańców?
4. Czy ustalono harmonogram kontroli w zakresie z pkt 2, na 2022 roku?
5. Jakiej treści harmonogram kontroli przyjęto na 2022 r.? Kiedy dojdzie do kontroli na terenie Rędzin, a kiedy w poszczególnych sołectwach?
6. Czy organ zapoznał się z dokumentem "Rekomendacje - analiza uwarunkowań dotyczących obowiązków jst związanych z wdrażaniem tzw. uchwały antysmogowej" z 20.08.2021 r. opracowanego przez Śląski Związek Gmin i Powiatów?

Otrzymałem poniższą odpowiedź.

Pozostaje zadać pytanie. Czy gmina należycie dba o zdrowie mieszkańców?

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Czy wójt gminy dba o środowisko w gminie Rędziny?”

 1. Redziny pisze:

  Tak dba że sami wypalają liście na terenie gminy haha ,w sąsiedztwie gminy to samo wypalają pizostslosc z produkcji butów… gdzie kontrolę gdzie policja

 2. Marek pisze:

  Wszystkiego najlepszego w Nowym 2022 Roku!

  5
  1
 3. mieszkaniec Kościelca pisze:

  Wyjaśnienia Militowskiego są nie do przyjęcia, on ma obowiązek dać informację publiczną każdemu, kto o nią występuje do tego obliguje go prawo. Co do pracy w czasie pandemii to urzędnicy w gminie wykorzystują bardzo nachalnie wejść nie można, zapytać nie można, ciągle kolejki przy drzwiach wejściowych, czy tak powinna wyglądać praca urzędników?
  Żądam odpowiedzi od wójta na ten temat, czy urzędnicy dostają pełne wynagrodzenie?, bo my mieszkańcy nie możemy nic załatwić, skoro mało pracują, bo boją się covida, to powinni mało zarabiać. My wszyscy musimy pracować żeby zapłacić podatki na bycze wnagrodzenie Militowskiego i radnych, którzy biorą naszą kasę bez opamiętania. Myślę, że tylko pandemia ciągle przeszkadza na zorganizowanie referendum celem odwołania wójta i radnych, oni na nas żyją jak im nie jest wstyd? Przyrzekamy, że ich czas jest już krótki, za to co wyprawiają należy ich odwołać i rozliczyć. Apeluję do wszystkich mieszkańców naszej gminy o zjednoczenie się w kierunku REFERENDUM, bo inaczej zginiemy finansowo, bo nasi przedstawiciele z tego – i z nas się śmieją. Wszystko czynią za nasze pieniądze, wstydu nie mają!!!!!!!!!!!!!!!

  11
  1
 4. Mieszkańcy Gminy pisze:

  P
  Dzień dobry. Czy już odbyła się gminna STYPA. ?
  W ubiegłym roku 31 grudnia minął trzyletni termin dokonania żywota przez ryżego. !!!
  Publicznie zapewniał o tym, a nawet chciał zagospodarować na swój grób kwiaty imieninowe kupione dla sekretarza. !
  I jak teraz wyglądasz gościu w oczach tych, którym sprzedawałeś rewelacje o swojej rychłej śmierci?
  Koniecznie dobry psychiatra. Koniecznie!!!

 5. Podatnik pisze:

  Galaktyczna podwyżka pensji uczyniła CUD. Przywróciła rudemu siły witalne.
  Wystąpiło zjawisko “wskrzeszenia Łazarza”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *